Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηands on impressions απο το νεο dualsense.

https://www.resetera.com/threads/new-photos-and-impressions-of-the-dualsense-has-leaked-battery-capacity-is-1560ma.266802/

Oπως λεει μεσα η μπαταρια του ειναι στα 1500 mA σε συγκριση με του ps4 που ειναι στα 1000mA

Μια αλλη συγκριση ειναι το pro controller του switch,το οποιο κραταει πολυ περισσοτερο απο του ps4,ειναι στα 1300mA.

Ομως πρεπει να λαβουμε υποψη και τι κουβαλαει πανω το νεο dualsense.Μπαρα φωτισμου,το touchpad,haptic feedback& triggers.

Παλι μου φαινεται θα ξεφορτιζει για πλακα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, dekulinkgr said:

Ηands on impressions απο το νεο dualsense.

https://www.resetera.com/threads/new-photos-and-impressions-of-the-dualsense-has-leaked-battery-capacity-is-1560ma.266802/

Oπως λεει μεσα η μπαταρια του ειναι στα 1500 mA σε συγκριση με του ps4 που ειναι στα 1000mA

Μια αλλη συγκριση ειναι το pro controller του switch,το οποιο κραταει πολυ περισσοτερο απο του ps4,ειναι στα 1300mA.

Ομως πρεπει να λαβουμε υποψη και τι κουβαλαει πανω το νεο dualsense.Μπαρα φωτισμου,το touchpad,haptic feedback& triggers.

Παλι μου φαινεται θα ξεφορτιζει για πλακα.

Δεν σημαίνουν τίποτα οι χωρητικότητες από μόνες τους. 

Και το DS3 500αρα μπαταρία είχε, αλλά κράταγε την δεκαπλάσια ώρα από το DS4. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το led πάντως (φωτισμός) έχει μηδαμινό αντίκτυπο στην μπαταρία, δεν ξέρω γιατί αναφέρεται συνέχεια στο ότι καταναλώνει την μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, lactate είπε

βασικα kingdom hearts και final fantasy  με  νοιαζουν

Θεωρώ αδιανόητο αυτά τα παιχνίδια να μην συμπεριληφθούν τελικά στο backwards compatibility, ιδίως όταν η Microsoft τα δίνει με το gamepass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Το led πάντως (φωτισμός) έχει μηδαμινό αντίκτυπο στην μπαταρία, δεν ξέρω γιατί αναφέρεται συνέχεια στο ότι καταναλώνει την μπαταρία.

https://hackaday.com/2013/11/29/ps4-controller-leds-suck-the-battery/

Η light bar τραβάει 30-40 mA συνεχώς για να κάνει... το απόλυτο τίποτα. Δεν το λες και λίγο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

https://hackaday.com/2013/11/29/ps4-controller-leds-suck-the-battery/

Η light bar τραβάει 30-40 mA συνεχώς για να κάνει... το απόλυτο τίποτα. Δεν το λες και λίγο. 

Η αλήθεια είναι έχω δει μεγάλη διαφορα μεταξύ της επιλογής έντασης “dim” και της επιλογής φουλ έντασης του led

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nekrik είπε

Η αλήθεια είναι έχω δει μεγάλη διαφορα μεταξύ της επιλογής έντασης “dim” και της επιλογής φουλ έντασης του led

Ακόμη δεν έχω καταλάβει τον λόγο που δεν προσφέρει πλήρη απενεργοποίηση της. Έχει αναφερθεί κάπου ή απλά... γιατί Sony;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bourdoulas είπε

Ακόμη δεν έχω καταλάβει τον λόγο που δεν προσφέρει πλήρη απενεργοποίηση της. Έχει αναφερθεί κάπου ή απλά... γιατί Sony;

Όταν δεν χρησιμοποιείται  από τίποτα κάμερες ,φανταζομαι επειδή η Sony απλα μπορεί ! Στο  pc μια χαρά το απενεργοποιώ χωρίς θέματα προφανώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, IceMatrix είπε

Θεωρώ αδιανόητο αυτά τα παιχνίδια να μην συμπεριληφθούν τελικά στο backwards compatibility, ιδίως όταν η Microsoft τα δίνει με το gamepass

Μακάρι τι να πω. Επίσης δεν ξερω τίποτα για την τιμη. Να ναι στο 400ρικο αραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, lactate είπε

Μακάρι τι να πω. Επίσης δεν ξερω τίποτα για την τιμη. Να ναι στο 400ρικο αραγε;

Θα ήθελα να πω μακάρι κι εδώ αλλά ακούγεται ουτοπικό. 450 θεωρώ ότι είναι ένα αισιόδοξο σενάριο, χωρίς να αποκλείσουμε τα 500.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία βρώμα είναι για 600+ και για τους 2. H digital ίσως βγει κανένα 50ρικό πιο φτηνή. Οι άλλοι θα βγάλουν και ένα σαπάκι στα 4 tf για να χτυπήσουν την φτωχολογιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλά τα 600+. Αν η 3060 που λογικά θα είναι στα ίδια με του PS5 βγει στα 300-350, φτιάχνεις PC κοντά στο 900άρι. Έ τώρα για ~300 ε εντάξει δεν το λες και τρέλο value ειδικά αν τα νεξτ τζεν γκέιμς έχουν καπέλο. Βάλε και τις προσφορές σε παιχνίδια στο PC μία η άλλη θα πάει, και θα έχεις και ένα καλό PC για οτιδήποτε άλλο πέραν του gaming. Αν βγει στα 400 θα είναι τούμπανο..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Πολλά τα 600+. Αν η 3060 που λογικά θα είναι στα ίδια με του PS5 βγει στα 300-350, φτιάχνεις PC κοντά στο 900άρι. Έ τώρα για ~300 ε εντάξει δεν το λες και τρέλο value ειδικά αν τα νεξτ τζεν γκέιμς έχουν καπέλο. Βάλε και τις προσφορές σε παιχνίδια στο PC μία η άλλη θα πάει, και θα έχεις και ένα καλό PC για οτιδήποτε άλλο πέραν του gaming. Αν βγει στα 400 θα είναι τούμπανο..

Π'αντως ρε παιδιά τα 600+ ακούγονται όντως τρελά. Δηλαδή σκέφτομαι ότι όταν ήμουν εγώ το ps2 ήταν ένα όνειρο για τα περισσότερα παιδιά, κάτι λέγανε από κάλαντα κάτι δίναν οι γονείς και το πέρνανε. Τώρα ένα παιδί δημοτικού που θα έχει τόσα λεφτά με τον βασικό που υπάρχει στην Ελλάδα του σήμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, lactate είπε

Π'αντως ρε παιδιά τα 600+ ακούγονται όντως τρελά. Δηλαδή σκέφτομαι ότι όταν ήμουν εγώ το ps2 ήταν ένα όνειρο για τα περισσότερα παιδιά, κάτι λέγανε από κάλαντα κάτι δίναν οι γονείς και το πέρνανε. Τώρα ένα παιδί δημοτικού που θα έχει τόσα λεφτά με τον βασικό που υπάρχει στην Ελλάδα του σήμερα;

Ε θα πάρει φθηνό PS4 Pro τώρα. Για 1-2 χρόνια τα ίδια γραφικά θα έχουν πάνω κάτω. Τα τούμπανα παιχνίδια θα βγουν αργότερα..

Y.Γ. Η Ελλάδα του σήμερα δεν είναι τίποτα στην παγκόσμια αγορά..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ilos είπε

Τελευταία βρώμα είναι για 600+ και για τους 2. H digital ίσως βγει κανένα 50ρικό πιο φτηνή. Οι άλλοι θα βγάλουν και ένα σαπάκι στα 4 tf για να χτυπήσουν την φτωχολογιά.

αν βγει στα 600 εν μεσω πανδημιας, και τοσες επιχειρησεις που πανε απ το κακο στο χειροτερο και τοσους νεους ανεργους, θα πατωσει. Δεν νομιζω να παει τοσο ψηλα, η οικονομια ειναι χαλια atm

400 ευρω μαξ το κοβω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...