Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα με το digital βλέπω να αργεί πολύ βλέπω Χριστούγεννα και αν γιατί μετά από τηλ που μου είχαν πάρει για να με είπε δύσκολα να παραλάβω Day one κατάλαβα από πλαίσιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Όχι στο σημείο που πάει το video λέει ακριβώς αυτό που είναι quoted

Τι στο καλό; Για να  ολοκληρωθεί η προπαραγγελία επρεπε να κλικαρεις ign? Κάτι σαν 2 step verification? 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Daredevil είπε

μια χαρά :D

IMG_20200930_185133.jpg

Εγώ  δεν έλαβα ακόμα παρόλο που προπλήρωσα με κάρτα στις 17/09 και πήρα και κουπόνι προπαραγγελίας . 🙄. Τους πήρα  βέβαια τηλ και με διαβεβαίωσαν ότι θα παραλάβουν όλοι όσοι παρήγγειλαν την disc έκδοση. Το παλικαρι δε με το οποίο μίλησα μου είπε ότι έχει ασχοληθεί με το θέμα και  έχει πληροφορίες εκ των έσω ! Πάντως δεν έβγαλε άκρη γιατί δεν έλαβα το μήνυμα.

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, IceMatrix είπε

Τι στο καλό; Για να  ολοκληρωθεί η προπαραγγελία επρεπε να κλικαρεις ign? Κάτι σαν 2 step verification? 😂

όχι έχει έναν κατάλογο που υπάρχουν κομμάτια για αμερική και προφανώς το συγκρίνουν με το αντίστοιχο με τα bf offers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Daredevil είπε

όχι έχει έναν κατάλογο που υπάρχουν κομμάτια για αμερική και προφανώς το συγκρίνουν με το αντίστοιχο με τα bf offers

Μα αυτό σου παρέθεσα από το site το άλλο. Ότι όταν οι retailers δεν σεβάστηκαν την επιθυμία της Sony να ανοίξουν τα preorder στις 17 και το κάνανε στις 16 το βράδυ, έγινε χαμός στο IGN για να καταλάβουν τον χαμό που έγινε.

Για αυτό βγήκε την άλλη μέρα η Sony και ζήτησε συγνώμη για το πως το ... λένε ευγενικά.

Clicks ήταν όχι sales. Από που και ως που έχει το IGN sales data και δεν τα έβγαλε στην κεντρική του αλλά σε ένα βίντεο. 

Αλλά είπαμε... IGN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nekrik είπε

Εγώ  δεν έλαβα ακόμα παρόλο που προπλήρωσα με κάρτα στις 17/09 και πήρα και κουπόνι προπαραγγελίας . 🙄. Τους πήρα  βέβαια τηλ και με διαβεβαίωσαν ότι θα παραλάβουν όλοι όσοι παρήγγειλαν την disc έκδοση. Το παλικαρι δε με το οποίο μίλησα μου είπε ότι έχει ασχοληθεί με το θέμα και  έχει πληροφορίες εκ των έσω ! Πάντως δεν έβγαλε άκρη γιατί δεν έλαβα το μήνυμα.

εγώ πάντως πήρα την discless 

1 λεπτό πριν, Tesseract είπε

Μα αυτό σου παρέθεσα από το site το άλλο. Ότι όταν οι retailers δεν σεβάστηκαν την επιθυμία της Sony να ανοίξουν τα preorder στις 17 και το κάνανε στις 16 το βράδυ, έγινε χαμός στο IGN για να καταλάβουν τον χαμό που έγινε.

Για αυτό βγήκε την άλλη μέρα η Sony και ζήτησε συγνώμη για το πως το ... λένε ευγενικά.

Clicks ήταν όχι sales. Από που και ως που έχει το IGN sales data και δεν τα έβγαλε στην κεντρική του αλλά σε ένα βίντεο. 

Αλλά είπαμε... IGN.

Στο tweet που παρέθεσα λέει για event κι όχι για sales όμως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Daredevil είπε

 

Στο tweet που παρέθεσα λέει για event κι όχι για sales όμως

Δηλαδή νέο μέτρο διεισδυτικότητας στην αγορά για το ps5 είναι τα κλικ στο ign. Σόρι αλλά μου ακούγεται αστείο αυτό για να παρατεθει σαν στοιχείο ότι έχει ζήτηση το ps5. Είναι γνωστό ότι πουλάει σαν ζεστό ψωμί, αλλά όλα αυτά μου ακούγονται σα να προσπαθεί να χτίσει hype ξανά μετά τις κακές τελευταίες εβδομάδες.

Επεξ/σία από IceMatrix
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, IceMatrix είπε

Δηλαδή νέο μέτρο διεισδυτικότητας στην αγορά για το ps5 είναι τα κλικ στο ign. Σόρι αλλά μου ακούγεται αστείο αυτό για να παρατεθει σαν αστείο ότι έχει ζήτηση το ps5. Είναι γνωστό ότι πουλάει σαν ζεστό ψωμί, αλλά όλα αυτά μου ακούγονται σα να προσπαθεί να χτίσει hype ξανά μετά τις κακές τελευταίες εβδομάδες.

welcome to 2020s, the value of every product or service it depends by the trend which it has on social medias and news sites..... ;) Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείς ότι είχε κακές εβδομάδες, ξεπούλησε σε χρόνο dt μόνο με gameplay videos

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Daredevil είπε

welcome to 2020s, the value of every product or service it depends by the trend which it has on social medias and news sites..... ;) Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείς ότι είχε κακές εβδομάδες, ξεπούλησε σε χρόνο dt μόνο με gameplay videos

Θα ξεπουλουσε ακόμα κι αν έλεγε στον κόσμο να φοράνε αναγκαστικά παντόφλες όλο τον χειμώνα, δεν είναι εκεί το θέμα. Μην ξαναγυρνάμε τώρα το θρεντ 15 μέρες πίσω από τότε που ξεκίνησαν οι κωλοτούμπες περί generations και τελικά βγαίνουν τα παιχνίδια cross gen, τα 80αρια τιμές και το γεγονός ότι όλοι αναρωτιουνται γιατί δεν έχει στείλει κονσόλες πουθενά για previews. Η Sony μπορεί να κάνει walk in the park και σε αυτή τη γενιά, αλλά δεν μπαίνει καλά (τουλάχιστον μέχρι στιγμής) στο launch window.

 

Και πάλι λέω, για να μην παρεξηγηθώ, στο launch δεν είναι ενδεικτικό αποδεικτικό στοιχείο οι πωλήσεις. Όσα και να έβγαζε θα ξεπουλουσε, το κέρδισε με το σπαθί της στην τελευταία γενιά. Το θέμα είναι πως θα δει στην πορεία τις υπηρεσίες ο κόσμος ιδίως όταν το απέναντι μαγαζί έχει στην τιμή δύο αποκλειστικών τίτλων του PS5, έναν κατάλογο με 250+ παιχνίδια στα οποία πλέον συμπεριλαμβάνονται και της ΕΑ και όλη η Zenimax.

Επεξ/σία από IceMatrix
  • Like 3
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, IceMatrix είπε

Θα ξεπουλουσε ακόμα κι αν έλεγε στον κόσμο να φοράνε αναγκαστικά παντόφλες όλο τον χειμώνα, δεν είναι εκεί το θέμα. Μην ξαναγυρνάμε τώρα το θρεντ 15 μέρες πίσω από τότε που ξεκίνησαν οι κωλοτούμπες περί generations και τελικά βγαίνουν τα παιχνίδια cross gen, τα 80αρια τιμές και το γεγονός ότι όλοι αναρωτιουνται γιατί δεν έχει στείλει κονσόλες πουθενά για previews. Η Sony μπορεί να κάνει walk in the park και σε αυτή τη γενιά, αλλά δεν μπαίνει καλά (τουλάχιστον μέχρι στιγμής) στο launch window.

Και πάλι λέω, για να μην παρεξηγηθώ, στο launch δεν είναι ενδεικτικό αποδεικτικό στοιχείο οι πωλήσεις. Όσα και να έβγαζε θα ξεπουλουσε, το κέρδισε με το σπαθί της στην τελευταία γενιά. Το θέμα είναι πως θα δει τις υπηρεσίες ο κόσμος ιδίως όταν το απέναντι μαγαζί έχει στην τιμή δύο αποκλειστικών τίτλων του PS5, έναν κατάλογο με 250+ παιχνίδια στα οποία πλέον συμπεριλαμβάνονται και της ΕΑ και όλη η Zenimax.

1. σχεδόν ποτέ δεν στέλνουν preview κονσόλες 2 μήνες πριν (συνηθως είναι 2 εβδομάδες πριν το launch), η ms το έκανε 1η φορά (προφανώς για marketing) και απαγόρευσε μάλιστα να πουν οτιδήποτε άλλο εκτός bc, load times storage

2. είναι το DeS crossgen? έχασα κάτι? Το ότι ο κόσμος δεν καταλαβαίνει ότι υπάρχει διαφορά από το όλα μου τα παιχνίδια για τα επόμενα χρόνια θα είναι crossgen και το όχι δεν θα υποστηρίξουμε αυτό το μοντέλο είναι αντίστοιχο με τότε που μιά βοηθός που είχαμε στο γραφείο πήγε και έσβησε όλα τα αρχεία στον server και η απάντηση της ήταν μα δεν μου είπατε να μην τα σβήσω....

3. 250 last gen games όμως που τα παίζεις στην ουσία παντού ;) κι οκ για να μην παρεξηγηθώ κι εγώ κάποιους τους βολευει αυτο

Επεξ/σία από Daredevil
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την στιγμη που θα παιξουν τα δισκακια του 4 στο 5 εγω καλυφθηκα...Ειναι και ενα καλο boost στην τσεπη μου να πουλησω το Ps4 pro Μου και να τσονταρω στο 5 το χρημα....νομιζω θα κατσει καλα. Να πω την αμαρτια μου ποτε δε γυρισα σε last gen game και δεν ειμαι καιο διατεθημενος να πληρωσω pass ακομα και αν εχουν boost-αρει τα γραφικα με καποιο τροπο (δε μιλαω για remaster καθως εμω επεσα στο τρυπακι και πηρα μερικα , τα υπολοιπα εφαγαν κλασιμο). Τα remake ειναι αλλη κουβεντα αλλα και εκει πρεπει να γινονται με ρεγουλα.Τωρα πιστευβ στην νεα γενια θα πρεπει να ετοιμαστουμε για μεγαλο κλαμα στο cross-gen Και το κυριοτερο θεμα θα ειναι τα saves.......Σε αλλα νεα για οποιον ενδιαφερεται ελαβα σημερα και γω ενα sms απο Πλαισιο για την διαβεβαιωση της παραλαβης της κονσολας Day 1 gl.hf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...