Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, xavier είπε

τελικα god of war 2 , horizon 2, spiderman mm είναι  όλα crossgen? Το οτι το god of war ερχεται μεσα στο 21, ειναι τεραστιο νεο για εμενα επισης...Οπως και να χει, τοσο μεγαλοι τιτλοι, ποτε δεν ξανακυκλοφορησαν με νεα κονσολα playstation στον 1ο χρονο της...

Βαλε και το Ratchet και το GT7 στα παραπανω.

Αρα το θεμα ειναι οτι θα πεσει υποχρεωτικα delay σε καποια απο αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Αν βγει αλλου, αυτοματως δεν υπαρχει λογος να παρω την κονσολα, οπως και οι περισσοτεροι φανταζομαι που ειμαστε καμενοι με αυτο το genre

Αν βγει ps4 30fps το πολυ με αθλιο performance και ps5 60fps μπομπα εκει τι κανουμε?? :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά μέχρι σήμερα απο τα showcase που είδα.

Αν είσαι PC gamer = Κανένας λόγος για κονσόλα +400 ευρώ + 70/80 ευρω ανα παιχνίδι

Αν ξεκινάς απο το τίποτα= ΧΒΟΧ S + gamepass + Cyberpunk και με 360 ευρώ έχεις να παίζεις για μήνες

Αν έχεις PS4 = Παραμένεις με αυτό και απλα αγοράζεις το Demon Souls και το Cyberpunk περιμένοντας τα next gen που θα βγουν τέλη 2021

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη δεν έχουμε δει connectivity / rear ports. Έχουμε ημερομηνία κυκλοφορίας αλλά δεν ξέρουμε όχι πως είναι η κονσόλα μέσα, αλλά ούτε περιμετρικά απ'έξω.

Εντελώς ακατανόητα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ADHD είπε

Αν βγει ps4 30fps το πολυ με αθλιο performance και ps5 60fps μπομπα εκει τι κανουμε?? :P 

μενουμε με ps4 και κραταμε το 500αρι για apple watch series 6 :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το value for money του ps5 στο launch είναι κακό. Εάν είχε ΑΑΑ έτοιμα day one, ίσως να τιμούσα το digital. Πλέον μετά το σημερινό θεωρώ πως με συμφέρει να πάω στο Series X και να εκμεταλλευθώ το gamepass εάν θέλω ντε και καλά next gen. Μαλλον το 2021  ή το 2022 αξίζει να πάρεις το ps5, εάν ενδιαφέρεσαι να παίζεις πολλά παιχνίδια. Αν πάλι είσαι με περιορισμένο χρόνο για να παίξεις, τότε δεν έχουν ιδιαίτερες διαφορές, μιας και ενας ευκαιριακός gamer δεν θα ενδιαφέρεται και πολύ για το τεχνολογικό αβανταζ του Series X. Ένα απλό plug n play θα θέλει.

Επεξ/σία από IceMatrix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Ακόμη δεν έχουμε δει connectivity / rear ports. Έχουμε ημερομηνία κυκλοφορίας αλλά δεν ξέρουμε όχι πως είναι η κονσόλα μέσα, αλλά ούτε περιμετρικά απ'έξω.

Εντελώς ακατανόητα πράγματα

Το πιο περίεργο είναι ότι δεν έχει κάνει κίνηση η Sony να δώσει τη κονσόλα στο Digital Foundry μέχρι τώρα. Σε κάνει να ψαρώνεις με τις φήμες περί SoC defect rate και τα προβλήματα υπερθέρμανσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ ps5 και series x...δεν καταλαβαινω τι γραφετε...απο τη μια εχεις το series x , που μεχρι το 22 δε φαινεται να εχει ουτε ενα μεγαλο exclusive (εστω console)...και απο την αλλη το ps που ερχεται με σχεδον ολα τα μεγαλα του χαρτια στο 1ο χρονο...Αν γινει αυτο, είναι ασυλληπτο...Δε ξερω αν πεσει delay οπως λεει ο fulgore, αλλα σαν λιστα αυτο που εδωσε η σονι σημερα δεν εχει γινει ποτε...

  • Like 3
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xavier είπε

δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ ps5 και series x...δεν καταλαβαινω τι γραφετε...απο τη μια εχεις το series x , που μεχρι το 22 δε φαινεται να εχει ουτε ενα μεγαλο exclusive (εστω console)...και απο την αλλη το ps που ερχεται με σχεδον ολα τα μεγαλα του χαρτια στο 1ο χρονο...Αν γινει αυτο, είναι ασυλληπτο...Δε ξερω αν πεσει delay οπως λεει ο fulgore, αλλα σαν λιστα αυτο που εδωσε η σονι σημερα δεν εχει γινει ποτε...

Κατσε λιγο γιατι ισως μου διαφευγει κατι,οχι τπτ ηθελα να το παρω και day one και εφαγα ξενερα σημερα..εγω ειδα μονο το λογοτυπο του gow που λεει για 21 . ( αν δεν ειναι παπατζα) και το des.. τι αλλο ηταν ενδιαφερον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xavier είπε

δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ ps5 και series x...δεν καταλαβαινω τι γραφετε...απο τη μια εχεις το series x , που μεχρι το 22 δε φαινεται να εχει ουτε ενα μεγαλο exclusive (εστω console)...και απο την αλλη το ps που ερχεται με σχεδον ολα τα μεγαλα του χαρτια στο 1ο χρονο...Αν γινει αυτο, είναι ασυλληπτο...Δε ξερω αν πεσει delay οπως λεει ο fulgore, αλλα σαν λιστα αυτο που εδωσε η σονι σημερα δεν εχει γινει ποτε...

Εμενα φίλε μου με ενδιαφέρει η δικιά μου ψυχαγωγία, όχι νικητής console wars. Το launch line up είναι καλό, αλλά εγώ προσωπικά (ο καθένας με τα γούστα του) δεν δικαιολογω τον τόσο ενθουσιασμό σου. Άποψη μου πως κακώς και ίσως αλαζονικά δεν θεωρείς ότι μπορούν  να συγκριθουν οι δύο κονσόλες μεταξύ τους, όταν λάβεις υπόψιν την διαφαινόμενη διαφορά απόδοσης ενώ έχουν ίδια τιμή, και από σήμερα προστίθεται και το δέλεαρ του gamepass πολύ περισσότερο με την τιμή των 80 ευρώ ανά παιχνίδι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisgewrgi είπε

Κατσε λιγο γιατι ισως μου διαφευγει κατι,οχι τπτ ηθελα να το παρω και day one και εφαγα ξενερα σημερα..εγω ειδα μονο το λογοτυπο του gow που λεει για 21 . ( αν δεν ειναι παπατζα) και το des.. τι αλλο ηταν ενδιαφερον;

sorry, τη προηγουμενη παρουσιαση τη ξεχνας?

ratchet and clank, demon souls, god of war 2, horizon 2, gran turismo, final fantasy 16, returnal στον 1ο χρονο? Δεν εχει γινει ποτε τετοιο launch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, xavier είπε

sorry, τη προηγουμενη παρουσιαση τη ξεχνας?

ratchet and clank, demon souls, god of war 2, horizon 2, gran turismo, final fantasy 16, returnal στον 1ο χρονο? Δεν εχει γινει ποτε τετοιο launch...

Περιμενε..αυτα τα εχουν για το 21; αν ναι γιατι εδειχναν οτι βλακεια υπαρχει σημερα ; muliplatform fortnite cod κτλπ; μηπως πανε για το 22 και μετα αυτα που λες; τους βρισκω ανώμαλους  αν ειναι στο πρωτο χρονο ολα αυτα και μου δειχνουν fortnite και cod

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...