Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 λεπτά πριν, kostiger είπε

Και επισης no show το Silent Hills που φημολογουνταν εντονως..

Μπορεί να μην είναι ακόμα έτοιμο ή απλά μπορεί να περιμένουν την κατάλληλη στιγμή να το ανακοινώσουν.

Το Silent Hills δεν είναι ούτε Resident Evil ούτε Ratchet and clank. Είναι ένα παιχνίδι που περιμένεις την κατάλληλη στιγμή, ρίχνεις το Trailer και μαζί του ρίχνεις και ολόκληρο το Internet. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

33 λεπτά πριν, Darthvader είπε

Καλά το είδα εγώ δίπλα στο gamepad, πως ήταν γαϊδούρι. Δεν πειράζει, είναι σίγουρο ότι θα έχει δυνατό σύστημα ψύξης!

Καλά,μην το έχεις και σιγουρακι για το σύστημα ψύξης....

Έχουμε δεινοπαθησει από το ps3 και μετά....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Μπορεί να μην είναι ακόμα έτοιμο ή απλά μπορεί να περιμένουν την κατάλληλη στιγμή να το ανακοινώσουν.

Το Silent Hills δεν είναι ούτε Resident Evil ούτε Ratchet and clank. Είναι ένα παιχνίδι που περιμένεις την κατάλληλη στιγμή, ρίχνεις το Trailer και μαζί του ρίχνεις και ολόκληρο το Internet. 

Αυτα γραφω σε επομενο απο το παρατιθεμενο σχολιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικος σχεδιασμος, αλλα φυσικα αυτο ειναι θεμα γουστου. Το Digital Only πολυ καλυτερο εμφανισιακα, δυστυχως εγω μαλλον θα παω για την εκδοση με το blue Ray Disk και ξενερωνω λιγο. Επρεπε να το προσεξουν λιγο περισσοτερο.

Ωραιος ο συνδιασμος ασπρο-μαυρο και με τον μπλε φωτισμο ακομα καλυτερο. Θα ηθελα να το δω και "ανφας" παντως.

Απο εκει και περα αλλα πραγματα ειναι τα σημαντικα. Για μενα η τιμη και το να ειναι αξιοπιστο.

Απο αποψη αποδοσης και παιχνιδιων δεν το φοβαμαι, εχω εμπιστοσυνη.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Το Digital Only πολυ καλυτερο εμφανισιακα, δυστυχως εγω μαλλον θα παω για την εκδοση με το blue Ray Disk και ξενερωνω λιγο

Εγω παλι θα χτυπησω το digital,εχω να αγορασω δισκακι εδω και τουλαχιστον 4 χρονια και δεν νμζ οτι θα χρησιμοποιησω ξανα στο μελλον.

Μεχρι και στο pc δεν εχω βαλει blu ray drive.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου άρεσε πάρα πολύ η σχεδιάση του και τα υπόλοιπα που έρχονται μαζί όλο το set είναι φοβερό σε σχεδιαστική γραμμή και δείχνουν το μέλλον.

Από τα game αυτό εδώ μου άρεσε περισσότερο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά δεν με έπεισε όλο αυτό,μια από τα ίδια με την MS στα παιχνίδια,trailers και πράσινα άλογα...

Και μην μου πείτε ότι από το ελάχιστο gameplay του Ratchet and Clank και κάποια δευτερόλεπτα από κάποια άλλα παιχνίδια,εντυπωσιαστηκατε γιατί θα τρελαθουμε....

Πολύ φανφάρα και κορδελιτσα πουλάνε προς το παρόν.

Αν δεν δω όντως παιχνίδι next gen δύσκολα θα δουν τα ευρουλακια μου.....

Και αφορά και τα δύο στρατόπεδα.

Τώρα,αν θέλετε να καυλαντιζετε και να λέτε ότι έχετε ps5 και να πουλάτε μούρη,με γεια σας και χαρά σας...

Κάθε άποψη σεβαστή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, logistoulis said:

το καλό σενάριο θα είναι 500 η έκδοση με bluray και 400-430 η σκέτη digital 

και στη σκέτη digital μπορεί να θέλουν να μπουν κι άλλο μέσα γιατί σε βάθος χρόνου θα βγάλουν πολλά περισσότερα από κάτι τέτοιο 

Δεν το βλέπω να είναι φθηνότερη η digital edition. Πιστεύω ότι θα έχει ίδια τιμή με το κανονικό με 50% παραπάνω χωρητικότητα στον SSD.

Ούτε για το 500άρικο είμαι σίγουρος, αν βγάλουν την κονσόλα στα €500, η MS θα τρίβει τα χέρια της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχει λαλήσει το internet με θετικά και αρνητικά σχόλια, ότι και να λέγεται εκεί έξω, η καινούρια περιπέτεια του Ratchetκλάνκη είναι λουκουμάρα και next gen με τα μπούνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H κονσολα σχεδιαστικα ειναι πανεμορφη  .Το καλυτερο design που εχει βγει ποτε και φυσικα δεν ειναι θεμα γουστου ,ειναι οτι μερικοι δεν εχετε γουστο  κατι που εχετε καταλαβει αλλωστε απο τον περιγυρο σας , τοσα χρονια καποιος κατι θα σας εχει πει  :)

Στα games που παρουσιασε εδειξε  αρκετα αποκλειστικα   ,πολυ δυνατα χαρτια  Horizon 2 ,spiderman, RE8 , και κανα δυο ακομα  που   με ενδιαφερουν (Returnal,Pragmata)  και φυσικα το  Demon Souls  που για μενα ειναι system seller αν βγει στο λανσαρισμα .Τα υπολοιπα καρτουνιστικα που εδειξε μου ειναι παντελως αδιαφορα .Καταλαβαινω την αναγκη ομως να δειξει πληθωρα τιτλων και το νωρις του πραγματος .

Περιμενω να δω 60 fps  στην συντριπτικη πλειοψηφια των τιτλων   κατι που θεωρω απαραδεκτο να μην  εχουμε στην καινουρια γενια .

Ξεπερασε τις προσδοκιες  μου η παρουσιαση   ,εδειξε κονσολα που αποτελει εκπληξη πρωτου μεγεθους .Η τιμη εκτιμω  θα ειναι  πολυ κοντα στα -600 η ακριβοτερη εκδοση   ,κατι 400 και 450 απλα ξεχαστε τα .

 Ανοιχτε τις προπαραγγελιες να τελειωνουμε  ,αρκετα περιμεναμε τοσα χρονια  δεν ειναι αμαξι κονσολα ειναι .Kαιρος να περασουμε στην επομενη γενια .

Well done Sony !

 

fap fap 

 

 

 

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βασικά κι εγώ θα ήθελα μια εξήγηση ως προς την ψύξη

 

σίγουρα πάνω ψηλά είναι η εξαγωγή του αέρα (και ιδανικά θα ψύχεται όρθιο), η εισαγωγή δεν ξέρω πού είναι 

μπροστά, αλλά πιο χαμηλά.. στέκει αυτό; 

 

επίσης άλλη ερώτηση, υπάρχει πουθενά φωτό από το i/o πίσω? 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...