Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, IceMatrix είπε

Δεν γίνονται αυτά. Η Sony κάνει ΟΛΑ τα λάθος βήματα στην τελική ευθεία πριν το launch, την στιγμή που ο ανταγωνισμός είναι σε rampage.

και παρολαυτα αυτα δεν θα ακουσεις κιχ απο τους φανς της. ηδη στα σχολια του αρθρου, πεσανε ολοι να την υπεραστιστουν.

μια ακομη αποδειξη γιατι δεν πρεπει να γινει μονοπωλιο στις κονσολες η Σονυ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, KilliK είπε

και παρολαυτα αυτα δεν θα ακουσεις κιχ απο τους φανς της. ηδη στα σχολια του αρθρου, πεσανε ολοι να την υπεραστιστουν.

μια ακομη αποδειξη γιατι δεν πρεπει να γινει μονοπωλιο στις κονσολες η Σονυ.

δεν εχεις δικιο...κανεις δεν δινει remastered εκδοση δωρεαν...Οι κατοχοι του ps4 spiderman θα μπορουν να παιξουν κανονικα το spiderman στο ps5, χωρις κοστος...οπως επισης και οσοι αγορασουν το spiderman miles morales στο ps4, επισης μπορουν να παιξουν το miles morales στο ps5 χωρις κοστος και μαλιστα upgraded...

τωρα αν αξιζει να πληρωσει καποιος για την ultimate εκδοση ενω εχει παιξει ηδη το 1ο παιχνιδι στο ps4, ειναι αμφιβολο...Για αυτον που δεν το εχει παιξει, ισως...αναλογα του τι δουλεια εχουν ριξει...μπορει να το συμφερει να αγορασει τη ps4 version και να την παιξει απλα σε bc, μια και ηδη παιζει σε πολυ χαμηλες τιμες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, xavier είπε

κανεις δεν δινει remastered εκδοση δωρεαν

γκουχου witcher 3 γκουχου

για τα υπόλοιπα συμφωνώ

Επεξ/σία από stevenfins
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, xavier είπε

δεν εχεις δικιο...κανεις δεν δινει remastered εκδοση δωρεαν...Οι κατοχοι του ps4 spiderman θα μπορουν να παιξουν κανονικα το spiderman στο ps5, χωρις κοστος...οπως επισης και οσοι αγορασουν το spiderman miles morales στο ps4, επισης μπορουν να παιξουν το miles morales στο ps5 χωρις κοστος και μαλιστα upgraded...

τωρα αν αξιζει να πληρωσει καποιος για την ultimate εκδοση ενω εχει παιξει ηδη το 1ο παιχνιδι στο ps4, ειναι αμφιβολο...Για αυτον που δεν το εχει παιξει, ισως...αναλογα του τι δουλεια εχουν ριξει...μπορει να το συμφερει να αγορασει τη ps4 version και να την παιξει απλα σε bc, μια και ηδη παιζει σε πολυ χαμηλες τιμες...

η CDPR θα δωσει δωρεαν το nextgen upgrade για το CP2077/Witcher 3. το ιδιο και η ΕA, Ubisoft και MS. απο την αλλη η 505 Games ταχα μου δεν μπορουσε να προσφερει δωρεαν το upgrade της για τεχνικους λογους, κατι για το οποιο διαψευτηκε πανηγυρικα αργοτερα. επισης δεν καταλαβαινω γιατι αναφερεις το BC, οταν το προβλημα ειναι το paid nextgen upgrade. δεν υπαρχει καμια δικαιολογια εδω. μια ξεκαθαρη αρπακτη ειναι, την οποια κανουν επειδη μπορουν. ετσι ομως δεν δημιουργεις σωστες και τιμιες σχεσεις με τους πελατες σου.

 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, KilliK είπε

η CDPR θα δωσει δωρεαν το nextgen upgrade για το CP2077. το ιδιο και η ΕA, Ubisoft και MS. απο την αλλη η 505 Games ταχα μου δεν μπορουσε να προσφερει δωρεαν το upgrade της για τεχνικους λογους, κατι για το οποιο διαψευτηκε πανηγυρικα αργοτερα. δεν υπαρχει καμια δικαιολογια εδω. μια ξεκαθαρη αρπακτη ειναι, την οποια κανουν επειδη μπορουν. ετσι ομως δεν δημιουργεις σωστες και τιμιες σχεσεις με τους πελατες σου.

σωστο αυτο που εγραψε ο stevenfins για το witcher, αλλα για τα  αλλα που λες υποτιθεται οτι ειναι αλλο το remaster και αλλο το upgrade(οπως κανει και η σονι με το miles morales)....τωρα αν δικαιολογειται η διαφoρα, εξαρταται απο το τι δουλεια εχουν ριξει...Που πρεπει να το δουμε στην πραξη...

η cdpr οντως εμφανιζεται ως o ρομπεν των δασων του gaming και μακαρι να συνεχισει...

 

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, xavier είπε

σωστο αυτο που εγραψε ο stevenfins για το witcher, αλλα για τα  αλλα που λες υποτιθεται οτι ειναι αλλο το remaster και αλλο το upgrade(οπως κανει και η σονι με το miles morales)....τωρα αν δικαιολογειται η διαφoρα, εξαρταται απο το τι δουλεια εχουν ριξει...Που πρεπει να το δουμε στην πραξη...

η cdpr οντως εμφανιζεται ως o ρομπεν των δασων του gaming και μακαρι να συνεχισει...

Αν της βγαίνουν τα κουκιά θα συνεχίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, xavier είπε

σωστο αυτο που εγραψε ο stevenfins για το witcher, αλλα για τα  αλλα που λες υποτιθεται οτι ειναι αλλο το remaster και αλλο το upgrade....τωρα αν δικαιολογειται η διαφoρα, εξαρταται απο το τι δουλεια εχουν ριξει...Που πρεπει να το δουμε στην πραξη...

η cdpr οντως εμφανιζεται ως o ρομπεν των δασων του gaming και μακαρι να συνεχισει...

τα nextggen upgrades ειναι remasters, τουλαχιστον ετσι το μαρκεταρουν οι publishers.

το προβλημα ομως δεν ειναι οτι χρεωνουν το upgrade με μια μικρη τιμη, αλλα οτι σε υποχρεωνουν να ξαναγορασεις ολοκληρο το παιχνιδι, προκειμενου να δεχθει το upgrade. αυτο εκανε η 505 Games με το Contact, και αυτο κανει και η Σονυ με τον Spidey.  και υποψιν το Morales δεν ειναι καν full game, DLC ειναι πιο πολυ. και παρολο αυτα πρεπει να δωσεις 70ε για να παιξεις ενα expansion και να βαλεις ενα nextgen upgrade.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KilliK είπε

αν η ειδηση για τα MGS remakes ισχυει, τοτε αυτη ειναι μια καλη αρχη

MGS remakes από την Konami χωρίς τον Kojima? Υπάρχει άνθρωπος που θέλει να παίξει Metal Gear που δεν είναι produced από τον Kojima? Θα έχει την αυθεντική αίσθηση Metal Gear? Δεν νομίζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι διαφορές έχει η PS4 έκδοση του Spider-man με την PS5 έκδοση; Δεν θα υποστηρίζει Boost Mode η PS4 έκδοση, όπως έχουν δηλώσει για τα 1st-party games τους;

Εν τέλει εάν η μόνη διαφορά είναι το RT, εντάξει σιγά το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

           Τελικά μίλησα με Κωτσόβολο για το θέμα της 4ετούς εγγύησης που δίνει, που ξεκινά 2 μήνες πιο νωρίς από την ημερομηνία αγοράς του PS5. Η απάντηση τους ήταν ότι το συμβόλαιο που μου στείλαν είναι  αυτοματοποιημένο από το σύστημα. Όταν θα γίνει παραλαβή της κονσόλας θα υπογραφεί το τελικό και η αρχή της εγγύησης θα πρέπει να συμβαδίζει με την ημερομηνία αγοράς της κονσόλας. Μεταξυ σοβαρού και αστείου ρώτησα τι γίνεται σε περίπτωση που δε θέλω να πάρω το PS5 αλλά αλλάξω γνώμη και θέλω το XBOX series X, μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα αρκεί να υπάρχει απόθεμα, αλλιώς θα πρέπει να περιμένω. 

            Με έχει προβληματίσει ότι ακόμα δεν έχω δει την κονσόλα live όχι τόσο να δω  next-gen παιχνίδια, αλλά την ίδια την κονσολα. π.χ. πως γίνεται απαγωγή θερμότητας, θόρυβος, κλπ. Πραγματικά το χειρότερο μου είναι να ανεβάζει στροφές και να ακούγεται το ανεμιστηράκι. Σαν πρώην κάτοχος One X όταν άκουσα τη φασαρία στο σπίτι ενός φίλου που έπαιζε GOW σε PS4 μου ήρθε τρέλλα, ρωτώντας τον μάλιστα πως το ανέχεσαι αυτό, μου λέει βάζω δυνατα την τηλεόραση, θα αλλάξω πάστα κλπ. Αυτό για μένα ας πούμε είναι μη αποδεκτό. 

Επεξ/σία από aret1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aret1 είπε

Με έχει προβληματίσει ότι ακόμα δεν έχω δει την κονσόλα live όχι τόσο να δω  next-gen παιχνίδια, αλλά την ίδια την κονσολα. π.χ. πως γίνεται απαγωγή θερμότητας

Αγοραζεις την κονσολα day one.

Περιμενεις στο youtube τις επομενες μερες να δεις πως ειναι εν ωρα παιχνιδιου η κονσολα απο θορυβο. Αν δεις και ειναι χαλι μαυρο,την επιστρεφεις(σφραγισμενη εννοειται)και παιρνεις τα λεφτα σου πισω.

Το μονο που δεν ξερω ειναι με την 4ετη εγγυηση αν υπαρχει κανενα θεμα με την επιστροφη.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τοσο μεγαλο που ειναι και με δεδομένη την εμπειρια απο το pro δεν πιστευω να μην εχει καλη ψυξη και να κανει παλι σαν αεροπλανο, θα ηταν καταστροφη. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορεί 1 βδομαδα νωρίτερα στην Αμερική οποτε θα ξέρουμε πολυ περισσότερα απο χρήστες πριν τις παραλάβουμε 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...