Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Raiden5 είπε

Εμενα μου αρεσε αρκετα η παρουσιαση, απορω που δεν αρεσε σε μερικους με τα exclusives που εδειξε

Και προφανως δεν εδειξαν τα παντα θα ακολουθησουν και αλλα event οπως εχουν πει.

σαν rpg fan, τι να μου αρεσει δλδ? το μοναδικό που είχε μέσα ήταν το demon souls που το τερματισα στο launch του ps3..... ακομα και της square το παιχνιδι απο την luminous team δε φαινεται για rpg...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, skanjos είπε

σαν rpg fan, τι να μου αρεσει δλδ? το μοναδικό που είχε μέσα ήταν το demon souls που το τερματισα στο launch του ps3..... ακομα και της square το παιχνιδι απο την luminous team δε φαινεται για rpg...

Πρωτη παρουσιαση ηταν, και αυτη για μια ωρα και ενα τεταρτο, λες να μην βγουν rpg στο ps5? Ποσα rpg ειχαν δειξει στην παρουσίαση του ps4?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπηρχε συγκεκριμενος λογος που στην παρουσιαση τα πιο πολλα ηταν indie παιχνιδια,γιατι αυτα απαιτουν και τον λιγοτερο χρονο για να ετοιμαστουν.

Εχοντας υποψην οτι τα πιο πολλα στουντιο ζητημα να ειχαν το devkit για περισσοτερο απο 1 χρονο εγω θεωρω μεγαλο επιτευγμα οτι ειχαμε τοσο μεγαλη γκαμα η οποια φαινεται να εχει και ποιοτητα.

Οι υπερπαραγωγες απο το 2022 και μετα,ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Raiden5 είπε

Πρωτη παρουσιαση ηταν, και αυτη για μια ωρα και ενα τεταρτο, λες να μην βγουν rpg στο ps5? Ποσα rpg ειχαν δειξει στην παρουσίαση του ps4?

δεν αγόρασα ps4... πως θα με πείσει εμένα να πάρω ps5? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

System Seller παντως δεν ειδα. Oτι πιο κοντα σε αυτο βρισκεται το (hardcore) Demon's Souls που ειναι και remaster. Εαν και εφοσον αποτελεσει launch τιτλο.

Eχουμε πολυ δρομο ακομα. Να δουμε τιμη. Να δουμε το BC, το launch line-up. Eμενα εχοντας στην κατοχη μου καλο πισι και προ, αυτο που ειδα αποψε, σαφως το βρηκα σφιχτοδεμενο, αλλά δεν πεταω σκούφια για day one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικά έχουν πιάσει ταβάνι. Τώρα παίζει μπάλα το AI και η διαδραστικότητα με το περιβάλλον. Δεν ήταν καλή παρουσίαση, σαν να έβλεπα Ε3 του 2011 ήταν. Σίγουρα 500-600€ με τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, markoliaz είπε

για οσους λετε συνεχεια για την τιμη...δηλαδη ποια τιμη ειναι οκ για εσας? για να παμε λιγο εποχες ps1 κατι 180.000 δραχμες η κονσολα μαζι με memory card και 2μοχλο και tekken.. 441σημερινα ευρουλακια...καλα μην πιασω καν το ps2...230,000 δραχμες=760φευγα ευρω...

Καμία σχέση εκείνη η εποχή με τώρα που βλέπεις τους πιτσιρικάδες να κλαιγονται για τις τιμές και να έχουν Backlog καμια 200αρια games. Την εποχή του PS1 ο βασικός μισθός ήταν γύρω στις 120.000δρχ. Οταν το έφεραν παραεισαγωγή japan, το θυμάμαι σαν σήμερα, το πουλούσαν 380.000 δρχ και το Sega Saturn 290.000 δρχ.

 

4 λεπτά πριν, skanjos είπε

δεν αγόρασα ps4... πως θα με πείσει εμένα να πάρω ps5? 

Εσυ να πείσεις τον εαυτό σου να πάρει.... PS4!!!🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, markoliaz είπε

για οσους λετε συνεχεια για την τιμη...δηλαδη ποια τιμη ειναι οκ για εσας? για να παμε λιγο εποχες ps1 κατι 180.000 δραχμες η κονσολα μαζι με memory card και 2μοχλο και tekken.. 441σημερινα ευρουλακια...καλα μην πιασω καν το ps2...230,000 δραχμες=760φευγα ευρω...

Όταν βγήκε το πιες 2 ήταν εποχή αναπτυξης στην Ελλάδα . Λεφτα ΥΠΗΡΧΑΝ🤣🤣🤣🤣

Πέρα από την πλακα θυμάσαι πολλούς early adopters στο πιες ένα?το μηχάνημα ήταν απλησίαστο όταν πρωτο βγήκε  και αρχησε να γίνεται ποιο δελεαστικο γύρω στο 97 αν δε κανω λάθος που μειωθηκε η τιμή και το τσιπαραν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, skanjos είπε

δεν αγόρασα ps4... πως θα με πείσει εμένα να πάρω ps5? 

αν δεν αγορασες Ps4 με τις υπερπαιχνιδαρες που εχει βγαλει, δεν νομιζω οτι θα πειστεις ευκολα ουτε για το ps5.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, markoliaz said:

για οσους λετε συνεχεια για την τιμη...δηλαδη ποια τιμη ειναι οκ για εσας? για να παμε λιγο εποχες ps1 κατι 180.000 δραχμες η κονσολα μαζι με memory card και 2μοχλο και tekken.. 441σημερινα ευρουλακια...καλα μην πιασω καν το ps2...230,000 δραχμες=760φευγα ευρω...

Αυτές βέβαια δεν ήταν οι κανονικές τιμές τους. 

Ίσως αν μιλάμε για καμιά παραεισαγωγη πριν την επίσημη κυκλοφορία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Choronzon είπε

Όταν βγήκε το πιες 2 ήταν εποχή αναπτυξης στην Ελλάδα . Λεφτα ΥΠΗΡΧΑΝ🤣🤣🤣🤣

Πέρα από την πλακα θυμάσαι πολλούς early adopters στο πιες ένα?το μηχάνημα ήταν απλησίαστο όταν πρωτο βγήκε  και αρχησε να γίνεται ποιο δελεαστικο γύρω στο 97 αν δε κανω λάθος που μειωθηκε η τιμή και το τσιπαραν .

Τότε έπρεπε να δουλεύουμε 3 μήνες μπας και κανουμε λίγη αποταμίευση, για να πάρουμε ένα παιχνίδι. Τώρα η Epic μόνο εχει δώσει καμιά 50αριά free!!!😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, skanjos είπε

δεν αγόρασα ps4... πως θα με πείσει εμένα να πάρω ps5? 

Για να κρινεις πρεπει να δεις ολα τα event μεχρι να βγει το μηχανημα οχι μονο μια ωρα.  Αν πιστευεις οτι δεν θα βγουν rpg στο ps5 πραγμα που ειναι εντελώς απίθανο απλα δεν το παιρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, logistoulis said:

εμένα το kena μου άρεσε , αν έχει κάποιο είδος ουσίας θα το πάρω 

βασικά θα ήθελα κάτι σαν το kameo στο 360, αλλά μάλλον μόνο εγώ 

5χρονο alert! 

Αν δεν έχουν σοβαρά ενήλικα γραφικά και αίμα, κουβάδες αίμα, δεν αξίζει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...