Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Just now, SOCRATIS1000 said:

Ερωτηση ,μαζι οοτνως θα δινει headset και καμερα μεσα στο αρχικο πακετο?Στα 600 ευρω που λενε οτι θα παιξει θα ειναι φοβερο

Πού το λένε το 600αρι;

Λίγα λες, τουλάχιστον στα 900 θα βγει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisgewrgi είπε

Μονο εγω απογοητευτικα απο τα games που εδειξε ρε παιδια;

Οχι,τα περισσοτερα ηταν παιδικα και καρτουνιτσικα ,Puzzle games αλλα ακομα και σε αυτα ειχε καποια πχ πολυ ενδιαφερον[δες abes]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ps3 version 3 η κονσολα. Not bad.

Επισης πολυ εξυπνο να κυκλοφορησουν 2 κονσολες με και χωρις blu ray μιας και η ψηφιακη αγορα γνωριζει μεγαλη ανοδο.

Υπηρχε και μια οκ ποικιλια σε παιχνιδια για ολα τα γουστα.
Καθολου ασχημα.

 προφανώς θέλουν να δουν πώς θα αντιδράσουν οι καταναλωτές για να δουν πώς θα κινηθούν στο μέλλον

αν οι καταναλωτές συνεχίζουν να θέλουν retail θα παραμείνει ο δίσκος διαφορετικά ίσως είναι η τελευταία κονσόλα με δίσκο

 

εγώ αν και υποστηρίζω την ύπαρξη retail έκδοσης στο ps σχεδόν όλα τα έχω ψηφιακά, θα ήθελα βέβαια να δω ποια θα είναι και η διαφορά στην τιμή, αν δηλαδή είναι σημαντική της τάξης των 70-80 ευρώ τότε ίσως το σκεφτώ κι εγώ για ψηφιακή έκδοση αν και περιορίζει.. 

 

θα δούμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Πού το λένε το 600αρι;

Λίγα λες, τουλάχιστον στα 900 θα βγει. 

900 παει παρα πολυ ,δεν νομιζω τοσο,ποσο ειχε παει το ps4 στο launch του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ξεκάθαρα αν δεν έχει ξεκοιλιασμα και κουβάδες αίμα κάτι είναι μόνο για 5χρονα.

Δεν ειπα αυτο, αλλα δεν εδειξε κατι που θα με κανει προσωπικα να το αγορασω. Μια χαρα γρηγορος ειναι ο samsung ssd που εχω βαλει εγω στο δικο μου, και τα γραφικα δεν μου φανηκαν κατι ουαου.

ΕΠισης, παρα εδειξαν πολλα παιχνιδια για παιδακια. Ισως να μην τα προσεξες ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.ign.com/articles/ps5-reveal-everything-announced-all-games

Εδώ πάντως που τα έχουν σε λίστα δε καταλαβαίνω πώς δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι έδειξαν reveals μόνο indie games.

Μια χαρά αρκετά ΑΑΑ βλέπω. Ίσως να δημιουργήθηκε αυτή η εντύπωση επειδή ξεκίνησε δυνατά και έκλεισε δυνατά και στη μέση έκανε μια μικρή κοιλιά.

Πάντως όντως εκτός από μικρές εξαιρέσεις δεν είδα γραφικά να μου πέσουν το σαγόνι αλλά από την άλλη χαίρομαι που η Sony συνεχίζοντας από κει που σταμάτησε  επικεντρώθηκε σε παιχνίδια και όχι σε tech demos. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, NickTG είπε

Το future of gaming δεν είναι μόνο τα next gen graphics

Ούτε σε μια παρουσίαση για όλους μπορεί μια εταιρεία να δείχνει μόνο ότι αρέσει σε κάποιον συγκεκριμένο. 

Αυτό είναι. Γιατί μας έχουν φάει με το RT και με το demo της UE5 και τίποτα δεν είδαμε απ' όλα αυτά. Μόνο reflections στο πάτωμα και στα νερά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, SOCRATIS1000 said:

900 παει παρα πολυ ,δεν νομιζω τοσο,ποσο ειχε παει το ps4 στο launch του?

Προφανώς και ειρωνεύομαι. 

Το 600αρι είναι εξίσου αστρονομικό με το 900αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Κάτσε βρε όχι και βομβαρδισμός. Ήταν 4-5 πολύ καλά, όχι κάτι το τρομερό με RT GI και τέτοια, αλλά πολύ καλά όντως. Τα υπόλοιπα είχαν καρτουνίστικα/παιδικά γραφικά..

Εγώ είδα τουλάχιστον 3 τίτλους, από τους οποίους οι 2 θα είναι console exclusive και είναι day 1 buy.

DeS remake που πρώτη φορά μου σηκώνεται τρίχα σε trailer, μιλάμε για άλλο παιχνίδι εντελώς δε το περίμενα τέτοια δουλειά. Αγνώριστο.

HZD2, εντάξει αυτό είναι νωρίς ακόμα στο development δεν είχε gameplay.

και φυσικά resident evil 8 που θα είναι multiplatform κατά 99.9%.

Από εκεί και πέρα είχε και άλλα που είχαν visuals και φαίνονται ενδιαφέροντα (πχ returnal, pragmata) αλλά σαν νέα IP δε ξέρεις τι θα παίξει. Κοροϊδευόμαστε τώρα πάντως δείξαν μια 40ρια games οι τύποι, τα περισσότερα με gameplay και συζητάμε ακόμα.😁 Πηγαίνετε ξαναδείτε το microsoft next gen event και ξανασυγκρίνετε.😁

 

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική παρουσίαση. Εδειξε πράμα για όλα τα γούστα και προσωπικά είδα Demon Souls Remaster που σάλιωσε το τσουτσούνι μου καθώς και Resi 8 που δεν κατάλαβα με τίποτα ότι ήταν Resi αλλά με τσάκωσε από τη μούρη στο ενδιαφέρον που του έδειξα. Από εκεί και πέρα κρατάω Ratchet και ελπίζω να είναι επίπεδα καλύτερο από το απογοητευτικό remake που έδωσαν στο PS4 και κάποια ακόμα νέα ονόματα και indie που δείχνουν σίγουρα υποσχόμενα όπως το Little Devil Inside. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, xtrmsnpr said:

όπως έγραψα στο pc section

sony just killed ms

PS5.png

Ολα ειναι θεμα υποστήριξης. Μην προτρέχεις να προεξοφλείς τπτ. Στο κατω κατω αν φύγει η MS θα δινεις 100ρικα για ενα παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, Xyrtew said:

Με κάμερα και headset δε νομίζω να είναι αστρονομικό το 600αρι.

Δεν θα βάλουν κάμερα και headset στο βασικό πακέτο, μην γράφουμε σαχλαμάρες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...