Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπαρχει λογος να βγει η βαση του xbox και είναι λογος αισθητικης - ομορφιάς  . Θα μπορούσανε να βάλουν και απο εκείνη την πλευρά λαστιχένια ποδαράκια στις γωνίες και να αφήσουν στρογγυλές τρυπουλες και να είναι συμμετρικο και άμορφο όταν το ξαπλώνεις 

Επεξ/σία από alelo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν Παιδιά σοβαρά τώρα. Το design του ps5 προσωπικά το θεωρώ τρελό. Αν εξαιρέσεις το μέγεθος στο οποίο θυσιάστηκε λόγο του συστήματος ψύξης, που και πάλι δεν με ενοχλεί, είναι η πιο όμορφη κονσόλα που έχω δει.Και το άσπρο δεν με χαλάει καθόλου. Ίσα ίσα το γουστάρω. Είναι space ο σχεδιασμός του. 

Διαβάζω τώρα σχόλια για το SX ότι είναι όμορφο κτλ. Σοβαρά τώρα? Καταρχήν δεν έχει καθόλου φαντασία. Είναι ένα σκέτο ορθογώνιο κουτί. Η χαρά των γιαγιάδων να τοποθετηθούν σεμεδάκια δαντελωτά. Πραγματικά δηλαδή αυτός που το σχεδίασε πρέπει να αφιέρωσε πολλά χρόνια από την ζωή του. Δουλευόμαστε  μου φαίνεται.

Επεξ/σία από cocous
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε διαθέσιμη και η αναβάθμιση της εφαρμογής του Remote Play που αλλάζει και όνομα από PS4 Remote Play σε PS Remote Play. Και φυσικά πλέον υποστηρίζει και το Ps5:

915429B5-0280-43D7-86F5-82D1D92D5618.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι οι αριθμοί  θα πέφτουν όσο κυκλοφορούν αποκλειστικά next gen games (δηλαδή το all the time υποθέτω για κανά 1-2 χρόνια). Λογικό είναι τώρα στην αρχή να παίζονται παιχνίδια από την προηγούμενη γενιά, από τη στιγμή που επίσης σε πολλές περιπτώσεις θα έχουν κάποιο boost.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα ήθελα να δω και ένα poll που θα ρωτούσε "πόσο θα ενδιέφερε το bc για τίτλους PS1-PS2-PS3". Εκεί θα φαινόταν περισσότερο η πραγματική δυναμική του bc και κατά πόσο επηρεάζει την τελική αγοραστική απόφαση του δυνητικού καταναλωτή.

Είναι λογικό να είναι υψηλό το ποσοστό για PS4, μιας και αρκετός κόσμος έχει backlog ή θα επιχειρήσει άμεσα να μεταβεί σε next gen console για να απολαύσει πχ. καλύτερο framerate στα τελευταία current gen games.

Για παράδειγμα εγώ που δεν έχω παίξει το ghost of tsushima, προτιμώ πλέον να το αρχίσω κάποια στιγμή στο PS5. Από την άλλη πλευρά δεν με ενδιαφέρει καθόλου να ασχοληθώ με games εποχής PS3 και πίσω. Έχω πραγματικά ελάχιστο χρόνο για να τον "σπαταλάω" έτσι, μιας και έχω ακόμα backlog από PS4 και xbox one games.

Για τον ίδιο λόγο και δεν με ενδιαφέρει να ξαναπαίξω το PS5 enhanced  Spiderman και ας έχει RT,4k και ότι άλλο νέο. Καλώς ή κακώς, κάποια πράγματα πρέπει να γίνονται στην ώρα τους.

Επεξ/σία από Darthvader
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Darthvader είπε

Εγώ θα ήθελα να δω και ένα poll που θα ρωτούσε "πόσο θα ενδιέφερε το bc για τίτλους PS1-PS2-PS3". Εκεί θα φαινόταν περισσότερο η πραγματική δυναμική του bc και κατά πόσο επηρεάζει την τελική αγοραστική απόφαση του δυνητικού καταναλωτή.

Είναι λογικό να είναι υψηλό το ποσοστό για PS4, μιας και αρκετός κόσμος έχει backlog ή θα επιχειρήσει άμεσα να μεταβεί σε next gen console για να απολαύσει πχ. καλύτερο framerate στα τελευταία current gen games.

Για παράδειγμα εγώ που δεν έχω παίξει το ghost of tsushima, προτιμώ πλέον να το αρχίσω κάποια στιγμή στο PS5. Από την άλλη πλευρά δεν με ενδιαφέρει καθόλου να ασχοληθώ με games εποχής PS3 και πίσω. Έχω πραγματικά ελάχιστο χρόνο για να τον "σπαταλάω" έτσι, μιας και έχω ακόμα backlog από PS4 και xbox one games.

Για τον ίδιο λόγο και δεν με ενδιαφέρει να ξαναπαίξω το PS5 enhanced  Spiderman και ας έχει RT,4k και ότι άλλο νέο. Καλώς ή κακώς, κάποια πράγματα πρέπει να γίνονται στην ώρα τους.

Ετσι ακριβως και εγω .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, back15220 είπε

Φώτος της retail έκδοσης του Godfall για το Ps5:

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Μόνο σε εμένα δείχνει fake η φώτο;

Εννοώ πως το πλαστικό περιτύλιγμα είναι και πολύ "στραπατσαρισμένο" και πως δεν υπάρχει κάπου η ταινία ασφαλείας που υπάρχει τόσα χρόνια στα παιχνίδια της Sony.
963014054375803.jpg.91c55a1490712c15990fbeabbd1c7c6b.jpg



Επίσης, για όσους έχουν κάνει preorder από public η κατάσταση παραγγελίας σας έχει αλλάξει σε "Προς διεκπεραίωση"; (Συγνώμη που επαναφέρω αυτό το θέμα απλά εμένα με αφορά λόγω καναλιού αλλιώς δεν θα είχα άγχος :P )

Επεξ/σία από jay_D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, jay_D είπε

Μόνο σε εμένα δείχνει fake η φώτο;

Εννοώ πως το πλαστικό περιτύλιγμα είναι και πολύ "στραπατσαρισμένο" και πως δεν υπάρχει κάπου η ταινία ασφαλείας που υπάρχει τόσα χρόνια στα παιχνίδια της Sony.
963014054375803.jpg.91c55a1490712c15990fbeabbd1c7c6b.jpg



Επίσης, για όσους έχουν κάνει preorder από public η κατάσταση παραγγελίας σας έχει αλλάξει σε "Προς διεκπεραίωση"; (Συγνώμη που επαναφέρω αυτό το θέμα απλά εμένα με αφορά λόγω καναλιού αλλιώς δεν θα είχα άγχος :P )

O Randy  Pitchford το κρατάει, οπότε πολύ πιθανό να είναι ψεύτικο. 

 

(😛

Επεξ/σία από stevenfins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stevenfins είπε

O Randy  Pitchford το κρατάει, οπότε πολύ πιθανό να είναι ψεύτικο. 

(😛

Εντάξει δεν είχα δει ποιος και τι. Απλά μου φάνηκε πολύ περίεργο ότι λείπει η ταινία ασφαλείας. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε σχέση με αυτό που είπε ο φίλος πριν (επειδή δεν ξέρω πώς πατάνε απάντηση σε συγκεκριμένο post). ότι με κορόιδεψε ο πωλητής για το ότι θα παραλάβω ps5 από πλαίσιο day one, με διαβεβαιωσαν τέσσερα άτομα από πλαίσιο για αυτό και πιστεύω ότι είναι από ακύρωση. Γιατί να ρισκάρει τη φήμη του το πλαίσιο για ένα κομμάτι ενώ έχει ξεπουλήσει; Παρήγγειλα πριν δύο μέρες αφού με κάλεσαν οι ίδιοι μετά από ερώτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Wolftub21 είπε

Πάντως σε σχέση με αυτό που είπε ο φίλος πριν (επειδή δεν ξέρω πώς πατάνε απάντηση σε συγκεκριμένο post). ότι με κορόιδεψε ο πωλητής για το ότι θα παραλάβω ps5 από πλαίσιο day one, με διαβεβαιωσαν τέσσερα άτομα από πλαίσιο για αυτό και πιστεύω ότι είναι από ακύρωση. Γιατί να ρισκάρει τη φήμη του το πλαίσιο για ένα κομμάτι ενώ έχει ξεπουλήσει; Παρήγγειλα πριν δύο μέρες αφού με κάλεσαν οι ίδιοι μετά από ερώτηση. 

Really? Μακαρι να το παραλαβεις και να μην σε δουλεψαν αλλα το πλαισιο εχει αρνητικη φημη ετσι και αλλιως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jay_D είπε

Επίσης, για όσους έχουν κάνει preorder από public η κατάσταση παραγγελίας σας έχει αλλάξει σε "Προς διεκπεραίωση"; (Συγνώμη που επαναφέρω αυτό το θέμα απλά εμένα με αφορά λόγω καναλιού αλλιώς δεν θα είχα άγχος :P )

Σε εμένα είχε "Προς διεκπεραίωση" από την δεύτερη ημέρα που έκανα την προ-παραγγελία (ημ/ώρα Παραγ : 17/09 20:17). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Σε εμένα είχε "Προς διεκπεραίωση" από την δεύτερη ημέρα που έκανα την προ-παραγγελία (ημ/ώρα Παραγ : 17/09 20:17). 

Έγώ ίδια μέρα αλλά στις 6 παρά την έκανα την παραγγελία. Νομίζω πως μέχρι τώρα μου έργραφε "Σε εκτεταμένη αναζήτηση" το οποίο βέβαια το γράφει δίπλα από το σύνολο ακόμα. Με έχει μπερδέψει το Public και το βρίσκω χαζό να μην έχει ενημερώσει κανέναν για το αν θα παραλάβει την 1η μέρα. (Βέβαια το Public πότε δεν με κρέμασε σε preorder σε αντίθεση με Plaisio και Κώτσο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jay_D είπε

Έγώ ίδια μέρα αλλά στις 6 παρά την έκανα την παραγγελία. Νομίζω πως μέχρι τώρα μου έργραφε "Σε εκτεταμένη αναζήτηση" το οποίο βέβαια το γράφει δίπλα από το σύνολο ακόμα. Με έχει μπερδέψει το Public και το βρίσκω χαζό να μην έχει ενημερώσει κανέναν για το αν θα παραλάβει την 1η μέρα. (Βέβαια το Public πότε δεν με κρέμασε σε preorder σε αντίθεση με Plaisio και Κώτσο)

Ναι, όντως δίπλα από το όνομα της κονσόλας μου γράφει και εμένα " Σε εκτεταμένη αναζήτησή", όμως στην κατάσταση της παραγγελίας μου γράφει "Προς διεκπεραίωση, όπως είπα νομίζω από την την 18/09. Θα δούμε. Πάντως δεν γνωρίζω αν επικοινώνησες με τα public, αλλά σε επικοινωνία που είχα μου είπαν ότι θα παραλάβω κανονικά. Τα Puplic νομίζω ότι ήταν και τα μοναδικά που είχαν ευθης εξαρχής την απαίτηση για την προκαταβολή των 50€ στην πλατφόρμα τους. Επίσης το PS5 βγήκε διαθέσιμο για προπαραγγελία και κανά 3ωρο αγρότερα από τους άλλους...    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...