Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, chrisgewrgi είπε

Εγω παντος μςτα απο 2 3 5 μερες το πολυ θα βαλω ενα 500αρικο στην τσεπη και θα παω σε ολες τις αλυσιδες..ειμαι σιγουρος οτι θα βρω

Μακάρι. Ο πιο μάγκας θα είσαι tbh. ακόμα και αν δε βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι είναι παγκόσμιο αυτό, το έκαναν αμερική και ευρώπη σίγουρα στα physical stores. Πχ https://www.gamemania.nl/Consoles/playstation-5/144093_playstation-5

image.png.86123c24cc95b6a2502479b1bb355542.png

το πρωί μάλιστα είχαν γράψει σε ελληνικό gaming site ότι θα ανοίξουν οι προπαραγγελίες στις 5 με 50ε deposit, κι ώς δια μαγείας όσοι της άνοιξαν νωρίτερα έπαιρνα απο τις 5 και ζητούσαν 50ε

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Μολις ακυρωσα ολοκληρωτικα την προπαραγγελια μου παιδια

Δεν ηταν μονο για το ποσο που ζητανε.αλλα και για την πουστια που κανουν στην επεκταση εγγυησης που εβαλα

Αντι να ξεκιναει το παραστατικο απο 19/11 οπως θα ηταν και το σωστο.Μου ανεφεραν οτι δεν γινεται αυτο και ξεκιναει απο τοτε που εγινε η προπαραγγελια

Μα συγνωμη τους λεω,δηλαδη αυτους τους 2 μηνες που δεν θα εχω την κονσολα στα χερια μου,Εσεις θα μου χρεωνετε κανονικα την επεκταση εγγυησης?Δηλαδη σαν να μου λετε  να σας χαρισω τους 2 πρωτους μηνες?Με τιποτα του αναφερω,και κανε μου τωρα ακυρωση της προπαραγγελιας μου

Καλη επιτυχια σε οσα παιδια πρωτα παραλαβουν.Εμεις αν ειμαστε τυχεροι κοντα στα χριστουγεννα (αν βρουμε κανα κομματι)

εδώ εμένα με χρέωσαν κανονικά και στις 2 κονσόλες την πιστωτική 2 μήνες πριν τις έχω στα χέρια μου :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως θα γελαω με τις αγγελιες εδω μεσα την μερα κυκλοφοριας του 5. Πωλειται ps5 κουτα απλα ενα 50αρικο πανω η τιμη για τον κοπο μου.

Παντως αυτο με το 50αρικο απο την μια το καταλαβαινω ειδικα με το χαμο που γινεται με προπαραγγελιες που πολλοι κανουν σε 10 μεριες..Απο την μια ναι μεν τους δινεις ατοκο δανειο αλλα επωφελουνται και ολοι αυτοι που θελουν day one την κονσολα και ισως ετσι εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να την αποκτησουν.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ilos είπε

Μακάρι. Ο πιο μάγκας θα είσαι tbh. ακόμα και αν δε βρεις.

Ναι δεν αξιζει αυτη η ταλαιπωρια για day one.. η αποθηκη τους μπορει να ειναι γεματη και να σου λενε δεν εφτασαν γενικα γινετε μπαχαλο.μετα απο 4 5 μερες προσαρμοζονται και γεμιζουν και τα ραφια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Daredevil είπε

ναι είναι παγκόσμιο αυτό, το έκαναν αμερική και ευρώπη σίγουρα στα physical stores. Πχ https://www.gamemania.nl/Consoles/playstation-5/144093_playstation-5

image.png.86123c24cc95b6a2502479b1bb355542.png

Μόνο μια λογική εξήγηση έχω αν τους ζητήθηκε όντως από την sony hellas να απαιτούν προκαταβολή. Ίσως μπαίνουν τόσο πολύ μέσα από το κόστος κατασκευής του ps5 αυτή τη στιγμή, που είναι διατεθειμένοι να χάσουν μερικά sales στην αρχή και να πουλήσουν 1-2 μήνες αργότερα με λιγότερη χασούρα λόγω καλύτερων yields, gddr6/ssd prices. Αλλά με το xbox s και gamerpass να δίνεται πιρ παρά στην γωνία, είναι μεγάλο το ρίσκο να πάρουν τέτοια απόφαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναστατωση ,χαμος,πανικος,,studio πανε και ερχονται,δις,500αρικα 50αρικα game pass πιστωτικες,..ζουμε ιστορικες στιγμες..πολυ γουσταρω την ολη κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

καλησπερα :P 

Μην μας ξενερωνεις ετσι υπαρχουμε και εμεις που το πηραμε το παιχνιδι κ ειναι ακομη στην ζελατινα παρακαλω... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Cenjuro είπε

Ρε παιδιά μήπως το 50αρικο το ζητάνε εκτός από τους γνωστούς λόγους για να μην φτάσει να παραδοθεί στο όριο της συναλλαγής στα 500 ευρώ μετρητά?

Σε περιπτώσεις αντικαταβολής πάντα μιλάω με μετρητά.

Όχι 499 είναι μέσα στο όριο της συναλλαγής για αντικαταβολή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

καλησπερα :P 

δε νομιζω να το διναν στο plus collection αν ηταν ετσι...τεσπα αντε για το demon souls το δεχομαι, για το bloodborne για ποιο λογο? ας το βγαλουν enhanced για οποιον θελει να το παιξει, δε χρειαζεται παραπανω αρμεγμα...Ας κανουν συμφωνια με τη fs για το 2 αμα γουσταρουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Bloodborne, demons souls, monster hunter rise, πραγματικα οτι καλυτερο απο ps5, switch, ακομα δεν εχω λογο να αγορασω xbox. Δεν το λεω για to flame, αλλα κυριολεκτικα δεν παρουσιασαν τπτ μεχρι τωρα. Παντα μιλαω προσωπικα

@xavier βλεπω μονο performance boost aka 60 frames, και μεγαλυτερη αναλυση, νομιζω οτι θα μπει δωρεαν. Το ds ειναι remake

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω παντος μςτα απο 2 3 5 μερες το πολυ θα βαλω ενα 500αρικο στην τσεπη και θα παω σε ολες τις αλυσιδες..ειμαι σιγουρος οτι θα βρω

Edit: οχι διακοσιες τριαντα πεντε μερες αλλα δυο τρεις πεντε😂

Καλη τυχη με αυτο ,σου ευχομαι να βρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Στο NSw δεν είχε ζητήσει κάποιο κατάστημα προπληρωμή. Εγώ πάντως είχα παραλάβει μεσάνυχτα και πλήρωσα με κάρτα την στιγμή της παραλαβής.

Εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο.

Για αυτόν που τους πήγε μέχρι τέρμα με το θέμα των ελαττωματικών joycon λέω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα απλά κάνουν ότι και στο TLOU remastered (δλδ 60fps patch) και ζητήσουν full price ενώ αφήσουν το og του ps4 απατσάριστο να τρέχει στα 30 στο ps5, από μένα θα φάνε μέγα άκυρο πάντως. Ή το πολύ πολύ να το πάρω για pc που θα βγει και εκεί λογικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...