Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ό,τι υπάρχει κόσμος που αγχώνεται αν θα πάρει την παιχνιδοκονσόλα το Φεβρουάριο και όχι τον Νοέμβριο και ψάχνει τα reviews..και γιατί δεν έχουν γίνει reviews...και πού είναι οι κονσόλες...και γιατί δεν έχει κονσόλες...και θα πάρω xbox...και ας πρόσεχε η sony...και γιατί το ένα και γιατί το άλλο...😅

Θα παίξουμε τα παιχνίδια ρε παιδιά που θα πάει... Θα βγει τι θα κάνει?Να πουλήσουν θέλουν όχι να τα παίζουν μόνοι τους...

Πόσο χρονων είστε κάποιοι που αναλώνεστε και σκάτε τοόοοοσο πολύ για τα σχέδια της Sony? Μ'αρέσει που παρεξηγιέστε κι όλας όταν σας ειρωνεύονται οι υπόλοιποι..

Απλά σας διαβάζω και γελάω... Να είστε καλά περνάει ευχάριστα η ώρα μου και ξεχνάω τα σοβαρά προβλήματα που υπάρχουν γύρω μου...

Επεξ/σία από what30
διόρθωση
  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, what30 είπε

Ό,τι υπάρχει κόσμος που αγχώνεται αν θα πάρει την παιχνιδοκονσόλα το Φεβρουάριο και όχι τον Νοέμβριο και ψάχνει τα reviews..και γιατί δεν έχουν γίνει reviews...και πού είναι οι κονσόλες...και γιατί δεν έχει κονσόλες...και θα πάρω xbox...και ας πρόσεχε η sony...και γιατί το ένα και γιατί το άλλο...😅

Θα παίξουμε τα παιχνίδια ρε παιδιά που θα πάει... Θα βγει τι θα κάνει?Να πουλήσουν θέλουν όχι να τα παίζουν μόνοι τους...

Πόσο χρονων είστε κάποιοι που αναλώνεστε και σκάτε τοόοοοσο πολύ για τα σχέδια της Sony? Μ'αρέσει που παρεξηγιέστε κι όλας όταν σας ειρωνεύονται οι υπόλοιποι..

Απλά σας διαβάζω και γελάω... Να είστε καλά περνάει ευχάριστα η ώρα μου και ξεχνάω τα σοβαρά προβλήματα που υπάρχουν γύρω μου...

Οι ιδιοι που ειρωνευονται ειναι αυτοι που εκαναν αγωνα δρομου για να το προπαραγγειλουν και μην γελιεσε ειναι και οι ιδιοι που ανχωνονται πιο πολυ αν θα το παραλαβουν τελικα.

Το θεμα ειναι οτι συζηταμε τι παιχνιδια θα παιξουμε στο launch  αλλα ανακοινωνουν οτι τα ps5 θα μπουν στα ραφια σε κανα 5 μηνο. Αλλα εμεις θα τα παιξουμε χωρις κονσολα..αν δεν ειναι αυτο θεμα συζητησης τοτε πιο ειναι; τα launch games? 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγώνας δρόμου είναι να δουλεύεις 8 με 12 ώρες τη μέρα για να τα βγάλεις πέρα, όχι για να παραγγείλεις μια ηλίθια κονσόλα που θα σπαταλάς τις υπόλοιπες ώρες σου μέχρι να κοιμηθείς!

Ορίστε λίγο existential angst για να επανέλθουν οι προτεραιότητες στη βάση τους!☣️

  • Like 11
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Hazuki είπε

Αγώνας δρόμου είναι να δουλεύεις 8 με 12 ώρες τη μέρα για να τα βγάλεις πέρα, όχι για να παραγγείλεις μια ηλίθια κονσόλα που θα σπαταλάς τις υπόλοιπες ώρες σου μέχρι να κοιμηθείς!

Ορίστε λίγο existential angst για να επανέλθουν οι προτεραιότητες στη βάση τους!☣️

Σαυτο συμφωνω απολυτα. Και ειναι και η αληθεια.Απλα κουβεντα να γινεται.τωρα αν καποιοι θιγονται δεν θα πρεπε και δεν φταιει και ο υπολοιπος κοσμος.

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, xavier είπε

παντως αν υπολογισεις οτι τοσο η naughty dog, οσο και η suckerpunch θα βγαλουν το επομενο διαστημα τα multiplayer των last of us και tsushima αντιστοιχα, η insomniac με 2 παιχνιδια(spidey,ratchet), η santa monica (gow), η guerilla(horizon), η polyphony(GT) ολα τα μεγαλα στουντιο της σονι εχουν παιχνιδια μεχρι το 2021...μονο η Bend απομενει...Ποτε σκατα θα ερθει ο επομενος κυκλος παιχνιδιων?

Ειναι απιστευτα φορτωμενος ο 1ος χρονος της sony...Πόσο μάλλον αν υπολογισεις οτι εχουν και σημαντικα second party(οπως το sackboy, demon souls,returnal) και  third party console (timed or not) exclusives (kena, ghostwire, deathloop, ff xvi(?),godfall)

Νομίζω οτι εχουν ηδη καθυστερησει την εξαγορα επιπλεον στουντιο...

Υπάρχει και η φήμη για νέο uncharted από το νέο στούντιο. https://www.pushsquare.com/news/2020/07/sonys_not-so_secret_new_first-party_studio_adds_more_naughty_dog_talent

Τόσο καιρό που ακούγονται οι φήμες παίζει να είναι μακριά στην ανάπτυξη. 

Επίσης φαντάζομαι η Bend αφού έχει ήδη θέσει τις βάσεις, πως δεν θα αργήσει τόσο με το σίκουελ (κάτι αντίστοιχο με το GoW)

Επεξ/σία από stevenfins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Hazuki είπε

Αγώνας δρόμου είναι να δουλεύεις 8 με 12 ώρες τη μέρα για να τα βγάλεις πέρα, όχι για να παραγγείλεις μια ηλίθια κονσόλα που θα σπαταλάς τις υπόλοιπες ώρες σου μέχρι να κοιμηθείς!

Ορίστε λίγο existential angst για να επανέλθουν οι προτεραιότητες στη βάση τους!☣️

+απειρο 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, xavier είπε

παντως αν υπολογισεις οτι τοσο η naughty dog, οσο και η suckerpunch θα βγαλουν το επομενο διαστημα τα multiplayer των last of us και tsushima αντιστοιχα, η insomniac με 2 παιχνιδια(spidey,ratchet), η santa monica (gow), η guerilla(horizon), η polyphony(GT) ολα τα μεγαλα στουντιο της σονι εχουν παιχνιδια μεχρι το 2021...μονο η Bend απομενει...Ποτε σκατα θα ερθει ο επομενος κυκλος παιχνιδιων?

Ειναι απιστευτα φορτωμενος ο 1ος χρονος της sony...Πόσο μάλλον αν υπολογισεις οτι εχουν και σημαντικα second party(οπως το sackboy, demon souls,returnal) και  third party console (timed or not) exclusives (kena, ghostwire, deathloop, ff xvi(?),godfall)

Νομίζω οτι εχουν ηδη καθυστερησει την εξαγορα επιπλεον στουντιο...

Καλά δε θα αγχωθούμε κιόλας επειδή τα περισσότερα 1st party θα κυκλοφορήσουν κάτι εντός 15 μηνών. Ευχάριστος πονοκέφαλος είναι.

Δεν είναι απαραίτητο ότι μέσα σε αυτά τα studio δεν υπάρχουν πάνω από 1 ομάδες που δουλεύουν σε διαφορετικά project.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Τι σημαινει εχουν παει κονσολες και δεν εχουν βγει?γιατι δεν εχουν βγει;και ποιος το ξερει αυτο; αν ισχυει οτι θα ερθει παρτιδα κοντα στο μαρτιο για μενα δεν υπαρχει launch.αλλα το βλεπω σαν beta testers σε οσους θα μοιρασει.

Αυτα τα πραγματα δεν υφιστανται σε μια εταιρια οπως η σονυ. 

Εχεις βαλει 10 "if" και αλλα 10 "θα" σε 3 γραμμες προταση. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια κουβεντα κανουμε ολα μεσα στο παιχνιδι ειμαι καποιος που μπορει να εχει αγωνια αν θα παραλαβει μπορει να εχει χιλια δυο προβληματα μπορει αυτη η αγωνια ομως να τον κανει να ξεφευγει απο τα προβηματα δεν ειναι ολα ασπρο μαυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hazuki είπε

Αγώνας δρόμου είναι να δουλεύεις 8 με 12 ώρες τη μέρα για να τα βγάλεις πέρα, όχι για να παραγγείλεις μια ηλίθια κονσόλα που θα σπαταλάς τις υπόλοιπες ώρες σου μέχρι να κοιμηθείς!

Ορίστε λίγο existential angst για να επανέλθουν οι προτεραιότητες στη βάση τους!☣️

Σωστά. Καλύτερα να σπαταλάς τις υπόλοιπες ώρες σου μέχρι να κοιμηθείς σκεπτόμενος τις 8-12 ώρες που δούλεψες και αυτές που θα δουλέψεις την επόμενη μέρα... 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Tesseract είπε

Εκτός και αν αναφέρεστε στο post του @Skywalker333, εγώ μίλησα για πραγματική έλλειψη. Αυτή που αναφέρθηκε στα yields κτλ....

Τι σας κάνει εντύπωση. 

Σε τελική έχω και εγώ και μπάρμπα στην Sony όπως και o @Billie13. Oh wait....

 

15 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

Ολες οι εταιρίες στην αρχή μπορει να κρύβουν πράγματα. Οχι για να κανουν "τεχνητη ζήτηση", δε μιλαμε για πατατες ή χρυσο που η τιμη δεν ειναι σταθερη.  Αλλά υπάρχουν άλλοι πιθανοι λόγοι για να αποκρύπτεις συγκεκριμένες πληροφορίες.

Για παράδειγμα, αν η Sony ή η MS εχουν όντως πρόβλημα στη παραγωγή και λογο covid δε μπορούν να διαθέσουν στην αγορα όσα είχαν τάξει στους μετόχους ότι θα διαθέσουν, είναι πιθανο να μη θέλουν να βγουν να το πουν και να συμπεριφέρονται σαν να μη τρέχει τίποτα. Γιατι αν βγεις και παραδεχτεις οτι εχεις πρόβλημα, μπορεί να κάνει και ζημια στη μετοχη κατι τετοιο, ζημιά στο image αλλά και να χάσεις κόσμο που περιμένει / ελπιζει να την παρει και αν δει οτι δε θα την εχει φετος, μπορει να παρει κατι αλλο (PC/xbox/switch/ψυγειοκαταψυκτης κλπ)

 

Ναι βρε παιδια εννοουνται ολα αυτα.

Εγω δεν αναφερομουν σε καποιον συγκεκριμενα. Ουτε και θα παω day-1 (πλεον ειναι αδυνατον ετσι κι αλλιως :P ), απλα ξεκινα η κουβεντα: "Σιγα μην δεν υπαρχουν κονσολες", μετα γινεται: "Αν ψαξεις λιγο θα βρεις day-1", υστερα: "Σε 2-3 μερες θα εχουν καλυφθει ολοι" και καταληγει: "Ενταξει τι θα παθεις αν δεν το παρεις τον πρωτο μηνα;".

Νταξει δεν ειναι και ειδος πρωτης αναγκης, τιποτα δεν θα γινει αν περιμενεις, απλα λεμε αν θα υπαρχει ή οχι προβλημα διαθεσιμοτητας. :-) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.ειμαι στην αναζητηση τηλεορασης για το ps5.για το μπατζετ μου και για τις ιντσες που θελω ειμαι αναμεσα σε 2

https://www.skroutz.gr/s/23515683/LG-49NANO866NA.html?from=top_filter_combos

https://www.skroutz.gr/s/18633920/LG-49SM8600.html?from=top_filter_combos

η πρωτη ειμαι σιγουρος οτι εχει hdmi 2.1 για την δευτερη δε ξερω.να προχωρησω σε καποια απο τις 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και υπάρχουν πιο σοβαρά πράγματα από το αν θα βγεί πότε θα βγεί και πόσα κομμάτια θα έρθουν (ειδικά από τη στιγμή που ακόμα και να δουλεύεις 12 ώρες και θες να ξεφύγεις μετά τη δουλειά μπορείς στο ps4 με τόσο μεγάλη συλλογή αλλά και σε τόσες άλλες πλατφόρμες).

Απλά για κάποιον που σκέφτεται την αγορά κονσολας και έχει μπει στον κόπο να διαβάσει σε ένα τεχνολογικό forum όλες αυτές οι πληροφορίες είναι σημαντικές.Υπάρχουν και άλλα πιο ανάλαφρα για κάποιους που δεν έχουν διάθεση να ψαχτούν. Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρουν (ίσως και λόγω επαγγέλματος το παραδέχομαι) τόσο να παρακολουθώ όσο και να συζητάω τις πολιτικές των εταιρειών και τις λεπτομέρειες του HW. Και θεωρώ πως τους περισσότερους τους αφορούν για να είναι εδω μέσα και να διαβάζουν.Αν θέλαμε κοινωνικοοικονομικη συζήτηση για το τι αγαθό αξίζει να αγοράζεις και πως να δαπανάς τον ελεύθερο σου χρόνο ίσως και να είχαν νοήμα τα υπόλοιπα.

Για να φύγω και από το off topic, εμένα δε με παραξενεύει απλά με ενοχλεί λίγο που βλέπω από τη Ms reviews για το bc τον SSD το σύστημα ψύξης και από Sony σιγή ιχθύος....Δε λέω πως κατέληξα στο XSX (μεταξύ μας και για τα 2 με βλέπω όσο περνάει ο καιρός) αλλά θέλω να μάθω όλες τις λεπτομέρειες.Ποια games και πως θα τρέχουν από το PS4, δηλαδή αυτά που ανακοίνωσαν στο plus θα είναι enhanced με κάποιο τρόπο;Εντάξει για τους υπόλοιπους που λένε day one αγορά στα τυφλά(κυριολεκτικά πλέον) SONY είναι κτλ δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό τους και μάλλον δε με αφορά,αλλά αφήστε τους υπόλοιπους να κάνουν μια συζήτηση και απλά μην απαντάτε όπως δεν κάνω και εγώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, necrothaftis είπε

καλησπερα.ειμαι στην αναζητηση τηλεορασης για το ps5.για το μπατζετ μου και για τις ιντσες που θελω ειμαι αναμεσα σε 2

https://www.skroutz.gr/s/23515683/LG-49NANO866NA.html?from=top_filter_combos

https://www.skroutz.gr/s/18633920/LG-49SM8600.html?from=top_filter_combos

η πρωτη ειμαι σιγουρος οτι εχει hdmi 2.1 για την δευτερη δε ξερω.να προχωρησω σε καποια απο τις 2?

Λόγω HDMI 2.1 και VRR την 1η, η άλλη δεν έχει τίποτα από τα 2.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano85#page-test-results

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm8600#page-test-results

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...