Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για miles morales

PS5 λειτουργία υψηλής απόδοσης (Performance Mode): Dynamic 4K/60FPS PS5 λειτουργία υψηλής ποιότητας (Fidelity Mode): 4K/30FPS με Ray Tracing και άλλες οπτικές αναβαθμίσεις. Καθόλου οθόνες φορτώματος, ακόμα και στο fast travel. Πολύ εντυπωσιακό με το Ray Tracing

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aekoupoli είπε

Για miles morales

PS5 λειτουργία υψηλής απόδοσης (Performance Mode): Dynamic 4K/60FPS PS5 λειτουργία υψηλής ποιότητας (Fidelity Mode): 4K/30FPS με Ray Tracing και άλλες οπτικές αναβαθμίσεις. Καθόλου οθόνες φορτώματος, ακόμα και στο fast travel. Πολύ εντυπωσιακό με το Ray Tracing

Κουρτίνα 1..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά ερώτηση. Με κουπόνι προπαραγγελιας από πλαίσιο και με τα πενήντα ευρώ προκαταβολή είμαι σίγουρος για day one λέτε ;Έτσι μου είπε ο πωλητής τηλεφωνικά τουλάχιστον! Μου είπαν παρότι παρήγγειλα χθες ότι θα παραλάβω day one. Άλλαξε κάτι ως προς τα τεμάχια μήπως ή με δούλεψαν και να ζητήσω την προκαταβολή πίσω; Ίσως πέτυχα καμία ακύρωση πχ. 

Επεξ/σία από Wolftub21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Και εγω αυτη θελω.στην αλλη εχει το ζονκ

Alley hoop.. 😂

Once you go black you can never go back ή διαφορετικα, οταν (καλο)μαθαίνεις στα 60 καρε, δεν γυριζεις στα 30 ποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Wolftub21 είπε

Καλησπέρα παιδιά ερώτηση. Με κουπόνι προπαραγγελιας από πλαίσιο και με τα πενήντα ευρώ προκαταβολή είμαι σίγουρος για day one λέτε ;Έτσι μου είπε ο πωλητής τηλεφωνικά τουλάχιστον! Μου είπαν παρότι παρήγγειλα χθες ότι θα παραλάβω day one. Άλλαξε κάτι ως προς τα τεμάχια μήπως ή με δούλεψαν και να ζητήσω την προκαταβολή πίσω; Ίσως πέτυχα καμία ακύρωση πχ. 

Σε δούλεψε ο πωλητής .... μετά από τόσο καιρό ανοίγματος των preorder σιγά να μην υπάρχουν κονσόλες για preorder 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Για miles morales

PS5 λειτουργία υψηλής απόδοσης (Performance Mode): Dynamic 4K/60FPS PS5 λειτουργία υψηλής ποιότητας (Fidelity Mode): 4K/30FPS με Ray Tracing και άλλες οπτικές αναβαθμίσεις. Καθόλου οθόνες φορτώματος, ακόμα και στο fast travel. Πολύ εντυπωσιακό με το Ray Tracing

Και λεω γω τώρα για να μπορεί να δωσει  "4K/30FPS με Ray Tracing και άλλες οπτικές αναβαθμίσεις" πρέπει να είναι dynamic 4K με αρκετές πτώσεις σε χαμηλότερες αναλύσεις ή με χρήση checkerboard rendering κλπ. Ειδάλλως για ποιό λόγο να μην μας δώσουν για παράδειγμα τη μισή ανάλυση ή ας πούμε μια 1440P με αυτά τα εφέ και το RT ενεργοποιημένα στα 60FPS με καποια λυση upscaling σε 4K framebuffer? Απο την άλλη βέβαια ίσως δεν είναι δυνατόν  λόγω της αρχιτεκτονικής των RDNA 2 CU's και το πως είναι υλοποιημένα τα Ray Tracing units (BVH - Geometry intersection) μέσα στα  CU's. Δεν ξερω, με προβληματίζουν κατι τέτοια! 

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Daredevil said:

Η αμήχανη στιγμή που το κινητό μου (Razer Phone 2) θα παίζει τα PS5 games σε μεγαλύτερη ανάλυση, με περισσότερα καρέ και με HDR on, ενώ η 1080p60 TV μου δεν θα κάνει τίποτα απ' όλα αυτά...

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Η αμήχανη στιγμή που το κινητό μου (Razer Phone 2) θα παίζει τα PS5 games σε μεγαλύτερη ανάλυση, με περισσότερα καρέ και με HDR on, ενώ η 1080p60 TV μου δεν θα κάνει τίποτα απ' όλα αυτά...

ε κι εγώ μία από τα ίδια προς το παρον :(

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...