Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Και εγώ δεν μπορώ να κατανοήσω τι φετίχ έχεις με τους δράκους, αλλά δεν θέλω να το ψάξω..

Εσυ κατσε στο xbox topic και μην πετας υπονοουμενα συνεχεια για flame, αν δεν σ αρεσε μην σπαμαρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μενα αντικειμενικά οποιος θελει να μεταβει σε next gen console τον νοεμβρη, καθετε με το ps4 του και τσιμπαει ενα series x χωρις να αγορασει παιχνιδι και απλα βαζει ενα game pass και παιζει οτι καλουδια υπαρχουν στο xbox και μετα απο κανα χρονο τσιμπαει ενα ps5 μεταχειρο αν γουσταρει που θα δικαιολογει πιο πολυ την αγορα του

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν απο τα 200 digital που εχω στο 4 παιζουν εστω τα μισα....τοτε ναι θα το παρω εντος εξαμηνου...αν οχι... τοτε...αντε γεια...σε δυο με τρια χρονακια ισως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Darthvader είπε

Εννοω ότι αυτή η κατάσταση που περιγράφεις για το PS5, συμβαίνει ¨ηδη εδώ και 7 χρόνια στα PS4/Xbox one.

Το οτι υπαρχει όμως η δυνατότητα να γίνεται gamesharing δεν σημαίνει ότι όλοι μας εκμεταλλευομαστε την εν λόγω δυνατότητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, psof είπε

5 AAA παιχνίδια = 1xPS5

XBOX Series S + 100 παιχνίδια(Gamepass) = PS5 -100 ευρώ

Καλά εσύ τώρα το πήγες σε μανάβικο....

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Αν και είναι γνωστό ότι δεν μου αρέσει η πόλωση, τίθεται πολύ εύλογα το ερώτημα για όσους έκραζαν μονόπλευρα τότε. Και μαλλον συμφωνώ με τον Darth Vader και το είχα γράψει και στο νημα του series x όταν βγήκε η βρώμα ότι πάει για ditch η x.one version του Halo Infinite.

Gen Reset και τέλος για τα νέα παιχνίδια στις κονσόλες. Πως θα δείχνει το νέο πιο προηγμένο hw τα δόντια του διαφορετικά;

Εγώ είμαι αντίθετος σε αυτό που συμβαίνει. Αν ένα game τρέχει ικανοποιητικά σε jaguar και Hdd 5400rpm σημαίνει ότι δεν εκμεταλλλέυεται στο μέγιστο τον Ryzen και ssd. Είμαι περίεργος να δω πως θα τρέχουν τα παιχνίδια αυτά στο PS4. Αν τρέχουν καλά μπορεί να καθυστερήσω τις αγορές PS5- Xbox series X.

1 λεπτό πριν, Saloufas είπε

Στην ουσία έχουμε next gen prices αλλά όχι next gen games? κατάλαβα καλά?

Καλά κατάλαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Δεν μπορω να κατανοησω πως καποιος που αγοραζει ενα κινητο για 1000 ευρω, να μην μπορει να αγορασει ενα παιχνιδι 80 ευρω. Αν φαινονται τα 80 πολλα, τοτε το apple ecosystem ειναι απλησιαστο. 

Κοιτα δε διαφωνω οτι ειναι πολλα τα 80, αλλα καποιος που εχει 2 κονσολες οπως οι περισσοτεροι και 10 συνδρομες με netflix, spotify κτλπ, δε νομιζω να κολησει να δωσει 80 ευρω για το demons souls

Ρε συ τι κάθεσαι και συγκρίνεις; Είναι άκυρη αυτή η σύγκριση. Τι σχέση έχει το κινητό με το παιχνίδι; Καμία. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα η αποκλειστικοτητα του final fantasy 16 ειναι ενα πολυ δυνατο χαρτι για την αγορα της κονσολας,και φυσικα οτι θα ακολουθησει τα boss fights με τον thor και  τα υπολοιπα exclusive και studio της sony,το gamepass σαν υπηρεσια ειναι πολυ τιμιο,αλλα ρε παιδες ποσοι απο μας δεν εχουμε παιξει τα halo που ειναι 2 γενιες πισω και σε pc  η εχουμε τοση αναγκη να παιξουμε το fable παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xavier είπε

το βιντεο του demon souls κατεβηκε απο το καναλι του Playstation στο yt? 

Για να διορθώσουν μάλλον την καρτέλα που υπονοεί ότι θα βγει στο launch και για PC μαζί με PS5 και όχι μετά απο λίγους μήνες όπως τα GTA/Final Fantasy και λοιπά ή ήταν γενικά ένα μεγάλο λάθος και ότι δεν θα βγει για PC τουλαχιστον για τα επόμενα 2-3 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Για μενα αντικειμενικά οποιος θελει να μεταβει σε next gen console τον νοεμβρη, καθετε με το ps4 του και τσιμπαει ενα series x χωρις να αγορασει παιχνιδι και απλα βαζει ενα game pass και παιζει οτι καλουδια υπαρχουν στο xbox και μετα απο κανα χρονο τσιμπαει ενα ps5 μεταχειρο αν γουσταρει που θα δικαιολογει πιο πολυ την αγορα του

Ούτε series X. Οταν βγάλουν τα πρωτά Next gen games (forza) ναι. Προς το παρόν ακόμα και ένα One S +gamepass μια χαρά κάνει τη δουλειά του.

2 λεπτά πριν, kostiger είπε

Το οτι υπαρχει όμως η δυνατότητα να γίνεται gamesharing δεν σημαίνει ότι όλοι μας εκμεταλλευομαστε την εν λόγω δυνατότητα..

Και εγώ δεν έχω κάνει gamesharing. Δεν δίνω όμως και 70 ευρώ digital για το ghost of tsushima. Θα το πάρω sales ή μτχ σε physical.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Darthvader είπε

Και εγώ δεν έχω κάνει gamesharing. Δεν δίνω όμως και 70 ευρώ digital για το ghost of tsushima. Θα το πάρω sales ή μτχ σε physical.

Ναι αυτο ειπα ομως, πως θα σπρωξεις το all digital με τετοιες τιμες, τουλάχιστον σε Ευρωπη, στο xbox βαζεις ενα gamepass και παιζεις τουλαχιστον, για αυτο οπως ειπα πριν θεωρω οτι δεν αξιζει καθολου το digital. 

Σε αλλα νεα:

https://twitter.com/Kotaku/status/1306359099211370496?s=20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...