Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, xavier είπε

δεν ειναι το elden ring ρε...δεν μπορω να καταλαβω γιατι χαιπαρεσαι τοσο πολυ για ενα παιχνιδι που το εχεις παιξει...

Γτ ειναι το πιο fucked up απο αποψη mechanics, δεν το χαρηκα ποτε το "pvp" του, εχει τον πιο ομορφο κοσμο σε ολα τη σειρα σε ολα της fromsoft, γτ δεν εχει cheat-weaps οπως το ds3, γτ εχει το καλυτερο final boss, μπορω να σου πω αλλα 30 γιατι

α και γιατι, η bluepoint εδωσε hints για νεο κοσμο

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και καλα ποσο μονοπλευρη ειναι για καποιον η αγορα αν εχει το launch τιτλο που τον ενδιαφερει σε σχεση με μια αλλη κονσολα.

Οπως οι αλλοι που θα αγορασουν το xbox με κλειστα μάτια και θα βαλουν(αν δεν εχουν ηδη)gamepass ενα πραγμα. 

Α οκ γιατι νομιζα οτι οι περισσότεροι εχουν επιλεξει τι θα παρουν χωρις να ξερουν το launch.δεν το ξερα οτι ο najinblue περιμενε να δει το launch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Α οκ γιατι νομιζα οτι οι περισσότεροι εχουν επιλεξει τι θα παρουν χωρις να ξερουν το launch.δεν το ξερα οτι ο najinblue περιμενε να δει το launch

Δεν ξερω τι εχουν επιλεξει οτι θα παρουν(και το σημαντικοτερο ΠΟΤΕ)οι περισσοτεροι.

Αυτο θα φανει στην πραξη μονο οταν κυκλοφορησουν οι κονσολες στην αγορα και δουμε ποιος πηρε και τι.

Επισης λογω SeriesS δεν θα μου εκανε εντυπωση αν δουμε κοσμο να αγορασει και τις 2 κονσολες σε βαθος χρονου,οπως εγινε παλιοτερα.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Γτ ειναι το πιο fucked up απο αποψη mechanics, δεν το χαρηκα ποτε το "pvp" του, εχει τον πιο ομορφο κοσμο σε ολα τη σειρα σε ολα της fromsoft, γτ δεν εχει cheat-weaps οπως το ds3, γτ εχει το καλυτερο final boss, μπορω να σου πω αλλα 30 γιατι

α και γιατι, η bluepoint εδωσε hints για νεο κοσμο

το dark souls νομιζω ειχε μεγαλυτερη ποικιλια σε περιβαλλοντα. Δεκτον αυτο για το pvp, αν και προσωπικα δεν ασχοληθηκα ποτε...Δεχομαι τη νοσταλγια...προφανως και ως το 1ο παιχνιδι που μας εβαλε σε αυτο το gameplay και εγω το αγαπαω ιδιαιτερα...Αλλα φοβαμαι οτι πολλοι τομεις στο παιχνιδι δεν εχουν γερασει καλα...Δεν ειναι μονο τα γραφικα, που εκει πιστευω οτι καναν εξαιρετικη δουλεια στο ριμεικ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, xavier είπε

το dark souls νομιζω ειχε μεγαλυτερη ποικιλια σε περιβαλλοντα. Δεκτον αυτο για το pvp, αν και προσωπικα δεν ασχοληθηκα ποτε...Δεχομαι τη νοσταλγια...προφανως και ως το 1ο παιχνιδι που μας εβαλε σε αυτο το gameplay και εγω το αγαπαω ιδιαιτερα...Αλλα φοβαμαι οτι πολλοι τομεις στο παιχνιδι δεν εχουν γερασει καλα...Δεν ειναι μονο τα γραφικα, που εκει πιστευω οτι καναν εξαιρετικη δουλεια στο ριμεικ...

Ειμαι εντελως του τροπου που εχουν χωρισμενο τον κοσμο σε 1.1, 1.2 κτλπ παρα το "open world" του dark souls. Και το lore το βρηκα σαφως καλυτερο, αν και δε γινεται να το καταλαβεις με τπτ, ειδικα κατι μουγγοι npcs θελει να δεις 40 βιντεο να καταλαβεις τι παιζει. Γενικα αν και δεν ειναι το αγαπημενο μου souls, εχει το tower of latria που αγαπαω, εχει δυο απο τα πιο αγαπημενα μου bosses, αλλα εχει και το απαισιο farming που πρεπει να δεις οδηγο αλλιως δε πας πουθενα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ή κακως ειναι ενας τιτλος ο οποιος μπορει να γινει system seller για το launch του Ps5.

Προφανως δεν μιλαμε για απιστευτα εμπορικο τιτλο,κλασσικα εχει το δικο του κοινο.

Ειναι δηλαδη ενα παιχνιδι το οποιο μπορει να κανει τον αλλο να ενθουσιαστει να αγορασει νωρις νωρις το ps5 κυριως για να το παιξει,απο εκει που θα περιμενει καποιο διαστημα πριν την αγορα.

Και εγω απο τα παιχνιδια που ανεφερε πιο πισω(αν ισχυει)το link,προφανως πιο πολυ για Demons Souls ενθουσιαζομαι,παρα για τα υπολοιπα.

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει πολυ απολυτο το σχολιο του αλλου, αλλα το demons souls δεν το εχουν παιξει τοσοι πολλοι. Οι περισσοτερα ξεκινησαν με dark souls και συγκεκριμενα το 3, οπως και εγω.

Εγω παντως θελω να το παιξω επειδη δε ειχα ps3. Ειναι καλος launch τιτλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Καλως ή κακως ειναι ενας τιτλος ο οποιος μπορει να γινει system seller για το launch του Ps5.

Προφανως δεν μιλαμε για απιστευτα εμπορικο τιτλο,κλασσικα εχει το δικο του κοινο.

Ειναι δηλαδη ενα παιχνιδι το οποιο μπορει να κανει τον αλλο να ενθουσιαστει να αγορασει νωρις νωρις το ps5 κυριως για να το παιξει,απο εκει που θα περιμενει καποιο διαστημα πριν την αγορα.

Και εγω απο τα παιχνιδια που ανεφερε πιο πισω(αν ισχυει)το link,προφανως πιο πολυ για Demons Souls ενθουσιαζομαι,παρα για τα υπολοιπα.

Me2, πανεξυπνη κινηση να μας το δωσει στο launch, και αφηνουν και αιωρειται η φημη για bloodborne 2 και bloodborne remake παλι απο τη bluepoint. Ποιο παιχνιδι του xbox στο launch σε κανει να θες την κονσολα? Προσωπικα κανενα

Λογικα θα δουμε σημερα κανα 2λεπτο gameplay απο tower knight

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Δεν ξερω τι εχουν επιλεξει οτι θα παρουν(και το σημαντικοτερο ΠΟΤΕ)οι περισσοτεροι.

Αυτο θα φανει στην πραξη μονο οταν κυκλοφορησουν οι κονσολες στην αγορα και δουμε ποιος πηρε και τι.

Επισης λογω SeriesS δεν θα μου εκανε εντυπωση αν δουμε κοσμο να αγορασει και τις 2 κονσολες σε βαθος χρονου,οπως εγινε παλιοτερα.

Αυτό ακριβώς. 
Προσωπικα όταν έβαλε η Microsoft σε προσφορά  το Xbox one s στα 99 ευρώ δεν μπορούσα να το αγνοήσω και ας είχα αγοράσει πριν λίγο το ps4 pro

Κάτι τέτοιο θα παιχτεί και τώρα σε βάθος χρόνου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Ποιο παιχνιδι του xbox στο launch σε κανει να θες την κονσολα? Προσωπικα κανενα

Το προβλημα μου δεν ειναι τοσο το launch αλλα μετα απο αυτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Ειμαι εντελως του τροπου που εχουν χωρισμενο τον κοσμο σε 1.1, 1.2 κτλπ παρα το "open world" του dark souls. Και το lore το βρηκα σαφως καλυτερο, αν και δε γινεται να το καταλαβεις με τπτ, ειδικα κατι μουγγοι npcs θελει να δεις 40 βιντεο να καταλαβεις τι παιζει. Γενικα αν και δεν ειναι το αγαπημενο μου souls, εχει το tower of latria που αγαπαω, εχει δυο απο τα πιο αγαπημενα μου bosses, αλλα εχει και το απαισιο farming που πρεπει να δεις οδηγο αλλιως δε πας πουθενα.

Εννοείς προφανώς για τα lizards/stones. Ναι σπάει μπάλες ειδικά για mage/dex.

Γιατί από πλευράς souls/grass μέσα σε ένα τέταρτο έχεις καθαρίσει και πολύ λέω. Ρασάρεις 4-2, φτιάχνεις ένα half decent όπλο να τρώει τον reaper σε 3-4 hits (βασικά παίρνεις το crescent falchion από το 4-1) και τζιτζι. Tbh έχει το πιο γρήγορο go to farm area από όλα τα soulsborne.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...