Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Μια χαρά θόρυβο έχει το Pro. Να μου πεις για το απλό ps4 ναι. Και προφανώς ο Τάκης από το Χαλάνδρι δεν έχει ιδέα του τι ακριβώς σχεδίαζαν οι ειδικοί της Sony, εδώ και 2 χρόνια.

Ακριβώς.

Αεροπλάνο ήταν το αρχικό ps4. Το Pro επουδενί δεν το λες αεροπλάνο εκτός αν έχεις ακοή σκύλου που ακούει από χιλιόμετρα.

δώσε μου 2 ώρες να κατεβάσω last of us 2 να κανω setup ξανα  , βαζω το PS4 Pro και μετραω dB και επανερχομαι και θα ανεβασω video και θα δεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, dream21 είπε

δώσε μου 2 ώρες να κατεβάσω last of us 2 να κανω setup ξανα  , βαζω το PS4 Pro και μετραω dB και επανερχομαι και θα ανεβασω video και θα δεις.

To uncharted 4  κατέβασε καλυτέρα και βαλε και ωτοασπίδες 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, teosard είπε

To uncharted 4  κατέβασε καλυτέρα και βαλε και ωτοασπίδες 😉

Δεν θυμαμε στο uncharted 4 τον θορυβο παει πολύς καιρος εχω βαλει και κατεβαζει TLOU 2 απλος με την 24αρα θα αργησει λιγο το ανεβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Λογικό, τα είπαμε και στα διάφορα gallop που έβγαιναν κατά καιρούς αλλά ήταν δήθεν στημένα. Όπως και οι γνώμες διαφόρων ειδικών σχετικά με τις αναμενόμενες πωλήσεις. Άλλωστε τι πιο φυσιολογικό 115 εκατομμύρια ps4 να τραβάνε κόσμο προς το ps5. Έχει γίνει κάτι σαν iphone το playstation. Κακώς για μένα. Πιστεύω όμως ότι στην τωρινή γενιά η ms θα πάει πολύ καλύτερα από πριν. Ίσως ισορροπήσει στο τέλος.

10 λεπτά πριν, dream21 είπε

Δεν θυμαμε στο uncharted 4 τον θορυβο παει πολύς καιρος εχω βαλει και κατεβαζει TLOU 2 απλος με την 24αρα θα αργησει λιγο το ανεβασμα.

Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις, το έχω ήδη εγκατεστημένο στο δικό μου ps4 pro αφού αυτό παίζω αυτόν τον καιρό. Ναι κάνει θόρυβο αλλά όχι αεροπλάνο. Αεροπλάνο ήταν το αρχικό ps4.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, music_lover είπε

Λογικό, τα είπαμε και στα διάφορα gallop που έβγαιναν κατά καιρούς αλλά ήταν δήθεν στημένα. Όπως και οι γνώμες διαφόρων ειδικών σχετικά με τις αναμενόμενες πωλήσεις. Άλλωστε τι πιο φυσιολογικό 115 εκατομμύρια ps4 να τραβάνε κόσμο όρος το ps5. Έχει γίνει κάτι σαν iphone το playstation. Κακώς για μένα. Πιστεύω όμως ότι στην τωρινή γενιά η ms θα πάει πολύ καλύτερα από πριν. Ίσως ισορροπήσει στο τέλος.

Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις, το έχω ήδη εγκατεστημένο στο δικό μου ps4 pro αφού αυτό παίζω αυτόν τον καιρό. Ναι κάνει θόρυβο αλλά όχι αεροπλάνο. Αεροπλάνο ήταν το αρχικό ps4.

 Mην τρελενεσε δεν τρέχει μια ,  τα παιδια φροντιστηριο ειμαι home alone απλός από περιέργεια θέλω να μετρήσω τα dB με το Apple Watch 4 να δω , μπορει να θυμαμε λαθος και να εχεις δικιο. Το πρωτο PS4 piano black απλος δεν το εχω να το συγκρινω μετα μιας και το πουλησα πριν 20-30 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dream21 είπε

 Mην τρελενεσε δεν τρέχει μια ,  τα παιδια φροντιστηριο ειμαι home alone απλός από περιέργεια θέλω να μετρήσω τα dB με το Apple Watch 4 να δω , μπορει να θυμαμε λαθος και να εχεις δικιο. Το πρωτο PS4 piano black απλος δεν το εχω να το συγκρινω μετα μιας και το πουλησα πριν 20-30 μερες.

Α για αυτό σου φαίνεται θορυβώδες, εγώ που τα έχω δίπλα δίπλα δεν τολμώ να ανοίξω το παλιό, αν σου το στείλω θα πεις, θεέ μου το pro είναι μοναστήρι 😝

Βασικά εξαρτάται από το ποιο είναι το μέτρο σύγκρισης, αν είναι το παλιό ps4 τότε άστο, αν είναι το xbox εννοείται ότι ακούγεται.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράστηκε νέα τηλεόραση για το PS5. :D Εν αναμονή τώρα του PS5 ! Μόλις έμαθα ότι βγήκε προ παραγγελία και η 4Κ blu ray έκδοση του Lord of the Rings για 3 Δεκέμβρη! Ε ρε θα γίνει μακελειό! :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CarbonFibre είπε

Αγοράστηκε νέα τηλεόραση για το PS5. :D Εν αναμονή τώρα του PS5 ! Μόλις έμαθα ότι βγήκε προ παραγγελία και η 4Κ blu ray έκδοση του Lord of the Rings για 3 Δεκέμβρη! Ε ρε θα γίνει μακελειό! :D

Μεγείες! Μοντέλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισχύει. Τα μοντέλα των ps4 pro μεταξύ τους έχουν διαφορά (Για κάποιο λόγο) στον θόρυβο. Εμένα που είναι αγορασμένο Δεκέμβριο του 19 δεν ακούγεται σχεδόν ποτέ. Εντάξει έχει φυσιματάκι αλλά είναι πολύ αθόρυβο.

Επίσης κάτι που μου έκανε τρελά θετική εντύπωση είναι το κουτί για το BR player στο ps5 που θα κλείνει τον ήχο και δεν θα ακούμε τα κλασσικά (εδώ και 4 γενιές) γυρίσματα από τα δισκάκια. Επιτέλους κάποιος σκέφτηκε και αυτό.

Επεξ/σία από jay_D
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα στις 6 το απόγευμα!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Σχετικά με το backwards compatibility που ρωτούσαν αρκετοί στο θέμα: 

Αναφορά σε κείμενο

For PlayStation, the focus remains on looking ahead toward new experiences more so than backward compatibility. Still, most of your existing PlayStation 4 library will work on PS5 from day one. "We know our fans have invested a lot of time building their collection of PS4 games, so library portability is critically important," says Nishino. "When you sign in to PS5 with your account, you will automatically see your library of played PS4 content through the menu. Approximately 99 percent of the thousands of PS4 titles, both catalog and newly published, will be playable on PS5, and we’re excited about supporting our PlayStation community as they transition from PS4 to PS5 when they’re ready."

ΠΗΓΗ: https://www.gameinformer.com/2020/10/07/why-you-should-buy-ps5-and-xbox-series-xs

Επεξ/σία από DrakulGR
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, music_lover είπε

Μεγείες! Μοντέλο?

Ευχαριστώ πολύ ! 🙂 LG OLED CX 55"  🙂

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, teosard είπε

Εννοείται έχουμε εμπιστοσύνη στους μηχανικούς της Sony.  Ήξεραν τι σχεδιάσαν και στο ps4 pro και ήταν τόσο αθόρυβο...

Μου αρέσει που ψαρώσανε πολλοί και χαίρονται με το LM λες και έβαλε υδροψυξη.

 

Το τελευταιο μοντελο που εχω με το red dead redemption 2 που ειχε μεσα(ο θορυβος απο τον ανεμιστηρα εχει μειωθει αισθητα)ειχα απο τα πρωτα μοντελα ps4 pro πριν ,Και καταλαβαινεις ευκολα την διαφορα μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...