Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, NickTG είπε

Έχει slot που βάζεις το σκληρό. Δεν ανοίγεις την κονσόλα. 

Ναι δεν εννοώ να κανεις την κονσολα teardown ίσως χρησιμοποιησα λαθος εκφραση με το "ανοιξεις", ότι εκανες και στο ps4 λογικα. :P  Απλα ηθελα να τονισω οτι ειναι αρκετα διαφορετικη η ολη προσεγγιση σε σχεση με το SeX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, music_lover said:

Και ο Κωτσόβολος 1 γράφει..

Στην Ευρώπη όλες οι συσκευές έχουν τουλάχιστον 2. Μην τα λέμε τόσες φορές.. 

Εντωμεταξύ βλέπω την φώτο με τον Ιάπωνα και δεν μου κολλάει το background σε συνδυασμό με την μάσκα. Μου κάνει για PR Event της Sony..... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, VaggD είπε

Στην Ευρώπη όλες οι συσκευές έχουν τουλάχιστον 2. Μην τα λέμε τόσες φορές.. 

Εντωμεταξύ βλέπω την φώτο με τον Ιάπωνα και δεν μου κολλάει το background σε συνδυασμό με την μάσκα. Μου κάνει για PR Event της Sony..... 

το ίδιο πρόσεξα, ίσως να έγινε σε ελεγχόμενο περιβάλλον, τύπου αίθουσα, περάστε παίξτε λίγες ώρες γράψτε και βίντεο και γεια σας, δε νομίζω να δούμε κάτι παραπάνω από gameplay βιντεακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.altchar.com/game-news/god-of-war-director-is-once-again-teasing-something-deep-space-related-aUgqK3P2OE67

Αναφορά σε κείμενο

God of War director is once again teasing something "deep space" related

It looks like God of War director Cory Barlog is once again teasing a new game. Barlog's Twitter profile now features hypersleep chambers from Alien, Voyager 2 space probe and "deep space" location.

 

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stevenfins είπε

Για τους youtubers δεν συμφωνώ ότι υπάρχει θέμα ανησυχίας επειδή τα έδωσε η ms εδώ και μέρες, αλλά οκ. Με τα saves ναι είναι μεγάλη βλακεία συμφωνώ απόλυτα. Το τελευταίο όμως, για ποια παιχνίδια εννοείς ότι θα πρέπει να τα αγοράσεις ξανά; (Δεν το λέω ειρωνικά να μην παρεξηγηθω. Λέω μήπως έχω χάσει κάτι)

 

https://www.gamespot.com/articles/ps5s-spider-man-remastered-upgrade-will-not-be-free-for-ps4-owners/1100-6482529/

https://www.tomsguide.com/news/ps4-save-data-ps5

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, zlave said:

το ίδιο πρόσεξα, ίσως να έγινε σε ελεγχόμενο περιβάλλον, τύπου αίθουσα, περάστε παίξτε λίγες ώρες γράψτε και βίντεο και γεια σας, δε νομίζω να δούμε κάτι παραπάνω από gameplay βιντεακια.

Λογικά κάτι τέτοιο παίζει.. Θα έχουν τους λόγους τους! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, dream21 είπε

Το Spiderman όμως είναι remaster. Δεν λέω ότι απαραίτητα αξίζει να το αγοράσεις πάλι από τη στιγμή που το έχεις ήδη για το ps4, αλλά αυτό του ps4 θα μπορείς να το παίξεις κανονικά στο 5. Απλώς δεν θα έχεις τις όποιες αναβαθμίσεις του remaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Το Spiderman όμως είναι remaster. Δεν λέω ότι απαραίτητα αξίζει να το αγοράσεις πάλι από τη στιγμή που το έχεις ήδη για το ps4, αλλά αυτό του ps4 θα μπορείς να το παίξεις κανονικά στο 5. Απλώς δεν θα έχεις τις όποιες αναβαθμίσεις του remaster.

 άστο και θα δούμε με το καλό οι μέρες πλησιάζουν 

@Fotis13 μην αγχωνεσαι εαν δεν βρεις PS5 θα πάρεις το δικό μου όπως πάει η δουλειά :D 

XSX 1TB = 930GiB (final storage is 802 meaning OS is 128)
PS5 825GB = 768 GiB (final storage 664 meaning OS is 104)

https://twitter.com/astaranx/status/1312336072450469888?s=20

 

 

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, dream21 είπε

 άστο και θα δούμε με το καλό οι μέρες πλησιάζουν 

@Fotis13 μην αγχωνεσαι εαν δεν βρεις PS5 θα πάρεις το δικό μου όπως πάει η δουλειά :D 

XSX 1TB = 930GiB (final storage is 802 meaning OS is 128)
PS5 825GB = 768 GiB (final storage 664 meaning OS is 104)

https://twitter.com/astaranx/status/1312336072450469888?s=20

138gb λιγότερα, δηλαδή 2 games, ok, άντε εντάξει εφόσον τα πηγαινοφέρνουμε σε εξωτερικό δίσκο. Όσον αφορά τα load time των κονσολών είναι ίδια, πρέπει να ρυθμίσεις στο PlayStation να κάνει login αυτόματα όπως το Xbox, πιθανόν ο προγραμματιστής να μην το πρόσεξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα reddit των δύο νέων κονσολών ο κόσμος μοιράζετε το hype του χωρίς console wars. Μοιράζονται τα πράγματα και τα νέα που τους ενθουσιάζουν. Και το reddit δε φημίζεται ιδιαίτερα θετικά post.

Εδώ μέσα μόνο μίρλα, console wars και φήμες. Γκρίνια για πράγματα που δε γνωρίζουμε και δε μας είπαν και ποστς από clickbaiters κάθε λογής μόνο και μόνο επειδή λένε κάτι αρνητικό. Κάθε μέρα το ίδιο βιολί.

Δε λέω ότι δε πρέπει να υπάρχει κριτική αλλά πλέον μέσα στο thread υπάρχουν ελάχιστα ποστς που να ενδιαφέρουν κόσμο που πραγματικά ενδιαφέρεται για την κονσόλα. Σε όλο τον πλανήτη ανάρπαστη η κονσόλα και όλοι την περιμένουν πώς και πώς και εδώ συζητάμε μόνο μπούρδες. Μέχρι ανάλυση για το σύστημα ψύξης που δεν έχουμε δει είχαμε. 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...