Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για εμενα το all digital δεν υπαρχει καν και ειμαι μεγας φαν του digital, απλα δεν βλεπω το value.. :P  Κατα τα αλλα καλυτερο lineup απο το Χ αλλα δεν εχουμε release για τα βαρια χαρτια, το DeS που με ενδιαφερει δεν εχουν δωσει ημερομηνια η κανω λαθος? Λαθος κανω ευτυχως ειναι launch. Το FF XVI το θεωρω ps5 exclusive κανονικα μιας και το XV βγηκε μετα απο ενα χρονο και το VIIR αγνοειται η τυχη του εντελως. Τωρα για GoW τελειο αλλα το βλεπω να καθυστερει αρκετα οπως και το FF XVI.

Η τιμη μια χαρα δεν ειδαμε τιποτα περιεργο οποτε ξεκαθαρα προτιμαω ps5 και μαλλον θα κανω skip το xbox και παλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

 

Με το Demon's Souls διχάστηκα, κατ' αρχάς το κάνουν πολύ χαριτωμένο και κατά δεύτερον το περίμενα στο launch. Επίσης, τι level ήταν ο χαρακτήρας που έκανε one-hit τα πάντα; Το μεγάλο θετικό για εμένα είναι ότι αύξησαν την ταχύτητα σε επίπεδα Sekiro.

 

Το κανανε επιτηδες για να δουμε τα περιβαλλοντα, και οχι να χασουν χρονο στο fight. Και πολυ καλα κανανε, ουτε το hud δειξανε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Τόσο εύκολο ήταν και το original και φεύγουν όλοι με ένα hit ;

Στην tutorial area ναι πέφτουν όλα με 1-2 hit σχεδόν, εκτός από τους blue eyed knights που όμως έκανες fish για parry ή backstab οπότε και αυτοί ουσιαστικά  φεύγαν μονόχιτοι με riposte. Ο δεύτερος που σκοτώνει με ένα 2handed attack μάλλον είναι ψέμα σε ng.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ELMastas είπε

Βρε το ξέρω γιαυτό είναι πολύ περίεργο αυτό που έγραψαν,εμένα μου φτάνει πως θα βγεί και στο PC πάντος και μου φάνηκε πως έκαναν πολύ καλή δουλειά παρόλο που σίγουρα δεν θα είναι η ίδια εμπειρία με το όταν το πρωτοπαίξαμε πιστεύω θα το ευχαριστηθούν οι φαν των Souls games

 Οκ αλλά γιατί γράφει timed ? Λες να βγει XsX ? Θα έχει πλάκα πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν Pc Gamer

 

Το Final Fantasy XVI φάνηκε τραγικό. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν κάποιο mod απο το Witcher 3. Μαλλον δεν θα το ακουμπήσω κι αυτό όπως και το XV.

Αν τo Harry Poter είναι όντως open world single player θα το τσεκάρω στο steam. Ειδικά αν δεν έχει σχέση με τις ταινίες όπως και φαίνεται.

Τα Spiderman/Batman Arkham κλπ παιχνίδια με τα cinematic sequences και το 1 button smash in between πρέπει να σταματήσουν επιτέλους. Λες και είμαστε σε εποχές PS 1/2 όσον αφορά το gameplay.

Το SH Village μου φάνηκε κατώτερο στα γραφικά απο το προηγούμενο τρέιλερ.

To Deathloop δείχνει ακόμη μια Μπεθεψευτιά που θα ξεχαστεί 1 εβδομάδα αργότερα. Ειδικά αυτό το "ιδιαίτερο"  fallout χιούμορ της bethesda και της Obsidian έχει καταντήσει αηδία.

Ευχαριστώ το showcase που μου υπενθύμισε πως έχω αγορασμένο εδώ και καιρό το DMC 5 και δεν το έχω ακουμπήσει ακόμα. Αν δεν πέταγα τα μισά λεφτά μου στα steam sales μπορεί και να αγόραζα κονσολα στη τελική.

Μόνο το Demons Souls μου αρέσει απο τα exclusives αλλα και αυτό δεν είχε ημερομηνία. Μακάρι να το βγάλουν και στο PC.

Δηλαδή o αλλος θα πάει να δώσει 400-500 ευρώ για καινούργια κονσόλα το Νοέμβριο για ποιο λόγο; Για να ξαναπαίξει τα παιχνίδια του PS4;

 

 

 

 

  • Like 3
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Τι την θέλαν την παρουσίαση αν είναι να μαθαίνουμε όλα τα νέα απ το twitter? Ας ανέβαζαν οι ίδιοι 2 tweets να μην χάναμε κι εμείς απόψε το big brother.

Ξενέρωσα απίστευτα τις τελευταίες βδομάδες και με τους δυο. Απο καλοκαίρι του 21 και αν θα αρχίσω να το σκέφτομαι για αγορά νέας κονσόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, psof είπε

Σαν Pc Gamer

Το Final Fantasy XVI φάνηκε τραγικό. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν κάποιο mod απο το Witcher 3. Μαλλον δεν θα το ακουμπήσω κι αυτό όπως και το XV.

Αν τo Harry Poter είναι όντως open world single player θα το τσεκάρω στο steam. Ειδικά αν δεν έχει σχέση με τις ταινίες όπως και φαίνεται.

Τα Spiderman/Batman Arkham κλπ παιχνίδια με τα cinematic sequences και το 1 button smash in between πρέπει να σταματήσουν επιτέλους. Λες και είμαστε σε εποχές PS 1/2 όσον αφορά το gameplay.

Το SH Village μου φάνηκε κατώτερο στα γραφικά απο το προηγούμενο τρέιλερ.

To Deathloop δείχνει ακόμη μια Μπεθεψευτιά που θα ξεχαστεί 1 εβδομάδα αργότερα. Ειδικά αυτό το "ιδιαίτερο"  fallout χιούμορ της bethesda και της Obsidian έχει καταντήσει αηδία.

Ευχαριστώ το showcase που μου υπενθύμισε πως έχω αγορασμένο εδώ και καιρό το DMC 5 και δεν το έχω ακουμπήσει ακόμα. Αν δεν πέταγα τα μισά λεφτά μου στα steam sales μπορεί και να αγόραζα κονσολα στη τελική.

Μόνο το Demons Souls μου αρέσει απο τα exclusives αλλα και αυτό δεν είχε ημερομηνία. Μακάρι να το βγάλουν και στο PC.

Δηλαδή o αλλος θα πάει να δώσει 400-500 ευρώ για καινούργια κονσόλα το Νοέμβριο για ποιο λόγο; Για να ξαναπαίξει τα παιχνίδια του PS4;

Το Harry Potter δεν το εδειξαν σαν exclusive? Θα βγει και αυτο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisgewrgi είπε

Το Harry Potter δεν το εδειξαν σαν exclusive? Θα βγει και αυτο pc?

 To harry potter θα βγει σε όλες της πλατφόρμες, πλην switch
https://hogwartslegacy.warnerbrosgames.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Το Harry Potter δεν το εδειξαν σαν exclusive? Θα βγει και αυτο pc?

Στο site του παιχνιδιού λέει  PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X, and PC.

https://hogwartslegacy.warnerbrosgames.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πρόκειται να βγάλουν το DeS σε pc μη κάνετε όνειρα.😁 Για την Sony μιλάμε. Ή για να είμαι πιο σαφής δε θα το βγάλουν στον χρονικό ορίζοντα που η κονσόλα δεν θα ναι στα τελειώματά της. Όπως κάναν και με το HZD πχ. Τώρα αν αντέχεται μέχρι το 2025 να περιμένετε δικαίωμά σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...