Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

οταν η Sony δίνει δωρεαν παιχνιδια στο PS4 αυτά τα 2 τον μήνα αν δεν είσαι συνδρομητής εκείνη την στιγμή τα χάνεις έτσι δεν είναι ; 

Θα μπορούσε να βγάλει μια ανακοίνωση όλοι όσοι πάρουν PS5 δώρο όλα τα παιχνίδια που δώσαμε κατά καιρούς στο PS PLUS με νέα συνδρομή 

Αν το κάνει αυτό θα βγουν μαλάκες όσοι είχαν συνδρομή αυτούς τους μήνες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Και εγώ νομίζω ότι θα ανακοινώσουν τιμή σήμερα, δεν υπάρχει λόγος να το καθυστέρησαν κι άλλο. Η ms αναγκάστηκε να ανακοινώσει πρώτη και είχαν περίπου μία εβδομάδα, εφόσον θεωρούσαν ότι χρειάζεται, να αναθεωρήσουν την τιμή. Επίσης, μην ξεχνάμε πως στο show που μας έδειξαν για πρώτη φορά την κονσόλα, αυτό δεν προοριζόταν για αυτόν τον σκοπό, έγινε στο τέλος ωραία και όμορφα. 

Τώρα όσον αφορά την τιμή δεν πιστεύω ότι το digital μπορεί να πάει κάτω από 400e και το standard κάτω από 500e και εξηγούμαι. Η ms υποτίθεται πως μπαίνει περισσότερο μέσα με το S πάρα με το X, επομένως δεν νομίζω ότι η Sony είναι διατεθειμένη να χάνει ακόμα περισσότερο για κάθε κονσόλα digital που θα δίνει. Μην ξεχνάμε ότι η Sony δεν έχει game pass, δηλαδή μία πιο ακριβή συνδρομή που μακροχρόνια μπορεί να αποδώσει μεγάλα ποσα. 

Επίσης, το digital δεν γίνεται να μην έχει τουλάχιστον 100e διαφορά από το standard ώστε να υπάρχει καλό κίνητρο από κάποιον να προβεί στην αγορά του, αλλιώς θα το βγάλει η ίδια η εταιρεία off. 

400e το digital και 500e είναι η πιο ισορροπημένη τιμολόγηση  και αυτή που καλύπτει όλες τις ανάγκες για next gen gaming αν βάλουμε στην εξίσωση και τις κονσόλες της ms. 

Εχουμε καταληξει στο φορουμ εδω και καιρο πως αυτες θα ειναι οι τιμες. Υπαρχουν και αλλες αποψεις, αλλα επικρατει το 400/500.

 

Πιστευω η Σονυ θα μας ακουσει τελικα. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή δεν εχω παρακολουθήσει καθόλου το θέμα, ζητώ την κατανόηση σας για την ερώτηση που θα έχει χιλιοειπωθεί,αλλά digital έκδοση λογικά θα έιναι χωρίς dvd ,και θα υποστηρίζει μόνο download των παιχνιδιών απο το store, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jkidd13 είπε

Eπειδή δεν εχω παρακολουθήσει καθόλου το θέμα, ζητώ την κατανόηση σας για την ερώτηση που θα έχει χιλιοειπωθεί,αλλά digital έκδοση λογικά θα έιναι χωρίς dvd ,και θα υποστηρίζει μόνο download των παιχνιδιών απο το store, σωστα?

Ναι  σωστα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Το  θεμα ειναι να εχεις την κονσολο day one .

Να ερθει η μερα του λανσαρισματος να πας στο καταστημα ουτε καν ιντερνετικα και να το παρεις  στα χερια σου .Μετα σπιτι unboxing   το βαζεις στην θεση του το κοιτας αφου πρωτα βγουν οι αναλογες φωτογραφιες .Αυτη η ιεροτελεστια  δεν περιγραφεται ,βιωνεται μονο!

Συμφωνα με αυτα που περιγραφει δεν θα δουμε παλι τιμη ...

εγω δεν εχω τετοια τρεμουρα... Καημο έχω μια φορα να παρω ενα καινουριο μηχανημα και να το βρω στημενο , να μη χρειαζεται να φαω ωρες να το ρυθμισω, οχι wifi, οχι accounts, οχι συνδεσεις...κατεβασματα update...

Επειδη συνηθως ολοι οι γνωστοι/φιλοι,συγγενεις ειναι ταγαρια...και το κανω εγω για ολους απο 100 φορές,  δεν νοιωθω καμια ιεροτελεστια...Ετοιμο το θελω να κατσω να παιξω...

Ενταξει σε καταλαβαινω που το θες day one, αλλα προσωπικα περα απο το hype, θελω να εχω εικονα για το τι εχω αγορασει...Ακομα και αν το παρω ετσι και αλλιως, θελω να δω τα συγκριτικα, reviews και δε συμμαζευεται....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, DeareN είπε

Ξέρουμε τι ώρα Ελλάδος είναι το event και αν θα γίνει κανένα live streaming YouTube? 

PlayStation 5 Showcase - Live σχολιασμός

 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντομεταξύ σούπερ κονσολάρες, κανα παιχνίδι σούπερ ουάου για να μας ψήσουν να αγοράσουμε day 1 δεν υπάρχει. Και αν κρίνω τις διαφορές που είχαν τα παιχνίδια τέλος ps3, με αυτά αρχές ps4, μου φεύγει όλο το hype....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Socratis_g είπε

Εντομεταξύ σούπερ κονσολάρες, κανα παιχνίδι σούπερ ουάου για να μας ψήσουν να αγοράσουμε day 1 δεν υπάρχει. Και αν κρίνω τις διαφορές που είχαν τα παιχνίδια τέλος ps3, με αυτά αρχές ps4, μου φεύγει όλο το hype....

Κατσε να δουμε ρε συ , δεν  εχουμε ακομα τελικες ανακοινωσεις .Σημερα ελπιζουμε να τις εχουμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ερώτηση (μην πέσετε να με φάτε).

Δεν είχα ποτέ κονσόλα παιχνιδιών είτε PS είτε XBOX αλλά φέτος το σκέφτομαι. Παρ'ολο που είμαι πολύ παιχνιδάς συνήθιζα να τα παίζω στον υπολογιστή.

Φέτος όμως ψήνομαι να πάρω το Playstation5.Τι λέτε αξίζει να δώσω τα λεφτά μου και τι πρέπει να προσέξω στην αγορα του?Βλέπω βγαίνουν τόσες πολλές εκδόσεις που λίγο μπερδεύομαι...

Επεξ/σία από what30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, what30 είπε

 

Φέτος όμως ψήνομαι να πάρω το Playstation5.Τι λέτε αξίζει να δώσω τα λεφτά μου και τι πρέπει να προσέξω στην αγορα του?Βλέπω βγαίνουν τόσες πολλές εκδόσεις που λίγο μπερδεύμαι...

Τι τοσες πολλες ?

2 εκδοσεις ειναι με "δισκασκι " η' χωρις .Απο  hardware ειναι το ιδιο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, what30 είπε

Παιδιά ερώτηση (μην πέσετε να με φάτε).

Δεν είχα ποτέ κονσόλα παιχνιδιών είτε PS είτε XBOX αλλά φέτος το σκέφτομαι. Παρ'ολο που είμαι πολύ παιχνιδάς συνήθιζα να τα παίζω στον υπολογιστή.

Φέτος όμως ψήνομαι να πάρω το Playstation5.Τι λέτε αξίζει να δώσω τα λεφτά μου και τι πρέπει να προσέξω στην αγορα του?Βλέπω βγαίνουν τόσες πολλές εκδόσεις που λίγο μπερδεύομαι...

τι υπολογιστη εχεις? τι παιχνιδια θες να παιξεις? Τα παιχνιδια τα αγοραζες ή στα εστελνε κανας θειος?

δεν υπαρχουν εκδόσεις , ιδιες κονσολες ειναι , η μια παιρνει δισκακια, η αλλη δεν παιρνει(οπότε παιζεις οτι κατεβασεις απο το store). Αν αγοραζεις  δισκακια, αν εχεις φίλους να σου δανεισουν παιχνιδια,  δεν εχεις επιλογες, μονο αυτην με το drive...Στο σκρουτζ θα βρισκεις σιγουρα καλυτερες τιμες απο το store...

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...