Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Ρε συ πλάκα κάνεις; Τα καλώδια είναι λογικό να μην φαίνονται. Φεύγουν πίσω από την κονσόλα και πάνε κάτω από το έπιπλο. Στα περισσότερα showcases αν όχι όλα έτσι γίνεται.

Σου είπα φίλε μου τι συζητείται, κι εγώ απορία εξέφρασα. Πάντως είναι πολύ λεπτή η κονσόλα για να μη φαίνονται καθόλου τα καλώδια από αυτή τη γωνία λήψης. Whatever, και devkit να έτρεχε ουσιαστικά δεν έχει διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, DJTaurus said:

Ο αναλυτής ξαναμίλησε.

Μια τέτοια αγορά θέλει λεφτά, η Σόνυ δεν... 

42 minutes ago, Daredevil said:

 

30 minutes ago, Bourdoulas said:

 Τους έβαλαν σε δωμάτιο με 30 βαθμούς και ο άλλος στην εικόνα μόνο μπουφάν δεν φοράει.

+10000

10 minutes ago, Raiden5 said:

Το PS5 χρησιμοποιεί liquid metal στο σύστημα ψύξης, δεν θα εχει θεματα θορύβου σαν το ps4 pro. Δεν ξερω γιατί έχουν κολλήσει ολοι με αυτό, επειδη τα έκαναν σαλάτα με την ψυξη στο ps4 pro δεν σημαίνει ότι θα ειναι έτσι κάθε νέο Playstation.

Official source? 

 

Με στεναχωρεί η κατάσταση που επικρατεί από τους fan. Είναι ξεκάθαρο ότι η Sony κάνει ότι μπορεί για να μην βγουν συγκριτικά μέχρι το launch και γενικά holiday season ,και μετα θα αφήσει τα fanboys να αναλάβουν την υπεράσπιση... Άμα έκανε τέτοια controlled event η MS θα είχε γίνει χαμός! 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, chncynic είπε

Ποιός έκραξε για θόρυβο ρε μαν? Γενικά μου φαίνεται δεν καταλαβαίνουμε τι λέμε. Αν και εγώ προσωπικά, ενώ εχω αρκετό background στο θέμα δεν ενδιαφέρομαι τόσο πολύ για το teardown, η sony ΠΑΛΙ το παίζει μυστηριώδης ΧΑΙ ΤΕΚ ΛΙΚΟΥΙΝΤ ΚΟΥΛΙΝΓΚ ΠΡΑΟΥΝΤ ΤΙΜΖ και δεν έχει δώσει καμία πληροφορία. Αν κάποιοι ειναι σκεπτικοί, σωστά είναι σκεπτικοί με δεδομένο οτι το PS4 στις αρχές του έκανε σαν τραχτέρ.

TL;DR Φόρουμ είναι εδώ μην κατηγορείτε ανθρώπους που κράζουν για κάτι που είναι όντως σοβαρός προβληματισμός και δεν έχουν δεί τπτ.

Τι πληροφορία ακριβώς θέλεις? Το πως ακριβώς το κατασκεύασαν? Επειδή εμένα με ενδιαφέρει απλά να δουλεύει όπως πρέπει, αθόρυβα και δροσερά.

Επίσης δεν είναι δυνατόν να ρωτάς ποιος έκραξε για θόρυβο και στο τέλος να κάνεις ακριβώς το ίδιο αποκαλώντας το τρακτέρ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Ρε συ πλάκα κάνεις; Τα καλώδια είναι λογικό να μην φαίνονται. Φεύγουν πίσω από την κονσόλα και πάνε κάτω από το έπιπλο. Στα περισσότερα showcases αν όχι όλα έτσι γίνεται.

Καλά άσε θα διαβάσεις  πολλές €&@ριες τώρα lol. Εδώ ο τύπος από το Dengeki είπε ότι «το ps5 έβγαζε ζεστό αέρα από πίσω αλλά όχι καυτό»  αλλά αφού το λαμπάκι δεν ανάβει μάλλον οι Ιάπωνες youtubers λένε παπάντζες. Δεν υπάρχει  δηλαδή περίπτωση να το έχουν απενεργοποιημένο ; Ότι να ναι ! 

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, VaggD είπε

Official source? 

Με στεναχωρεί η κατάσταση που επικρατεί από τους fan. Είναι ξεκάθαρο ότι η Sony κάνει ότι μπορεί για να μην βγουν συγκριτικά μέχρι το launch και γενικά holiday season ,και μετα θα αφήσει τα fanboys να αναλάβουν την υπεράσπιση... Άμα έκανε τέτοια controlled event η MS θα είχε γίνει χαμός! 

https://gamerant.com/ps5-patent-cooling-liquid-metal/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, nekrik είπε

Καλά άσε θα διαβάσεις  πολλές €&@ριες τώρα lol. Εδώ ο τύπος από το Dangeki είπε ότι το ps5 έβγαζε ζεστό αέρα από πίσω αλλά αφού το λαμπάκι δεν ανάβει μάλλον οι Ιάπωνες youtubers λένε παπάντζες. Δεν υπάρχει  δηλαδή περίπτωση να το έχουν απενεργοποιημένο ; Ότι να ναι !

Γιατί να τα απενεργοποιησαν; τέλος πάντων απ ότι φαίνεται από άλλες φώτο δουλεύει η κονσόλα.

Επεξ/σία από IceMatrix
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dev1l είπε

Φωτογραφία από το live, ορίστε τα καλώδια. Πάμε τώρα παρακάτω, λογικά για τα led θα υπάρχει κάποια επιλογή απενεργοποίησης.

7D78F92E-D813-48FB-8DB4-014FCD2F2465.jpeg

Photoshop είναι . Αποκλείεται δεν έχει καλώδια μη γράφεις ότι να ναι ! Τα games τρέχουν σε κρυφό reversed engineered  Xbox series X, το οποίο βρίσκεται από κάτω 😂 Γιατί  έτσι αφού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dev1l είπε

Φωτογραφία από το live, ορίστε τα καλώδια. Πάμε τώρα παρακάτω, λογικά για τα led θα υπάρχει κάποια επιλογή απενεργοποίησης.

7D78F92E-D813-48FB-8DB4-014FCD2F2465.jpeg

Oχι. είναι ψέματα. Που το ξέρω αν τα καλώδια αυτά οδηγούν κάπου ή ειναι κομμένα; Την κονσόλα την άνοιξαν να δω ότι έχει πράγματα μέσα ή ειναι κούφια; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, music_lover είπε

Τι πληροφορία ακριβώς θέλεις? Το πως ακριβώς το κατασκεύασαν? Επειδή εμένα με ενδιαφέρει απλά να δουλεύει όπως πρέπει, αθόρυβα και δροσερά.

Επίσης δεν είναι δυνατόν να ρωτάς ποιος έκραξε για θόρυβο και στο τέλος να κάνεις ακριβώς το ίδιο αποκαλώντας το τρακτέρ.

Ε τώρα με κοροιδεύεις ε :D Το πως το κατασκεύασαν ναι. Δεν θέλω να δώ πυκνωτές, αλλα κάτι ρε αδερφέ - μια φωτογραφία να δείχνει το flow και το ΛΙΚΟΥΙΝΤΚΟΥΛΙΝΓΚΓΟΥΟΟΥ. 500 γιούρα ζητάνε και παίρνεις ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΣΤΟ ΣΑΚΙ. Μην λέμε τώρα βλακείες σέ παρακαλώ. Δεν έκραξε κανένας για θόρυβο το  καινούριο PS5 γιατί κανένας δεν έχει ιδέα αν υπάρχει το καινουριο PS5. Για το παλιό, προφανώς και κράζεις γιατι έκανε όντως σαν τραχτέρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, IceMatrix είπε

Δηλαδή για εσένα είναι πιο πιθανό να έχουν απενεργοποιημενα τα led μπροστά σε επίσημη παρουσίαση gameplay 1 μήνα πριν το launch, από το να παίζει devkit?

Όχι είναι πιο πιθανό εκεί στη Sony να είναι  πιο χαζοί από εμάς τους Ελληναρες σκεπτικιστές του Insomnia και να έβαλαν τα games να τρέχουν σε Atari 2600.Αυτό με τα καλώδια που έγραψες το ξεπεράσαμε ; Εντάξει ;

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Raiden5 said:

Οπότε έχει liquid cooling αλλα δεν το ανακοίνωσε η Sony... btw το άρθρο αναφέρεται σε μια πατέντα... 

6 minutes ago, CarbonFibre said:

Oχι. είναι ψέματα. Που το ξέρω αν τα καλώδια αυτά οδηγούν κάπου ή ειναι κομμένα; Την κονσόλα την άνοιξαν να δω ότι έχει πράγματα μέσα ή ειναι κούφια; :D

Δεν έδειξαν ούτε booting, ούτε ui και γενικά loading...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...