Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, sndev είπε

σε ευχαριστω , παράγγειλα για έναν φιλο απο Αγγλια που του λενε επόμενη διαθεσιμότητα τέλος Δεκέμβρη(ολλανδια που νε η κοπέλα του και έψαξε και απο εκει του παν Φεβρουάριο μαρτιο λολ ) . μολις με πάρουν τηλ για προκαταβολή θα ενημερώσω την εξέλιξη 

Δεν το ξερω το καταστημα μιας και δεν ειμαι απο αθηνα. Προσεχε αν σου ζητησει προκαταβολη να εισαι επιφυλακτικος.αν δεν ειναι γνωστο μαγαζι  περιοχης και γνωστος στο χωρο μην την δωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν ειναι public k κοτσοβολος αλλα ούτε κ σκρουτζομαγαζο , ειναι ψιλογνωστο καταστημα στην Αθήνα. θα δείξει! ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sndev είπε

δεν ειναι public k κοτσοβολος αλλα ούτε κ σκρουτζομαγαζο , ειναι ψιλογνωστο καταστημα στην Αθήνα. θα δείξει! ευχαριστω!

Ναι απο τι ειδα τωρα στο facebook εχει κινηση δεν ειναι τυχαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο κολομβουνης ειναι γνωστο μαγαζι με ηλεκτρικα ειδη στην ηλιουπολη εδω και πολλα χρονια, το ξερω και γιατι ηλιουπολη μεγαλωσα και κατοπιν δουλεψα στο μαγαζι του ενα φεγγαρι...Αν εξαιρεσεις οτι ειναι πιο τσιμπημενος στις τιμες σε σχεση με κωτσοβολο και γνωστες αλυσιδες κατα τα αλλα ειναι εμπιστο μαγαζι δεν ειναι σκρουτζομαγαζο.Βεβαια δεν ξερω πως ακριβως λειτουργει το ηλεκτρονικο καταστημα οσον αφορα προπαραγγελιες γιατι οταν δουλευα εγω δεν υπηρχε η εν παση περιπτωση δεν ηταν και πολυ διαδεδομενο σαν τροπος αγορας απο αυτους..Αλλα φανταζομαι θα ειναι επαγγελματιες γιατι σε "γενικες γραμμες" ηταν οταν δουλευα εγω (τουλαχιστον οσον αφορα το φυσικο καταστημα τους) .

Επεξ/σία από icenex
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να καταλάβω γιατί χρειαζόμαστε τηλεόραση με hdmi v2.1 λόγω vrr εφόσον οι κονσόλες φαίνεται πως έρχονται με games με κλειδωμένα τα fps.

Να τα έχουν ξεκλείδωτα και να έχουν σκαμπανεβάσματα ναι, να έχεις vrr για smooth gameplay αλλά με κλειδωμένα 30 ή 60, το vrr πάει περίπατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 1988 αγόρασα με τους γονείς μου από το κατάστημα αυτό (Ηλιούπολη, λίγο παρακάτω από εκεί που είναι τώρα) το πρώτο μου στερεοφωνικό...

Δεν έχει τύχει να ξανααγοράσω κάτι έκτοτε αλλά στην περιοχή θεωρείται μια αξιόπιστη επιχείριση.

Τώρα αν θα δούμε PS5 στις 19/11 δεν ξέρω...

 

Έβαλα μια προπαραγγελία και ούτε email επιβεβαίωσης δεν έλαβα...

 

Εκείνο το "παράδοση σε 1-3 ημέρες" που γράφει έχει πλάκα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, music_lover είπε

Προσπαθώ να καταλάβω γιατί χρειαζόμαστε τηλεόραση με hdmi v2.1 λόγω vrr εφόσον οι κονσόλες φαίνεται πως έρχονται με games με κλειδωμένα τα fps.

Να τα έχουν ξεκλείδωτα και να έχουν σκαμπανεβάσματα ναι, να έχεις vrr για smooth gameplay αλλά με κλειδωμένα 30 ή 60, το vrr πάει περίπατο.

Για τα παιχνίδια εκείνα που θα υποστηρίζουν 120 frames σε 4K θες το HDMI 2.1, δεν ξέρω ποσά βέβαια θα βγουν με αυτές τις προδιαγραφές, μέχρι στιγμής μου φαίνεται μόνο το Dirt 5 έχω δει πως θα έχει αυτή την υποστήριξη από αυτά που θα κυκλοφορήσουν για αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lvasilis22 είπε

Για τα παιχνίδια εκείνα που θα υποστηρίζουν 120 frames σε 4K θες το HDMI 2.1, δεν ξέρω ποσά βέβαια θα βγουν με αυτές τις προδιαγραφές, μέχρι στιγμής μου φαίνεται μόνο το Dirt 5 έχω δει πως θα έχει αυτή την υποστήριξη από αυτά που θα κυκλοφορήσουν για αρχή.

Για το οποίο Dirt (και κάθε racing) πάνω από 60 frames το λες και άχρηστο, μια στατική οθόνη που αλλάζει ελαφρώς δεξιά και αριστερά κάθε φόρα που στρίβεις το τιμόνι είναι.

Άντε να δούμε ποια είναι αυτά τα 120 frames games γιατί αμφιβάλλω αν δούμε κανένα της προκοπής..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, music_lover είπε

Άντε να δούμε ποια είναι αυτά τα 120 frames games γιατί αμφιβάλλω αν δούμε κανένα της προκοπής..

Indies, competitive multiplayer κατα πασα πιθανοτητα.

Πχ ενα fortnite (lol) και κανα CoD θα μπορουσαν να τρεξουν 120fps 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, privateer said:

Θετικό το δωρεάν upgrade αλλά μεγάλο αρνητικό ότι δεν θα μπορεί κάποιος να μεταφέρει τα saves του. 

Γνωρίζουμε εάν αυτό ισχύει για όλα τα παιχνίδια; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, gRim said:

Θετικό το δωρεάν upgrade αλλά μεγάλο αρνητικό ότι δεν θα μπορεί κάποιος να μεταφέρει τα saves του. 

Γνωρίζουμε εάν αυτό ισχύει για όλα τα παιχνίδια; 

οχι οπως και για πολλα περι ps5🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχει ακούσει κανείς μήπως το επόμενο παιχνιδι του playstation που η sony Hellas θα του κανει μεταγλώττιση- υποτιτλισμού σε Ελληνικα?

θα συνεχίσει φανταζομαι αυτην την προσπαθεια οπως με το God of War κτλπ?

έχετε ακουσει επίσης αν πηγαν καλα σε πωλήσεις  σε όσα παιχνιδια έκανε μεταγλώττιση η Sony Hellas?

 

 

Επεξ/σία από h3342
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, music_lover είπε

Προσπαθώ να καταλάβω γιατί χρειαζόμαστε τηλεόραση με hdmi v2.1 λόγω vrr εφόσον οι κονσόλες φαίνεται πως έρχονται με games με κλειδωμένα τα fps.

Να τα έχουν ξεκλείδωτα και να έχουν σκαμπανεβάσματα ναι, να έχεις vrr για smooth gameplay αλλά με κλειδωμένα 30 ή 60, το vrr πάει περίπατο.

Το VRR αντικαθιστά το Vsync. Σου έδωσα αρκετή πληροφορία για να ψάξεις περισσότερα 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, h3342 είπε

 

Ολα τα παιχνιδια που νε της σονυ εχουν το λιγότερο ελληνικούς υπότιτλους κ δε βλεπω το λογο να το σταμάτησει. Ειναι αυτα τα μικροπραγματα που κανουν τη διαφορα απο την Microsoft κ διαφέρει στην Ευρώπη. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...