Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 minutes ago, lactate said:

Π'αντως ρε παιδιά τα 600+ ακούγονται όντως τρελά. Δηλαδή σκέφτομαι ότι όταν ήμουν εγώ το ps2 ήταν ένα όνειρο για τα περισσότερα παιδιά, κάτι λέγανε από κάλαντα κάτι δίναν οι γονείς και το πέρνανε. Τώρα ένα παιδί δημοτικού που θα έχει τόσα λεφτά με τον βασικό που υπάρχει στην Ελλάδα του σήμερα;

Πάντως και οι 120000 Δρχ(που προσωπικα το θυμαμαι και 150000)  που έκανε και το PS2 δεν το λες και φτηνό όταν είχε βγει. Απλά τώρα βγαίνουν από την δική μας τσέπη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

άλλες εποχές...... ήθελε και να πείσεις τους γονείς σου γιατί ήταν κάτι καινούριο, τώρα πιο πιθανό είναι να το αγοράσει ο γονέας για την πάρτη του :P

Επεξ/σία από Daredevil
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, VonLoutsos είπε

Πάντως και οι 120000 Δρχ(που προσωπικα το θυμαμαι και 150000)  που έκανε και το PS2 δεν το λες και φτηνό όταν είχε βγει. Απλά τώρα βγαίνουν από την δική μας τσέπη.

Ορισμένοι εξ ημών, ειμαστε αρκετά γηραιοι,ωστε και το ps2 να άδειασε τις δικες μας τσέπες..🤣

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, najinblue3 είπε

αν βγει στα 600 εν μεσω πανδημιας, και τοσες επιχειρησεις που πανε απ το κακο στο χειροτερο και τοσους νεους ανεργους, θα πατωσει. Δεν νομιζω να παει τοσο ψηλα, η οικονομια ειναι χαλια atm

400 ευρω μαξ το κοβω

Σε βλέπω με xbox series S.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ilos είπε

Σε βλέπω με xbox series S.😁

Μπα δε παιζει να ασχοληθω με την νεα γεννια νωρις, ειδικα αν ισχυουν τα 600 ευρω. Μενω με το switch μου και δε με χαλαει και καθολου να σου πω την αληθεια. Απλα ειναι πολυ χαζο να κυκλοφορησουν με τετοιες τιμες. Το ξαναλεω οτι ειμαστε εν μεσω πανδημιας. Να σκασω 600 ευρω + τα παιχνιδια ενω επικρατει αυτη η αβεβαιοτητα παγκοσμιως προσωπικα για μενα ειναι ΝΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ilos είπε

Τελευταία βρώμα είναι για 600+ και για τους 2. H digital ίσως βγει κανένα 50ρικό πιο φτηνή. Οι άλλοι θα βγάλουν και ένα σαπάκι στα 4 tf για να χτυπήσουν την φτωχολογιά.

4 TF RDNA2 δεν το λες και σαπάκι. Η απόδοσή του θα ξεπερνά το Χbox One X των 6 TF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, IceMatrix είπε

4 TF RDNA2 δεν το λες και σαπάκι. Η απόδοσή του θα ξεπερνά το Χbox One X των 6 TF.

Λίγο πιο κάτω θα είναι από ότι λένε, αλλά θα έχει μεγάλη διαφορά όσο αναφορά την cpu (zen2 vs jaguar).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilos είπε

Λίγο πιο κάτω θα είναι από ότι λένε, αλλά θα έχει μεγάλη διαφορά όσο αναφορά την cpu (zen2 vs jaguar).

Όπως και να έχει, λίγο πάνω ή λίγο κάτω σε αυτά τα λεφτά που αναμένεται (μισή τιμή του SeX), δεν είναι για να το λες σαπάκι. Γνώμη μου βέβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ilos είπε

Λίγο πιο κάτω θα είναι από ότι λένε, αλλά θα έχει μεγάλη διαφορά όσο αναφορά την cpu (zen2 vs jaguar).

Με zen2-rdna2 λογικα θα ειναι πολυ καλυτερο το S..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostiger είπε

Με zen2-rdna2 λογικα θα ειναι πολυ καλυτερο το S..

Κι εγώ αυτό θεωρώ αλλά προς οικονομία της συζήτησης είπα να το αφήσω να πέσει κάτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, πανηλειακός είπε

Το Xbox που ακούγεται ότι είναι λίγο καλύτερο σε θέμα hardware και θα έχει λίγο καλύτερη gpu από 5700 xt το ps5 τι gpu θα έχει περίπου? 

Αν πάρουμε σαν μέτρο σύγκρισης το gears 5 η gpu του SeX πιο κοντά σε 2080 επιδόσεις μοιάζει να είναι παρά σε 5700xt. Του ps5 θα είναι λίγο πάνω από 5700xt.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή διαβάζω αυτή  τη μικρή σύγκριση ps5 vs xbox  που έχει ξεκινήσει από το ps2 ξέρω γω.. δεν βρίσκω το νόημα. Αυτό που σε νοιάζει είναι τα παιχνίδια και πόσο βολικό είναι το χειριστήριο. Από εκεί και πέρα πόσο ουσιαστικά διαφορετικά είναι  αυτές οι 2 κονσόλες; Ότι ας πουμε το παιχνίδι Α  στη μια κονσόλα θα τρέχει άνετα και στην άλλη θα λαγκάρει ή θα βλέπεις πιξελ ξέρω γω;  Η θα δουμε βιντεακια στο youtube βρες τη διαφορά πωπω τρομνακτική διαφορά και θα  ψάχνουμε να τη δουμε και εμείς :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω μια φήμη τώρα τελευταία πάντως ότι το Ps5 θα έχει πρόβλημα στα multiplatforms.Εγω Ps5 θα πάρω μιας και το Series X θα το πάρει ο αδερφός μου αλλά ξενερώνω με αυτά που διαβάζω.Διαβασα ότι στο Resident evil village δε μπορούν να βγάλουν 4Κ ενώ στο series x όλα καλά.Ελπιζω να είναι απλά φήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα ειναι θεμα γουστου, προσωπικα και 100ευρω να εβαζαν τωρα το xbox one, οσο καλα παιχνιδια και να ειχε δεν θα το αγοραζα, απο το 1998 που ειμαι playstationakias δεν μπορω να παιξω σε κατι αλλο, κυριως λογο χειριστηριου, αυτο δηλαδη που το xbox παντα ηταν αναποδο, ο σταυρος δηλαδη κατω και οχι πανω...ολα ειναι θεμα συνηθειας, και δυσκολα καποιος βγαινει απο αυτα που εχει βολευτει! fanboy sony playstation here!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...