Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Μονο που θα δουμε Maiden Astraea ξανα, με πιανει ριγος. 

Μόνο που θα φας wog και θα κολλήσεις καπάκι plague, θα νιώσεις λες και πας εντατική για kobe19.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mp44christos είπε

Ολα ειναι θεμα υποστήριξης. Μην προτρέχεις να προεξοφλείς τπτ. Στο κατω κατω αν φύγει η MS θα δινεις 100ρικα για ενα παιχνίδι.

ποτέ δεν εννόησα ότι θα σταματήσει να παράγει κονσόλα η ms βεβαίως βεβαίως, και ποτέ δε ήθελα μονοπώλια.
Εννοούσα την παρουσίαση καθαρά σα παρουσίαση,με το υλικό που είδαμε, τί έδειξε σε σχέση με την σαπίλα που είχε δείξει η ms.

Όπως έγγραψα στο pc section,ας βγει αποδοτικό και σε 2-3 χρόνια μετά την κυκλοφορία του θα το πάρω πρώτο και αργότερα ακολουθεί και το xbox. Όπως έκανα και με αυτήν την γενιά δηλαδή, και έχω και χαίρομαι και τις 2 κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Προφανώς και ειρωνεύομαι. 

Το 600αρι είναι εξίσου αστρονομικό με το 900αρι.

το καλό σενάριο θα είναι 500 η έκδοση με bluray και 400-430 η σκέτη digital 

και στη σκέτη digital μπορεί να θέλουν να μπουν κι άλλο μέσα γιατί σε βάθος χρόνου θα βγάλουν πολλά περισσότερα από κάτι τέτοιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Μια χαρα ηταν οι παραγωγες, Spiderman, Horizon, Rachet ειδικα ηταν τελεια. Τα περισσοτερα indies που δειξανε ηταν απιστευτα, ειδικα το stray με την γατα και τα ρομποτ, και το little devil inside

Δεν ειπα οτι δεν ηταν μια χαρα. Σκεψου οτι στο ps4 ηταν knack και killzone και χαιρομασταν. Απλα εδειξαν πολλαααααα Indies. Μια χαρα ειναι και αυτα και πολυ ομορφα, αλλα δεν ειναι καλο το timing κατ'εμε.

Kατα τα αλλα σαφως και ειμαι ικανοποιημενος. Η ουσια με ενδιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό που με απασχολεί πως αρκετά από τα trailer έλεγαν πως είναι alpha ή pre alpha. Με αυτό το σκεπτικό, πολλά από τα παιχνίδια δεν είναι ούτε καν έτοιμα.  Άντε  να  τα δούμε σε 2-3 χρόνια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PDS13 είπε

Δεν ειπα οτι δεν ηταν μια χαρα. Σκεψου οτι στο ps4 ηταν knack και killzone και χαιρομασταν. Απλα εδειξαν πολλαααααα Indies. Μια χαρα ειναι και αυτα και πολυ ομορφα, αλλα δεν ειναι καλο το timing κατ'εμε.

Kατα τα αλλα σαφως και ειμαι ικανοποιημενος. Η ουσια με ενδιαφερει.

Εγω μονο που ειδα το Demons Souls εμεινα καγκελο, κ τπτ αλλο να μην εδειχναν 😁

Το μονο που με ενδιαφερει τωρα, να ανακοινωσει η capcom full support Μοnster Hunter World και δε θελω τπτ αλλο για τον 1ο χρονο 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

Εγω μονο που ειδα το Demons Souls εμεινα καγκελο, κ τπτ αλλο να μην εδειχναν 😁

Το μονο που με ενδιαφερει τωρα, να ανακοινωσει η capcom full support Μοnster Hunter World και δε θελω τπτ αλλο για τον 1ο χρονο 😛

Ε οχι..😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

ποτέ δεν εννόησα ότι θα σταματήσει να παράγει κονσόλα η ms βεβαίως βεβαίως, και ποτέ δε ήθελα μονοπώλια.
Εννοούσα την παρουσίαση καθαρά σα παρουσίαση,με το υλικό που είδαμε, τί έδειξε σε σχέση με την σαπίλα που είχε δείξει η ms.

Όπως έγγραψα στο pc section,ας βγει αποδοτικό και σε 2-3 χρόνια μετά την κυκλοφορία του θα το πάρω πρώτο και αργότερα ακολουθεί και το xbox. Όπως έκανα και με αυτήν την γενιά δηλαδή, και έχω και χαίρομαι και τις 2 κονσόλες.

Εγω γιατι βλεπω το xbox να περνει κεφαλι με αυτα που ειδα σημερα;πολυ το χρημα που πεφτει απο microsoft. Βεβαια το ps5 περιμενω λογο pc  αλλα ψιλοξενερωσα σημερα.περιμενα να δω κατι να μεινω με ανοιχτο το στομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lepaterious είπε

Σίγουρα, η ms ψάχνει να πουλήσει το brand άλλου!

Και η Apple για κλείσιμο ειναι μην βλέπετε 1.5 τρις κεφαλαιοποιηση clickbait αρθρο ειναι και οι Αμερικανοι ευλογούν τα γενια τους.. 

Insomnia 2k20 🙃

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω γιατι βλεπω το xbox να περνει κεφαλι με αυτα που ειδα σημερα;πολυ το χρημα που πεφτει απο microsoft. Βεβαια το ps5 περιμενω λογο pc  αλλα ψιλοξενερωσα σημερα.περιμενα να δω κατι να μεινω με ανοιχτο το στομα.

Αυτο το λες ας πουμε εχοντας παρακολουθησει και συγκρινει τα 2 events των εταιριων? 

θα σου προτεινα να τα ξαναδεις και τα 2 με καθαρο μυαλο.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω γιατι βλεπω το xbox να περνει κεφαλι με αυτα που ειδα σημερα;πολυ το χρημα που πεφτει απο microsoft. Βεβαια το ps5 περιμενω λογο pc  αλλα ψιλοξενερωσα σημερα.περιμενα να δω κατι να μεινω με ανοιχτο το στομα.

και μένα φίλοι μου αυτό λένε, εγω έμεινα ευχαριστημένος πάντως! δεν είχαμε δει τίποτα ως τώρα, και κονσόλα είδα, και αρκετούς ΑΑΑ τίτλους και έτοιμους στην αρχή της κυκλοφορίας και 3rd party όμορφα είχε. (το gta5 remaster του remaster δε το πιάνω καν)

για το πρώτο σκέλος που γράφεις, πάλι θα απαντήσω ότι ως τώρα δεν είχαμε δει τίποτα από sony μόνο τα specs της κονσόλας.

η τιμή είναι που θα πρέπει να μας καίει

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω γιατι βλεπω το xbox να περνει κεφαλι με αυτα που ειδα σημερα;πολυ το χρημα που πεφτει απο microsoft. Βεβαια το ps5 περιμενω λογο pc  αλλα ψιλοξενερωσα σημερα.περιμενα να δω κατι να μεινω με ανοιχτο το στομα.

Καλά και η MS δεν έχει δείξει τίποτα σοβαρό ακόμα... Μέτρια ήταν και η δική της παρουσίαση.

Με τον Covid και τα αθλια video στο YouTube προφανως και οι δυο παρουσιάσεις ήταν λιγακι ξενερωτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...