Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Wolftub21 είπε

Αλαζονεία γιατί δεν έχει ενημερώσει πχ για τα τεχνικά σχεδόν καθόλου ssd κλπ

Αυτός ο μαύρος ο cerny που μιλούσε για μια ώρα το Μάρτιο τι έλεγε αν όχι τα χαρακτηριστικά

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Wolftub21 είπε

Αλαζονεία γιατί δεν έχει ενημερώσει πχ για τα τεχνικά σχεδόν καθόλου ssd κλπ. Όσο για τα παιχνίδια προτιμώ halo και forza από uncharted. Βαριέμαι τα παιχνίδια που ψάχνεις και λύνεις γρίφους ώρες ατελείωτες. Και γιατί πιστεύω ότι η προπαραγγελια για xbox θα εξυπηρετηθεί κανονικά και είναι και ελαφρώς πιο δυνατό. 

Τυχερε σε ζηλευω,μακαρι να μου αρεσαν και μενα αυτα  τα games  να μην ταλαιπωριομουν να βρω το  ps5  στις 19 !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τόσα χρόνια έχω ps γενικά απλά το να πάει τόσο μετά η δεύτερη παρτίδα και ενώ δεν παίζω action adventure god of war Και uncharted, αυτό είναι που με προβληματίζει. Δεν είμαι απόλυτος σε τίποτα επειδή με περάσατε για οπαδό της ms. Απλά οι αποκλειστικοτητες είναι κατά κύριο λόγο τέτοια παιχνίδια που δεν με ενδιαφέρουν πολύ το λέω. Δεν έχει συμβεί ξανά πχ να πάει δύο και τρεις μήνες μετά η δεύτερη παρτίδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι, οταν αγοράζεις 20 χρονιά λες απο ενα κατάστημα είσαι σε μια ηλικία που προφανώς δεν είσαι οπαδος κανενός, εχεις σημαντικότερες προτερεωτητες στη ζωή σου για να χεις χρονο για οπαδιλικια. Oμως απο αυτα που λες και το βασικότερο οτι δεν σε ενδιαφέρουν τα exclusive της σονυ τότε ξεκαθαρα και για τη τσεπη σου πας στο xbox γτ ολα τα υπόλοιπα βγαίνουν κ στις 2. οχι τοσο γιατι ειναι πιο δυνατο αλλα γιατι θα σου βγει πιο οικονομικα. Γνωμη μου.

Aπο την αλλη καταλαβαίνω οτι είναι κ η δύναμη της συνήθειας το ps αλλά αναρωτήσου το χρειάζεσαι όντως day one? περιμένεις ας πούμε το Demon souls?

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αλήθεια είναι κάτι που μου αρέσει το day one. Πες το παραξενιά μου. Σκέφτομαι απλά τα ογδονταρα στα games του ps5 που θεωρώ δύσκολο να μην ακολουθήσουν οι third party developers Και Το game pass της ms. Το θεωρώ πιο value for money σαν πρόταση το xbox x αλλά είναι άσχημο από την άλλη σαν κονσόλα. Για εμένα που παίζω αθλητικά  fps και rpg αν έχει ογδόντα το κάθε παιχνίδι έχει τη σημασία του. Προσπαθώ να ζυγίσω τα υπέρ και τα κατά του καθενός γιατί η μόνη αποκλειστικοτητα του ps που με ενδιαφέρει πολύ είναι το final fantasy που θα βγει και το gran turismo 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Wolftub21 είπε

Να πω την αλήθεια είναι κάτι που μου αρέσει το day one. Πες το παραξενιά μου. Σκέφτομαι απλά τα ογδονταρα στα games του ps5 που θεωρώ δύσκολο να μην ακολουθήσουν οι third party developers Και Το game pass της ms. Το θεωρώ πιο value for money σαν πρόταση το xbox x αλλά είναι άσχημο από την άλλη σαν κονσόλα. Για εμένα που παίζω αθλητικά  fps και rpg αν έχει ογδόντα το κάθε παιχνίδι έχει τη σημασία του. Προσπαθώ να ζυγίσω τα υπέρ και τα κατά του καθενός γιατί η μόνη αποκλειστικοτητα του ps που με ενδιαφέρει πολύ είναι το final fantasy που θα βγει και το gran turismo 

το FF16 παντως αποσο ακουγεται ειναι timed console exclusive και οχι μονιμο, θα το δεις και στο Xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

το FF16 παντως αποσο ακουγεται ειναι timed console exclusive και οχι μονιμο, θα το δεις και στο Xbox.

source? εγω ξερω οτι δειξανε, δηλαδη console exclusive 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

source? εγω ξερω οτι δειξανε, δηλαδη console exclusive 

είχε ενα αστεράκι στο exclusive ομως :P 

οπως τα λες μάλλον...ps4/ps5/pc λογικά 

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

source? εγω ξερω οτι δειξανε, δηλαδη console exclusive 

https://www.denofgeek.com/games/final-fantasy-16-pc-xbox-ps5-timed-exclusive/

Γιαυτο ειπα "αποσο ακουγεται". Δεν ειναι τιποτα confirmed επισημα αλλα σχεδον ποτε τα timed exclusives δεν λενε οτι ειναι timed απο την αρχη. Ετσι, αυτο που εχει ακουστει (γενικα ο συγκεκριμενος αναλυτης ειναι αρκετα σοβαρος και οσα εχει πει τον τελευταιο χρονο ηταν σωστα.), οτι το παιχνιδι θα ειναι  6μηνες μονο στο PS5 κ στο εξαμηνο θα βγει και PC, ενώ στο 12μηνο θα ερθει και Xbox.

Mε το κοστος παραγωγης να γινεται ολοένα κ υψηλότερο, προσωπικα το πιστευω, ειναι λογικη κινηση εκ μερους της SE.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

https://www.denofgeek.com/games/final-fantasy-16-pc-xbox-ps5-timed-exclusive/

Γιαυτο ειπα "αποσο ακουγεται". Δεν ειναι τιποτα confirmed επισημα αλλα σχεδον ποτε τα timed exclusives δεν λενε οτι ειναι timed απο την αρχη. Ετσι, αυτο που εχει ακουστει (γενικα ο συγκεκριμενος αναλυτης ειναι αρκετα σοβαρος και οσα εχει πει τον τελευταιο χρονο ηταν σωστα.), οτι το παιχνιδι θα ειναι  6μηνες μονο στο PS5 κ στο εξαμηνο θα βγει και PC, ενώ στο 12μηνο θα ερθει και Xbox.

Mε το κοστος παραγωγης να γινεται ολοένα κ υψηλότερο, προσωπικα το πιστευω, ειναι λογικη κινηση εκ μερους της SE.

το αλλάξαν και αυτο το τρειλερ οπως το demon souls, έχεις δικιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Pcgamer999 είπε

Τι θα προτείνατε για το ps5 μια 2κ 144hz οθόνη ή μια 4k τηλεόραση;

Το 4k θα το αξιοποιήσεις σίγουρα. Το >60 fps μπορεί και μπορεί και όχι.

 

Από χωρο και διαρυθμιση; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

https://www.denofgeek.com/games/final-fantasy-16-pc-xbox-ps5-timed-exclusive/

Γιαυτο ειπα "αποσο ακουγεται". Δεν ειναι τιποτα confirmed επισημα αλλα σχεδον ποτε τα timed exclusives δεν λενε οτι ειναι timed απο την αρχη. Ετσι, αυτο που εχει ακουστει (γενικα ο συγκεκριμενος αναλυτης ειναι αρκετα σοβαρος και οσα εχει πει τον τελευταιο χρονο ηταν σωστα.), οτι το παιχνιδι θα ειναι  6μηνες μονο στο PS5 κ στο εξαμηνο θα βγει και PC, ενώ στο 12μηνο θα ερθει και Xbox.

Mε το κοστος παραγωγης να γινεται ολοένα κ υψηλότερο, προσωπικα το πιστευω, ειναι λογικη κινηση εκ μερους της SE.

γενικα ετσι πως τα σκατωσανε στην παρουσιαση με τα exclusives tags, να βγει και το demons souls στο xbox δε θα μου κανει εντυπωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...