Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τα saves έχουν ανακοινώσει κάτι? Digital vs Disc και λοιπά:

https://www.theverge.com/2020/9/21/21450029/ps5-playstation-5-spider-man-remastered-bring-over-saves-ps4

PimAZKT.png

Τα βλέπουν όντως ως διαφορετικά games ακόμα στην Sony? (SKU-ID πείτε το όπως θέλετε).

Και τι παίζει με τα timed upgrades? (until την τάδε ημερομηνία?).

Να πω στον αδελφό μου να τα πάρει σε φλασάκι όταν έρθει το ps5?

Επεξ/σία από Tesseract
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας κάνουν καμμιά συνεργασία πάλι με From Software για αποκλειστικό στο PS5 και ας κρατήσουν το Starfield. :D

Πλάκα πλάκα πάντως στις τελευταίες 2 γενιές (PS3,PS4) η From έχει φτιάξει αποκλειστικό για τη Sony. Δεν ξέρω αν είχαν συνεργαστεί και πιο παλιά.

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2020 στις 7:13 ΜΜ, chrisgewrgi είπε

Εδω το καταστημα αν το ξερει καποιος μπορει να.την ριξει την παραγγελια.

Στο fb διαφημιζει μονο 20 κομματια

Εχω απορια αν ζηταει 50ευρω και αυτος.

https://ekolomvounis.gr/catalogsearch/result/?q=ps5&utm_source=fb&utm_medium=cpc&utm_campaign=COLD&utm_content=AD1

Εβαλε τελικα καποιος παραγγελια εδω? 

Με πηραν για προκαταβολη, την εβαλα και μου ειπαν οτι ειμαι στη λιστα των 15 που θα παραλαβουν 20-30/11...

Η δυνατοτητα προπαραγγελιας ειδα κατεβηκε απο site τους, υποθετω ξεπουλησαν.

Για να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ισχυει οτι η επομενη παρτιδα ειναι μετα το 20 η σονυ αυτοκτονεί επισημως.

Κονσολα δεν εχει παει σε κανεναν για review /test. Πλεον στα ματια μου κατι βρωμαει παρα πολυ και αμφιβαλω αν παραλαβει εστω και ενας..

Καποια μεγαλα προβληματα εχουν που δεν τα ξερουμε. 

Παντος ενα launch και ραφια χριστουγεννων με γεματα μονο xbox την εχουν κατσει την βαρκα.

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Αν ισχυει οτι η επομενη παρτιδα ειναι μετα το 20 η σονυ αυτοκτονεί επισημως.

Κονσολα δεν εχει παει σε κανεναν για review /test. Πλεον στα ματια μου κατι βρωμαει παρα πολυ και αμφιβαλω αν παραλαβει εστω και ενας..

Καποια μεγαλα προβληματα εχουν που δεν τα ξερουμε. 

Παντος ενα launch και ραφια χριστουγεννων με γεματα μονο xbox την εχουν κατσει την βαρκα.

Εχουνε πάει κονσόλες για reviews απλά δεν έχουν βγει ακόμα. Δες λίγο τις προηγούμενες 2-3 σελίδες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπισης, στον κατωθι παρατιθεμενο συνδεσμο ο Cory Balrog διαψευδει τους απιστους Θωμαδες μεταξυ των οποιων και εμενα τον ιδιο, που εχουμε διατυπωσει αμφιβολιες για το χρονο κυκλοφοριας του Ragnarok. Fingers crossed..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostiger είπε

Eπισης, στον κατωθι παρατιθεμενο συνδεσμο ο Cory Balrog διαψευδει τους απιστους Θωμαδες μεταξυ των οποιων και εμενα τον ιδιο, που εχουμε διατυπωσει αμφιβολιες για το χρονο κυκλοφοριας του Ragnarok. Fingers crossed..

Ναι ειπαν για μεσα στο 21 κυκλοφορια  ,καλη ειδηση εστω και αν ειναι στο τελος της χρονιας .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Εχουνε πάει κονσόλες για reviews απλά δεν έχουν βγει ακόμα. Δες λίγο τις προηγούμενες 2-3 σελίδες.

Τι σημαινει εχουν παει κονσολες και δεν εχουν βγει?γιατι δεν εχουν βγει;και ποιος το ξερει αυτο; αν ισχυει οτι θα ερθει παρτιδα κοντα στο μαρτιο για μενα δεν υπαρχει launch.αλλα το βλεπω σαν beta testers σε οσους θα μοιρασει.

Αυτα τα πραγματα δεν υφιστανται σε μια εταιρια οπως η σονυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisgewrgi είπε

Τι σημαινει εχουν παει κονσολες και δεν εχουν βγει?γιατι δεν εχουν βγει;και ποιος το ξερει αυτο; αν ισχυει οτι θα ερθει παρτιδα κοντα στο μαρτιο για μενα δεν υπαρχει launch.αλλα το βλεπω σαν beta testers σε οσους θα μοιρασει.

Αυτα τα πραγματα δεν υφιστανται σε μια εταιρια οπως η σονυ. 

Σημαίνει ότι έχουν δώσει κονσόλες σε άτομα  και τα reviews θα βγουν τη μέρα που τους έχει πει η Sony όπως γίνεται συνήθως. Από τη στιγμή που οι reviewers έχουν πάρει τις κονσόλες δεν είναι μακριά η μέρα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Τι σημαινει εχουν παει κονσολες και δεν εχουν βγει?γιατι δεν εχουν βγει;και ποιος το ξερει αυτο; αν ισχυει οτι θα ερθει παρτιδα κοντα στο μαρτιο για μενα δεν υπαρχει launch.αλλα το βλεπω σαν beta testers σε οσους θα μοιρασει.

Αυτα τα πραγματα δεν υφιστανται σε μια εταιρια οπως η σονυ. 

Eχεις αγχωθει παρα πολυ , ηρεμησε θα παθεις τιποτα.Ολα θα γινουν !

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fotis13 είπε

Eχεις αγχωθει παρα πολυ , ηρεμησε θα παθεις τιποτα.

Εγω δεν εχω ανχωθει καθολου φιλε μου προσωπικα εχω οτι κυκλοφορει απο κονσολες και pc σπιτι μου. Εκτος και δεν θελετε να γινεται συζητηση και να λεμε τι ωραια μηλα που βγαζει η μηλια..τρα λα λα τρα λα λα

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως αν υπολογισεις οτι τοσο η naughty dog, οσο και η suckerpunch θα βγαλουν το επομενο διαστημα τα multiplayer των last of us και tsushima αντιστοιχα, η insomniac με 2 παιχνιδια(spidey,ratchet), η santa monica (gow), η guerilla(horizon), η polyphony(GT) ολα τα μεγαλα στουντιο της σονι εχουν παιχνιδια μεχρι το 2021...μονο η Bend απομενει...Ποτε σκατα θα ερθει ο επομενος κυκλος παιχνιδιων?

Ειναι απιστευτα φορτωμενος ο 1ος χρονος της sony...Πόσο μάλλον αν υπολογισεις οτι εχουν και σημαντικα second party(οπως το sackboy, demon souls,returnal) και  third party console (timed or not) exclusives (kena, ghostwire, deathloop, ff xvi(?),godfall)

Νομίζω οτι εχουν ηδη καθυστερησει την εξαγορα επιπλεον στουντιο...

Επεξ/σία από xavier
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...