Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για day one ένα κίνητρο προσωπικά  θα ήταν π.χ το patch για 60 fps στο destiny 2 μαζί με το expansion που βγαίνει.
Επίσης και κάτι αντίστοιχο για το cyberpunk(όχι φυσικά 60 fps αλλά ίσως πιο γρήγορο loading?) αλλά από ότι

καταλαβαίνω η έκδοση για ps5 θα αργήσει.Όλα αυτά βέβαια με την προυπόθεση να έχουμε launch το Νοέμβρη.

Γενικά απο τα πιo παράξενα launch, 100 χρόνια να μάθουμε τιμή και launch games κλπ.

Όπως και να χει θα υπάρχουν σίγουρα ελλείψεις και τρελό καπέλο απο τα μαγαζιά στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ps4 το καπέλο ήταν ένα δεκάρικο. Στο ps3 ήταν 60.

Δεν νομίζω ότι κάποιος retailer με την φάση που έχει γίνει με τον Covid θα πάει να βάλει υψηλό καπέλο στις νέες κονσόλες όταν ξέρει ότι μπορεί να βγάλει από τα παιχνίδια πολύ περισσότερο.

Το public πουλάει το Witcher 4 GOTY ακόμα 40€ ενώ skroutz υπάρχει από 18,99.

Επίσης ούτε η αντιπροσωπεία θα δώσει υψηλό msrp και να χάσει το momentum απέναντι στην Ms. Θεωρώ πως ένα αντίστοιχο καπέλο μέχρι 20€ θα υπάρχει αλλά παραπάνω θα είναι αυτοκτονία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σίγουρο ότι μόλις βγάλει ο ένας τιμή θα απαντήσει καπάκι κ ο άλλος αλλά πότε θα γίνει αυτό;κάποτε από Ιούνη γινόταν,τώρα τελειώνει ο Αύγουστος και είμαστε σε αναμονή και δεν θεωρώ πως είναι λόγω κορονιου όλα ναι τους πήγε λίγο πίσω αλλά θεωρώ πως έχουν πλάνο σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλάνο είναι ότι ο ένας περιμένει τον άλλο.😁 Και οι 2 θα δώσουν με χασούρα αρχικά γιατί οι κονσόλες atm είναι πανάκριβες σε bom/κόστος κατασκευής. Το θέμα είναι πόσο είναι διατεθειμένοι να μπουν μέσα υπό αυτές τις ιδιαίτερες συνθήκες που διαμορφώνονται στην παγκόσμια οικονομία λόγω της πανδημίας.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Saloufas είπε

Αποκλείεται να δώσει τιμή πρώτη η MS, από που το συμπεραίνετε αυτό όταν ο Spencer έχει δηλώσει στο παρελθόν "we will not be out of position on power or price" δείχνοντας ξεκάθαρα ότι θα περιμένουν την Sony?

δεν εχει να δειξει κατι αλλο στη gamescom η ms, εκτος απο το series s, που χωρις τη τιμη απλα δεν μπορει να τη δειξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη εχω μπερδευτει με αυτα που γραφουν ορισμενοι...ας πει καποιος τις ακριβης αναλυσεις που θα παιζει το ps5!

Επεξ/σία από ronaldofenomeno
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ronaldofenomeno είπε

επειδη εχω μπερδευτει με αυτα που γραφουν ορισμενοι...ας πει καποιος τις ακριβης αναλυσεις που θα παιζει το ps5!

Ελπιζουμε να το διαπιστωσουμε συντομα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ronaldofenomeno είπε

επειδη εχω μπερδευτει με αυτα που γραφουν ορισμενοι...ας πει καποιος τις ακριβης αναλυσεις που θα παιζει το ps5!

Θα στοχεύει σε 4Κ με σωστό frame rate.Αν δεν είναι αυτό εφικτό,2Κ/60 νομίζω ότι είναι η χρυσή τομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την άλλη δεν είμαι τόσο αισιόδοξος, πιστεύω στην τελική θα έχουμε price match και από τους 2 στα 599 για τις top κονσόλες. To digital κανένα 50ρικό λιγότερο και το Series S τουλάχιστον 100 κάτω.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To πρώτο gameplay demo του Ratchet & Clank: Rift Apart του PS5, θα παρουσιαστεί στην opening βραδιά της Gamescom 2020.

Αυτή την Πέμπτη 27 Αυγούστου και ώρα Ελλάδος 21:00.

Το ανακοίνωσε ο Geof Keighley από τον προσωπικό του λογαριασμό στο twitter:

https://twitter.com/geoffkeighley/status/1298259141052338176?s=20

Άντε μήπως εκτός του demo μας ανακοινώσουν και ακριβή ημερομηνία κυκλοφορίας του game 🙂

Επεξ/σία από back15220
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, back15220 είπε

To πρώτο gameplay demo του Ratchet & Clank: Rift Apart του PS5, θα παρουσιαστεί στην opening βραδιά της Gamescom 2020.

Αυτή την Πέμπτη 27 Αυγούστου και ώρα Ελλάδος 21:00.

Το ανακοίνωσε ο Geof Keighley από τον προσωπικό του λογαριασμό στο twitter:

https://twitter.com/geoffkeighley/status/1298259141052338176?s=20

Άντε μήπως εκτός του demo μας ανακοινώσουν και ακριβή ημερομηνία κυκλοφορίας του game 🙂

Αφού το ανακοίνωσε ο Geof μην περιμένετε και πολλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ilos είπε

Εγώ από την άλλη δεν είμαι τόσο αισιόδοξος, πιστεύω στην τελική θα έχουμε price match και από τους 2 στα 599 για τις top κονσόλες. To digital κανένα 50ρικό λιγότερο και το Series S τουλάχιστον 100 κάτω.

Αυτές οι τιμές θεωρώ και εγώ ότι είναι για τα βασικά sku και θα υπάρχουν και sku που θα ξεπερνάνε αρκετά αυτές τις τιμές. Κλείνω προς την πλευρά ότι το Ps5 θα κοστίζει το ίδιο σε όλες τις μορφές του αλλά στο digital only θα έχουν μεγαλύτερο δίσκο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Αυτές οι τιμές θεωρώ και εγώ ότι είναι για τα βασικά sku και θα υπάρχουν και sku που θα ξεπερνάνε αρκετά αυτές τις τιμές. Κλείνω προς την πλευρά ότι το Ps5 θα κοστίζει το ίδιο σε όλες τις μορφές του αλλά στο digital only θα έχουν μεγαλύτερο δίσκο. 

Το game και από cd να είναι, πάλι δεν κάνει install στον δίσκο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...