Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Kαλα μην το δενεις και κομπο αυτο ...:)

Άλλος έχει μπάρμπα στη Κορώνη και άλλος μπάρμπα μες στη Sony 😂 Κανονικά και με τον νόμο θα την έχω.Δεν είναι από κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μπορεί να τρέχει παραπάνω από 1 παιχνίδια την ίδια στιγμή και να μεταφερεσαι από το ένα στο άλλο άμεσα; 

 

Κάτι σαν το quick resume του xbox one series x

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Billie13 είπε

Άλλος έχει μπάρμπα στη Κορώνη και άλλος μπάρμπα μες στη Sony 😂 Κανονικά και με τον νόμο θα την έχω.Δεν είναι από κατάστημα.

Μακαρι να την εχεις φιλε ,βαλε φωτο να παρουμε και εμεις ματι  γιατι μονο απο εκει θα την δουμε  day one  ετσι οπως πανε τα πραγματα χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται φίλε μου.Ευχομαι να πάρουνε όσοι περισσότεροι μπορούν.Ειναι τραγικό αυτό που γίνεται με τη διαθεσιμότητα.Εχω παραγγείλει και το X αλλά αυτό από κατάστημα οπότε έχω τον φόβο μπας και μου έρθει αργότερα αν και νομίζω ότι δε θα έχει η ms αυτό το πρόβλημα, τουλάχιστον στην Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Billie13 είπε

Εννοείται φίλε μου.Ευχομαι να πάρουνε όσοι περισσότεροι μπορούν.Ειναι τραγικό αυτό που γίνεται με τη διαθεσιμότητα.Εχω παραγγείλει και το X αλλά αυτό από κατάστημα οπότε έχω τον φόβο μπας και μου έρθει αργότερα αν και νομίζω ότι δε θα έχει η ms αυτό το πρόβλημα, τουλάχιστον στην Ελλάδα.

X θα βρεις για πλακα ,ο κακος χαμος γινεται μονο για το  ps5.Eιδικα στην Ελλαδα ειναι δραματικη η διαφορα  στα ποσοστα των 2 κονσολων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε το γνωρίζω αυτό,απλά στο εξωτερικό έχει κάνει sold out το X και σκέφτομαι ότι θα μας δώσουν λιγότερες κονσόλες εδώ για να εξυπηρετηθούν περισσότερα άτομα έξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με καλέσανε από κολομβουνη. 50 ε προκαταβολή κ χρόνος που βαζουν για παραλαβή είναι 20-30 Νοέμβρη. εντωμεταξύ ενημέρωσα τον ενδιαφερόμενο και μου λεει πλήρωσε το εδω (αγγλια) στα μαγαζια με τα παιχνίδια τη δεύτερη φουρνιά τη δινουν μονο bundle με χειριστήριο η παιχνίδι η καμερα οπότε φθάνει ενα κόστος 600 ε. ολλανδια του λένε Γενάρη Φεβρουάριο μαρτιο γιατί εχουν μεγάλες λίστες με ενδιαφερόμενους lol

 

 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά. Είμαι πρώτος στη λίστα της δεύτερης παρτίδας για ps5. Και έχω κάνει κράτηση για xbox x από console club στο νέο Ηράκλειο που ψωνίζω είκοσι χρόνια. Παρότι είμαι γνωστός με τα παιδιά δεν κατάφεραν να μου βρουν κονσόλα από την πρώτη παρτίδα στο ps5 αφού είναι λίγες οι κονσόλες. Να πάω σε xbox x αφού δεν παίζω action adventure που είναι κατά κύριο λόγο οι αποκλειστικοτητες της Sony γιατί η ιστορία μπορεί να πάει Φεβρουαριο Μάρτιο από όσο καταλαβαίνω. Έχω νευριάσει γενικά με την προχειρότητα και την αλαζονεία της Sony. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σονυ δείχνει ότι πετάει χαρταετο στο launch παντα ,συγκριτικά με το τι κανει η Microsoft. Από την άλλη να κανει τι?  προχειρότητα με τα preorder θα το δεχτω αλλά αλαζονεία γτ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Wolftub21 είπε

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά. Είμαι πρώτος στη λίστα της δεύτερης παρτίδας για ps5. Και έχω κάνει κράτηση για xbox x από console club στο νέο Ηράκλειο που ψωνίζω είκοσι χρόνια. Παρότι είμαι γνωστός με τα παιδιά δεν κατάφεραν να μου βρουν κονσόλα από την πρώτη παρτίδα στο ps5 αφού είναι λίγες οι κονσόλες. Να πάω σε xbox x αφού δεν παίζω action adventure που είναι κατά κύριο λόγο οι αποκλειστικοτητες της Sony γιατί η ιστορία μπορεί να πάει Φεβρουαριο Μάρτιο από όσο καταλαβαίνω. Έχω νευριάσει γενικά με την προχειρότητα και την αλαζονεία της Sony. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Να πάρεις την κονσόλα της οποίας τα παιχνίδια θέλεις να παίξεις.

Δεν βλέπω αλαζονεία από πλευρά Σονυ. Απλά στην Ελλάδα, καλώς ή κακώς, το PS5 έχει πολύ μεγαλύτερη ζήτηση από το  Xbox one X

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλαζονεία γιατί δεν έχει ενημερώσει πχ για τα τεχνικά σχεδόν καθόλου ssd κλπ. Όσο για τα παιχνίδια προτιμώ halo και forza από uncharted. Βαριέμαι τα παιχνίδια που ψάχνεις και λύνεις γρίφους ώρες ατελείωτες. Και γιατί πιστεύω ότι η προπαραγγελια για xbox θα εξυπηρετηθεί κανονικά και είναι και ελαφρώς πιο δυνατό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε ξεκάθαρα πας καρφί για xbox το οποίο θα το βρεις και πολύ πιο εύκολα Ελλαδα 😀.

Τεχνικά χαρακτηριστικά έχουν βγει ρε συ απο 18 μαρτιου σε ένα άκυρο κ ξενέρωτο event για τους χρήστες με έναν περιεργο τυπο με περουκινι. Απλα ακόμα δε το εχει δώσει για preview που δεν το νομιζω οτι το κανει λογο αλαζονειας, προχειρότητα μπορεί , μπορεί όμως κ φοβο μη της χαλασει το hype εαν συμβαίνει κατι κακο σε ψύξη θόρυβο πχ. η ακόμα μπορεί να ποντάρει σε αλλού είδους διαφήμιση για να κανει κ άλλο hype βλέπε τη κίνηση με τον traper. ισως να μη θελει να μπει ακόμα ο κόσμος στο τρυπάκι ομης σύγκρισης VS. 

το Χbox στα χαρτια δείχνει αρκετά πιο δυνατο αυτό είναι σχετικο όμως οσον αφορα τη κατασκευή παιχνιδιών κ αν θα ρουφήξουν το 100% της δύναμης του οπως κανει η sony στα exlcusive της.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...