Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Sony Sold as Many PS5 Pre-Orders in 12 Hours as PS4 Did in 12 Weeks in the US

https://www.reuters.com/article/us-sony-playstation-5/sony-seeing-very-considerable-ps5-demand-ahead-of-launch-idUSKBN27C2P5?il=0&source=news_body_link

Ειδες τελικα @najinblue3 οτι παρόλο τα του ιου και της ανεργιας,μια χαρα φευγουν νερακι τα pre orders? :D

Καλα το θεμα ειναι ποσα θα πουληθουν,γιατι και εδω ο καθενας εχει κανει απο 10 preorder σε διαφορα καταστηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα οποια 9 Ακυρώθηκαν μολις εδωσαν προκαταβολή η εξόφληση για 1,το ιδιο θα εγινε κ στο us. Εγώ αυτό που διαβάζω παράλληλα στην είδηση, ειναι ποσο εχει αυξηθεί το κοινο συγκριτικά με μια 10ετια πισω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Καλα το θεμα ειναι ποσα θα πουληθουν,γιατι και εδω ο καθενας εχει κανει απο 10 preorder σε διαφορα καταστηματα

Ναι επισης υπαρχει και κοσμος ο οποιος εχει φαει ακυρο λογω ..out of stock(εξωτερικο),και επισης κοσμος που δεν ασχολειται καθολου και απλα θα παει τις πρωτες μερες στα καταστηματα να παρει χωρις pre order αν βρει.

Γενικα ηταν λιγο πολυ αναμενομενο οτι θα υπαρχει ζητηση για την κονσολα,χωρις βεβαια αυτο να σημαινει υποχρεωτικα οτι θα υπαρχει αναλογη ζητηση και σε ps5 παιχνιδια.

Πιο πολυ ενδιαφερον με λιγα λογια υπαρχει πχ στις πωλησεις του Demons Souls,παρα στο αν θα πουλησει το 2020 καλα το ps5 ή οχι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω προπαραγγελία public.

Πληρώνω με κάρτα 50ευρώ προκαταβολή.

Δεν μου έρχεται ποτέ mail με την παραγγελία και στον λόγαριασμό μου δεν υπάρχει.

Μιλάω στο τηλέφωνο και δεν βλέπουν προπαραγγελία.

Τους λέω "μα, με χρεώσατε 50ευρώ!".

Μου λένε να τους στείλω από την  τράπεζα την χρέωση.

Στέλνω την χρέωση και περιμένω. 

Έχει κανείς κάποια παρόμοια εμπειρία?

 

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, pho είπε

Κάνω προπαραγγελία public.

Πληρώνω με κάρτα 50ευρώ προκαταβολή.

Δεν μου έρχεται ποτέ mail με την παραγγελία και στον λόγαριασμό μου δεν υπάρχει.

Μιλάω στο τηλέφωνο και δεν βλέπουν προπαραγγελία.

Τους λέω "μα, με χρεώσατε 50ευρώ!".

Μου λένε να τους στείλω από την  τράπεζα την χρέωση.

Στέλνω την χρέωση και περιμένω. 

Έχει κανείς κάποια παρόμοια εμπειρία?

Έχω ρίξει τρελό άκυρο σε δαύτους γιατί μέσα στην καραντίνα ενώ με χρέωσαν και πληρώθηκαν όλο το ποσό, τα προϊόντα που μου έστειλαν ήταν λιγότερα και όσες φορές και αν προσπάθησα να βγάλω άκρη μαζί τους έφαγα άκυρο οπότε τους τράβηξα και εγώ ένα γερό Χ και άντε γεια public, sorry για το offtopic αλλά με σπάσανε τα νεύρα με την ανικανότητα τους που από ότι βλέπω συνεχίζεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pho είπε

Κάνω προπαραγγελία public.

Πληρώνω με κάρτα 50ευρώ προκαταβολή.

Δεν μου έρχεται ποτέ mail με την παραγγελία και στον λόγαριασμό μου δεν υπάρχει.

Μιλάω στο τηλέφωνο και δεν βλέπουν προπαραγγελία.

Τους λέω "μα, με χρεώσατε 50ευρώ!".

Μου λένε να τους στείλω από την  τράπεζα την χρέωση.

Στέλνω την χρέωση και περιμένω. 

Έχει κανείς κάποια παρόμοια εμπειρία?

Σου έβγαλε μήνυμα ότι η συναλλαγή ολοκληρώθηκε?

Η συναλλαγή σου στην τράπεζα φαίνεται ακόμα στις προβλέψεις της κάρτας ή έχει χρεωθεί κανονικά το ποσό στο λογαριασμό?

Αν φαίνεται μόνο στις προβλέψεις υπάρχει περίπτωση η συναλλαγή για τον έμπορο να μην ολοκληρώθηκε ποτέ (πχ από κάποιο στιγμιαίο σφάλμα στη σύνδεση). Σε αυτή την περίπτωση σου αποδεσμεύονται τα χρήματα σε 21 εργάσιμες από την τράπεζα, αλλά η παραγγελία είναι ως μη γενόμενη.

Το έχω πάθει πρόσφατα με άλλη εταιρεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...