Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Άμα βγει το digital στα 399 το βλέπω ως το καλύτερο deal σε σχέση με όλες τις υπόλοιπες κονσόλες

Για κάποιους 6,5tf , 6gb ram, μισή ταχύτητα ram, 300gb ssd, πιο γρήγορος ssd, sony exclusives, κοστολογούνται λιγότερο από 100€ οπότε ποιος ξέρει.

Είναι οι ίδιοι που ευαγγελιστηκαν τα 2tf πριν μήνες για να βγάλουν το ποια είναι η πανίσχυρη κονσόλα που θα τα παίζει όλα τρεις φορές καλύτερα.

Σε κάθε περίπτωση και πέρα από το console wars νομίζω ότι όλα τα bundles απευθύνονται εν μέρη σε διαφορετικό κοινό και αυτό φαίνεται και από το forum εδώ όπου όλοι έχουμε πάρει τις αποφάσεις μας πριν μήνες και δύσκολα τις αλλαζουμε και τις υποστηρίζουμε με σθένος.

Σαν vfm για το "φτωχό" δε νομίζω ότι το XSS+gamepass έχει αντίπαλο σε οικονομικό σκέλος. Τέτοια ποσότητα games με τόσα λεφτά απλά δεν υπάρχει. Τώρα η ποιότητα είναι αλλουνου παπά ευαγγέλιο

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Mitroglou7 είπε

Για κάποιους 6,5tf , 6gb ram, μισή ταχύτητα ram, 300gb ssd, πιο γρήγορος ssd, sony exclusives, κοστολογούνται λιγότερο από 100€ οπότε ποιος ξέρει.

Είναι οι ίδιοι που ευαγγελιστηκαν τα 2tf πριν μήνες για να βγάλουν το ποια είναι η πανίσχυρη κονσόλα που θα τα παίζει όλα τρεις φορές καλύτερα.

Σε κάθε περίπτωση και πέρα από το console wars νομίζω ότι όλα τα bundles απευθύνονται εν μέρη σε διαφορετικό κοινό και αυτό φαίνεται και από το forum εδώ όπου όλοι έχουμε πάρει τις αποφάσεις μας πριν μήνες και δύσκολα τις αλλαζουμε και τις υποστηρίζουμε με σθένος.

Σαν vfm για το "φτωχό" δε νομίζω ότι το XSS+gamepass έχει αντίπαλο σε οικονομικό σκέλος. Τέτοια ποσότητα games με τόσα λεφτά απλά δεν υπάρχει. Τώρα η ποιότητα είναι αλλουνου παπά ευαγγέλιο

Έχεις δίκιο ότι ο καθένας ζητάει άλλα πράγματα. Ίσως έπρεπε να το εξηγήσω καλύτερα ότι το θεωρώ καλύτερο deal για κάποιον σαν εμένα που σε αυτή τη φάση και δεν μου κάνει πολύ αίσθηση το gamepass (γιατί θέλω να επιλέγω ποια παιχνίδια θα παίξω και δεν μπορώ με τίποτα αυτόν τον χρονικό περιορισμό που σου λέει ότι τώρα είναι διαθέσιμο ένα παιχνίδι, αλλά σε έναν μήνα δεν θα είναι) και μου αρέσουν τα exlusives της sony, αλλά ακόμη και δεν με πολύ νοιάζει το disc drive.

υ.γ δεν βγάζω μίσος για το gamepass. Εννοείται πως είναι τρελό value for many, αλλά προσωπικά σε αυτή τη φάση μου είναι τελείως αδιάφορο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500 ευρώ και οι δύο κονσόλες δεν το περιμέναμε ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα.

Μακάρι να ξεπουλήσουν και οι δύο για να κονταροχτυπιούνται σε ολόκληρη την γενιά και εμείς από κάτω να απολαμβανουμε.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι γραφεται παντως στο εδω forum απο 5-10ατομα,σε καμια περιπτωση δεν εκφραζει την εικονα που θα δουμε στην Ελληνικη αγορα απο τις κονσολες αυτες.

16 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

500 ευρώ και οι δύο κονσόλες δεν το περιμέναμε ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα.

Πως δεν το περιμεναμε ουτε στα πιο τρελα μας ονειρα?Απο τοτε που ηρθε στην φορα για το κοστος του ps5,εγινε ο λογος για 499ευρω πανω κατω. Και μιλαμε για εδω και ποσους μηνες....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fotis13 είπε

Εδω μερικοι εκτιμουν πως η discless εκδοση θα εχει 400...

100€ κάτω θα έχει μίνιμουμ από την κανονικη αλλιώς δεν έχει λόγο ύπαρξης εκτός και αν έχει κάποιο άλλο perk που δεν το έχουν αναφέρει.

Αν έχει 50€ μόνο διαφορά τότε παίρνεις τη κανονική ακόμη και καμιά βάφτιση ειναι το μοναδικό blueray που θα βάλεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

100€ κάτω θα έχει μίνιμουμ από την κανονικη αλλιώς δεν έχει λόγο ύπαρξης εκτός και αν έχει κάποιο άλλο perk που δεν το έχουν αναφέρει.

Αν έχει 50€ μόνο διαφορά τότε παίρνεις τη κανονική ακόμη και καμιά βάφτιση ειναι το μοναδικό blueray που θα βάλεις.

Αρα εσυ λες 400  η  digital only   και 500 με το  drive σωστα  ?

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Αρα εσυ λες 400  η  digital only   και 500 με το  drive ?

Αυτό θεωρώ το πιο πιθανό. Αν το βάλει παραπάνω θα το κάνει μόνο για να το παίξει πιο premium κονσολα άσχετα αν το κόστος παραγωγής της ειναι μεγαλύτερο απ' όσο διάβαζα.

Πιο πιθανό να το πάει παρακάτω και να τα κάνει όλα κωλο παρά παραπάνω.

Όντως πιεστηκε με το 299€ του ανταγωνισμού άσχετα με τα specs

Τελείως προσωπικές εκτιμησεις ειναι αυτές. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω πιστευω πως   θα ξεκινα απο τα 450 minimum  ,με την     blu ray  εκδοση στα 550 .

Η'  αν αισθανεται τοσο δυνατη     στην βαση που εχει δημιουργησει που εγω πιστευω πως ειναι πολυ δυνατη πλεον και θα ακολουθησει το συντριπτικο ποσοστο  που ειχε ps4    στην μεταβαση με  μεγαλο  κινητρο το bc και τα αποκλειστικα φυσικα ,   να κινηθει σε τιμες 499-599 .

Συντομα  θα μας λυθουν οι αποριες !

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 550 το ψιλοακουω με την ηλίθια λογική του premium. 

Το 600 είναι αυτοκτονικο. Δε μπορεί να μη δεν είδαν τι έγινε αυτή βδομαδα.

Θα εκνευρίσουν ακόμη και μένα και μπορεί να φάνε άκυρο και όχι για λόγους οικονομικους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Το τι γραφεται παντως στο εδω forum απο 5-10ατομα,σε καμια περιπτωση δεν εκφραζει την εικονα που θα δουμε στην Ελληνικη αγορα απο τις κονσολες αυτες.

Πως δεν το περιμεναμε ουτε στα πιο τρελα μας ονειρα?Απο τοτε που ηρθε στην φορα για το κοστος του ps5,εγινε ο λογος για 499ευρω πανω κατω. Και μιλαμε για εδω και ποσους μηνες....


Jesus man, έκφραση είναι. Το κόστος ήταν εκτίμηση και δεν ξέρουμε κατά πόσο ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. 

 

Ο μόνος λόγος που το PS5 θα κοστολογηθει τόσο είναι η MS. Αν βγουν αληθινές οι φήμες.

 

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να βγει η κονσόλα στα 499€ από τη στιγμή που είναι πιο αδύναμη από το Series X θα το θεωρήσω απαγορευτικό . Ο,τι exclusive & να βγάλει και καφέ να κάνει, πρέπει να είναι τουλάχιστον 459€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η βάση στήριξης(display stand)για το Ps5 θα περιλαμβάνεται στη συσκευασια και δν θα πωλείται-χρεώνεται έξτρα!

Στην παρακάτω καταχώρηση με τα περιεχόμενα της συσκευασίας αναφέρεται ως base και περιλαμβάνεται:

 

9E06B253-5F23-4B1A-BD82-CAF7FC3BBF28.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...