Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, chncynic είπε

Νομίζω εκεί στοχεύουν οι devs για next gen γενικά

Να είναι λάθος όμως ; Από ότι ξέρω στο pc είναι δύσκολο το 4K@60 Επίσης στο Xseries X έχεις επιβεβαιωθεί για 1440@60 και 4Κ@30 . Κάτι άλλο θα παιζει . Αν και το άρθρο με την αναφορά της Sega, είναι από το official PlayStation magazine. Είδωμεν !

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nekrik είπε

Να είναι λάθος όμως ; Από ότι ξέρω στο pc είναι δύσκολο το 4K@60 Επίσης στο Xseries X έχεις επιβεβαιωθεί για 1440@60 και 4Κ@30 . Κάτι άλλο θα παιζει . Αν και το άρθρο με την αναφορά της Sega, είναι από το official PlayStation magazine. Είδωμεν !

Καλά ναι δεν λέει native ξεκάθαρα :P Ξέρεις πώς πάνε αυτά - Μπορεί είτε να δουλέψαν αρκετά στο optimization, είτε να μήν εννοούν native ¨)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα στο site του Playstation οτι μπορείς να πάρεις τον εξωτερικό δίσκο του PS4 και να τον βάλεις στο 5 και τα games θα παίζουν αμέσως. Ακόμα λεεί οτι "you can connect external hard drives".

Εχει καταλάβει κανένας αν μπορείς στο 5 να έχεις παραπάνω απο εναν εξωτερικό δίσκο συνδεδεμένο με την κονσόλα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Αφου η Konami δεν φτιάχνει ενα νεο Silent Hill γιατι η Sony δεν φτιάχνει ενα παρόμοιο και να το ονομάσει Silent City. Αφου τοσος κόσμος το ζητάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν το έχει πει κάποιος άλλο πριν από εμένα. Το ποστάρω μιας και είχε ακουστεί τις προηγούμενες μέρες.

https://www.pushsquare.com/news/2020/10/playlink_games_will_work_on_ps5_after_all

Επεξ/σία από jay_D
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nekrik είπε

Η  dragon engine δεν ειναι και η καλυτερη μηχανη απο θεμα optimization παρεπιπτοντως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, back15220 είπε

Η λιστα με τα games που εχουν free upgrades απο το Ps4 σε Ps5:

09B4BF79-2D4F-45D3-986A-8B661D0DD32F.jpeg

Και προς το παρόν, από την παραπάνω λίστα μόνο για τα Dirt 5, Monster Boy και Rainbow Six έχουμε επιβεβαίωση ότι θα έχουν 120fps mode. Για κάποια περιμένουμε περισσότερες πληροφορίες, πολύ λογικό όμως να πάρουν και κάποια άλλα πχ το Doom Eternal.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Η Sucker Punch Productions προσλαμβάνει κόσμο να δουλέψει στην φεουδαρχική Ιαπωνία.. έρχεται Ghost of Tsushima 2 στο PS5 👀 sushima

λογικο και αναμενόμενο νομιζω, εχει πολύ ψωμί το σκηνικό. Μπορούν να το λενε και Ghost of οτιδηποτε και να κανει βολτες στην Ιαπωνικη ιστορια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...