Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, spiderman 20999 είπε

Ναι το gamepass είναι πλέμπα, ενώ τα 80 ευρώ για τα ''remake'' της πλάκας που φτιάχνει η sony δεν είναι πλέμπα...

ελα πες αληθεια, οταν ειδες οτι δεν ειναι αποκλειστικο χαρηκες στιγμιαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Ren_of_Heavens είπε

Πω ρε φίλε πως την πάτησα έτσι. Νόμιζα ότι τα παιχνίδια του plus collection θα προστεθούν χωρίς έξτρα κόστος στην ήδη υπάρχουσα τιμή και όχι σαν επιπλέον συνδρομή. Αν είναι να πληρώνεις συνδρομή για ps plus και συνδρομή για plus collection τότε δεν είναι τυράκι αλλά ροκφόρ. Α στα διάλα ξεγελάστηκα σαν γκιώνης.

Καλά κάτσε να δούμε και επίσημα τι θα πει η Sony

5 λεπτά πριν, xavier είπε

φανταζομαι οτι οσοι εχουν active συνδρομη ps plus  και παρουν ps5,  η συνδρομη θα συνεχίζεται...

η τελευταια προσφορα που έβαλα   αν θυμαμαι καλά τον Ιουνιο  ήταν στα 40 ευρώ και σου έδιναν κουπόνι για 10 ευρω. κάτι τετοιο...

Εγω έβαλα 1 χρόνο πριν 1 μήνα επειδή τον είχα βρει μέσω Ίντερνετ στα 39.99€ ελπίζω να μην τον πιώ πανηγυρικα και να μου πουν ότι θέλει άλλη συνδρομή PS Plus για το PS5 θα φάνε άκυρο από εμένα προσωπικά διότι θα είναι κοροϊδία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

ελα πες αληθεια, οταν ειδες οτι δεν ειναι αποκλειστικο χαρηκες στιγμιαια

Βασικά  δεν μου καίγεται καρφί....και με έχουν κουράσει αφάνταστα τα souls και souls like παιχνίδια. Τώρα εάν είναι το παιχνίδι που ξεκίνησε το είδος(το έχω παίξει στο ps3 όταν το είχε δώσει δωρεάν στο plus), δεν μου λέει κάτι, ούτε θα το καταλάβουν οι περισσότεροι....

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

ελα πες αληθεια, οταν ειδες οτι δεν ειναι αποκλειστικο χαρηκες στιγμιαια

και μετά όταν κατάλαβε ότι ήταν αποκλειστικό.😁

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι...χθες το βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Γιατί μας το έκανε αυτό η sony; Γιατί να μην βγάλει και στο pc το παιχνίδι που το ξέρουν το 2% από τους κατόχους του ps3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.33ec928171667f0c2ad4385e01bde597.png

 

αυτή η οικονομική σύγκριση game pass παιχνίδια σονυ  στα μάτια μου μοιάζει σαν τις γκόμενες. η πας σε ενα εξαιρετικό κομμάτι που έχει τα έξοδα του νύχια μαλλια σαμπάνιες και τα σκας για νανε μαζι σου  η πας στη μεσαία  χαμηλή κατηγορία και έχεις πολλές με τα ίδια έξοδα της μιας. όλα αποδεκτά ειναι βρε παιδιά ο καθένας ας χαρεί αυτό που μπορεί να έχει και τον γεμίζει καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν day1 μιας και πχ Spiderman ή Horizon, το remaster του Mafia, Cyberpunk κτλ μπορώ να τα παίξω στο ps4 + έχει μεγάλο backlog η κονσόλα ακόμα,  ενώ τα βαριά χαρτιά του ps5 θα αργήσουν λογικά  (god of war, elden ring και σία καλά τελη 2021 και 2022, για κάτι Hogwards κτλ που ψήνομαι οκ, μπορώ να κάνω και λίγη υπομονή 😛 )... για τα όποια remasters όπως το demons souls, 400/500 ευρώ κονσόλα +80άρι το remaster παιχνιδιού του 2009, μπα, άκυρο, σε κάνα χρόνο+ να πέσει η τιμή ή μεταχειρισμένο.

Το playstation plus μάλλον απευθύνεται σε πιο νέους παίκτες που δεν τα είχαν πολυπαίξει αυτά και θα τους βολέψει, όμως ξανά εγώ προσωπικά 400/500 ευρώ για να παίξω το οποιοδήποτε παιχνίδι τύπου Bloodborne που έχω NG+++++ σε 60fps, μπα και πάλι...

Γενικά ας βγούν μερικά βαρβάτα next gen exclusives και μετά θα γίνει σκέψη για αγορά (και μην σκάσει και κανένα ps5 pro καμιά ώρα)... να βγούν οι αρχικές σαβούρες τύπου Godfall και όποια cash grabs έχουν στο πρόγραμμα για τα fanboys όπως remasters κτλ και βλέπουμε, το πσ4 έχει ακόμα πολύ ψωμί.

Ο Νοέμβρης πάντως είναι μήνας Cyberpunk, όλα τα άλλα σε τριτοτέταρτη μοίρα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jokul7 είπε

Τώρα δέσαμε... Ήμουν σίγουρος για το SeX, τώρα θα το σκεφτώ ξανά...

How the tables have turned.

Τώρα όχι απλά δεν ενοχλούνται μερικοί, αλλά είναι άκρως ενθουσιασμένοι και θεωρούν must buy το PS5, ενώ θα έχεις νοικιασμένα παιχνίδια τύπου Netflix, αφου οι παροχές του νέου feature του PS Plus λένε οτι παίζεις όσο έχεις ενεργή συνδρομή.

Εγώ θεωρώ πως η κίνηση είναι στη σωστή κατεύθυνση, απλά ας μην έχουμε double standards και να είμαστε πιο αντικειμενικοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, IceMatrix είπε

How the tables have turned.

Τώρα όχι απλά δεν ενοχλούνται μερικοί, αλλά είναι άκρως ενθουσιασμένοι και θεωρούν must buy το PS5, ενώ θα έχεις νοικιασμένα παιχνίδια τύπου Netflix, αφου οι παροχές του νέου feature του PS Plus λένε οτι παίζεις όσο έχεις ενεργή συνδρομή.

Εγώ θεωρώ πως η κίνηση είναι στη σωστή κατεύθυνση, απλά ας μην έχουμε double standards και να είμαστε πιο αντικειμενικοί.

παιζει και το περιεχομενο ρολο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, dream21 είπε

Screenshot 2020-09-17 at 09.07.31.png

Ποιος την έγραψε αυτή την πeπα; το plus collection είναι μέρος του plus. Δεν θα υπάρχει έξτρα χρέωση. Δεν ψαχνω τώρα για λινκ γιατί είμαι από κινητό, μπες στο blog του PlayStation ή στην παρουσίαση του collection στο YouTube να το διαβάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Ποιος την έγραψε αυτή την πeπα; το plus collection είναι μέρος του plus. Δεν θα υπάρχει έξτρα χρέωση. Δεν ψαχνω τώρα για λινκ γιατί είμαι από κινητό, μπες στο blog του PlayStation ή στην παρουσίαση του collection στο YouTube να το διαβάσεις.

https://www.inverse.com/gaming/playstation-plus-collection-price-release-date-game-list

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xavier είπε

παιζει και το περιεχομενο ρολο...

Δηλαδή μου λες ότι μια συνδρομή με 280 παιχνίδια δεν αξίζει. Δεν είναι κακό να αλλάξεις άποψη, πολιτισμένος διάλογος να γίνεται. Είμαι 40 ετών και έχω αναγκαστεί να απαναπροσδιορίσω απόψεις αρκετές φορές. Απλά, φιλική συμβουλή, από τη στιγμή που θεωρείς bargain το νέο feature του PS plus, ακούγεται αστείο το επιχείρημά σου.

Μόλις τώρα, dream21 είπε

Το plus είναι ήδη συνδρομή, άρα μιλάμε για τίτλους που δεν σου ανήκουν και τα παίζεις όσο τρέχει η συνδρομή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ren_of_Heavens είπε

Πω ρε φίλε πως την πάτησα έτσι. Νόμιζα ότι τα παιχνίδια του plus collection θα προστεθούν χωρίς έξτρα κόστος στην ήδη υπάρχουσα τιμή και όχι σαν επιπλέον συνδρομή. Αν είναι να πληρώνεις συνδρομή για ps plus και συνδρομή για plus collection τότε δεν είναι τυράκι αλλά ροκφόρ. Α στα διάλα ξεγελάστηκα σαν γκιώνης.

Δεν ξεγελαστηκες δεν ξερω που βρηκαν και το ποσταραν αλλα το λεει ξεκαθαρα στο  Ps blog  (ADDED BENEFIT)

For PlayStation Plus members, we’ll have a special new offering on PS5 – the PlayStation Plus Collection**. PS5 owners with PS Plus will be able to download and play a curated library of PS4 games that defined the generation, like Batman Arkham Knight, Bloodborne, Fallout 4, God of War, Monster Hunter: World, Persona 5 and many more. The PS Plus Collection will be an added benefit to the existing PS4 benefits that PS Plus members receive for a single subscription price

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, IceMatrix είπε

Δηλαδή μου λες ότι μια συνδρομή με 280 παιχνίδια δεν αξίζει. Δεν είναι κακό να αλλάξεις άποψη, πολιτισμένος διάλογος να γίνεται. Είμαι 40 ετών και έχω αναγκαστεί να απαναπροσδιορίσω απόψεις αρκετές φορές. Απλά, φιλική συμβουλή, από τη στιγμή που θεωρείς bargain το νέο feature του PS plus, ακούγεται αστείο το επιχείρημά σου.

Έχει ειπωθεί 1000 φορές ότι αξίζει. Απλά για κάποιους η ποιότητα αξίζει περισσότερο από την ποσότητα.

Αν θες να συγκρίνεις τα God of War με το Fifa 15 και το μόνο μέλημά σου είναι ότι ποσοτικά σαν ένα παιχνίδι μετράνε τότε ναί 280>18

5 λεπτά πριν, IceMatrix είπε

Το plus είναι ήδη συνδρομή, άρα μιλάμε για τίτλους που δεν σου ανήκουν και τα παίζεις όσο τρέχει η συνδρομή σου.

Αυτό είναι προφανές. Γιατί το αναφέρεις? Ισχύει κάτι διαφορετικό στο gamepass? Το βάζω ένα μήνα, κατεβάζω 280 παιχνίδια και μου μένουν για πάντα και δε πληρώνω?

Είναι δυνατόν να συζητάμε το πώς λειτουργεί μια συνδρομή?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...