Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Daredevil Στο kickstarter στηρίζεις/συμμετέχεις συνήθως σε μία νέα/καινοτόμα  ιδέα/υλοποίηση/δημιουργία/κατασκευή ενός προιόντος από τον δημιουργό/ομάδα που δε θα μπορούσε να βγει στην αγορά αλλιώς.Επίσης προφανώς και έχει χρονοδιάγραμμα και ως χρηματοδότης έχεις και κάποια benefits όπως καλύτερη τιμή , να φτάσει το προιόν πιο γρήγορα στα χέρια σου από την ημέρα που θα βγει στην αγορά , διάφορα καλούδια  κλπ κλπ κλπ.

Στη περίπτωση εδώ απλά δίνεις άτοκο δάνειο στις εταιρίες.

Επεξ/σία από ryu_hadouken
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταίος στο χορό να φανταστώ, διότι μόλις τώρα έμαθα οτι το Demon's Soul θα είναι launch τίτλος του Ps5 και ψηνόμουν κατευθείαν να έπαιζα τα game αυτο.. Δεν έχει μείνει πουθενά για κανονικό preorder έτσι? 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS4 δισκάκι θα είναι διαφορετικό από το PS5 δισκάκι (για να παίξω στο PS5); Και αν ναι, τί διαφορές θα έχει ως προς το παιχνίδι; Γιατί αν καταλαβαίνω καλά, η MS θα έχει ένα δισκάκι για όλα τα Xbox (One, SeX).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σας ρωτησω κατι αλλο,

Θα βγαινουν ολα μα ολα τα παιχνιδια σε δισκακι?

3 ώρες πριν, Prospector8 είπε

Τελευταίος στο χορό να φανταστώ, διότι μόλις τώρα έμαθα οτι το Demon's Soul θα είναι launch τίτλος του Ps5 και ψηνόμουν κατευθείαν να έπαιζα τα game αυτο.. Δεν έχει μείνει πουθενά για κανονικό preorder έτσι? 😕

ουτε για δειγμα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ps4 δισκάκι θα έχει κώδικα και assets για ps4, το δισκάκι για ps5 θα έχει κώδικα και assets για ps5. Το 1ο αν δεν προσφέρουν τσαμπέ την αναβάθμιση θα παίζει σε bc mode στο ps5, το 2ο native. Αν δίνεται δωρεάν η αναβάθμιση θα κατεβαίνει η ps5 έκδοση του παιχνιδιού και το δισκάκι θα το χρησιμοποιεί το μηχανάνημα μόνο για να το τυπικό έλεγχο πριν εκκινήσει. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω δεν βρισκω κανεναν λογο καποιος να παρει την digital..ακομα και αν ειναι εντελως digital man.

Καποια στιγμη θα πει γαμωτο να μην περνει δισκακι

Εγώ που παίζω 5 παιχνίδια τον χρόνο μια χαρά μου είναι η digital έκδοση PS4.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι νομίζω ότι για το PS5 συμφέρει περισσότερο η κανονική έκδοση. Βρίσκεις πληθώρα μεταχειρισμένων σε πολύ καλές τιμές ενώ έχει πολλά single player story games που τα τερματίζεις και μετά τα δίνεις. 100 ευρώ διαφορά καλύπτονται πανεύκολα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS5 Disc, Ναι το πουλας το physical αλλα δεν εχεις το παιχνιδι μετα

PS5 Digital, Θα κανεις share account παιρνεις το παιχνιδι στη μιση τιμη ή στο 1/3 (αναλογα ποσα ατομα ειστε) και σου μενει και το game για παντα

Αν μου ελεγε καποιος τι να παρει θα του ελεγα το Digital

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, firepc είπε

Γτ lets be honest, κανεις δεν θα κατσει να φραζει 80€ για το καθε game. Ολοι θα κοιταξουν να βολευτουν με πλαγιους τροπους

 Είχε πέσει activate-deactivate το PS4 με το PSN sharing 😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, firepc said:

PS5 Disc, Ναι το πουλας το physical αλλα δεν εχεις το παιχνιδι μετα

PS5 Digital, Θα κανεις share account παιρνεις το παιχνιδι στη μιση τιμη ή στο 1/3 (αναλογα ποσα ατομα ειστε) και σου μενει και το game για παντα

Αν μου ελεγε καποιος τι να παρει θα του ελεγα το Digital

Μπορείς να κάνεις gameshare με πάνω από 2 λογαριασμούς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...