Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

spacer.png

Πραγματικά στον τομέα του engineering (όσον αφορά στο cooling και τον χωροταξικό σχεδιασμό) είναι απογοητευτικό το αποτέλεσμα. Δεν είχαν πιο έξυπνες λύσεις για efficient cooling, έπρεπε να καταφύγουν στο να το κάνουν τόσο τεράστιο (size beats thinking λογική); Ειλικρινά θα έχω πρόβλημα τοποθέτησης στον χώρο μου (για να μην σχολιάσω το αισθητικό κομμάτι, που είναι όμως υποκειμενικό). Χωρίς διάθεση vs (πρέπει να υπάρξει κάποια αντιπαραβολή για να στηρίξω το επιχείρημά μου, sorry, δεν γίνεται αλλιώς), το αντίπαλο δέος σαν όγκος είναι πολύ πιο συμμαζεμένο με μεγαλύτερη "ιπποδύναμη" κιόλας. Πέραν του να ήθελαν πάση θυσία να διαφυλάξουν το ύψος της κονσόλας για να χωρά στα έπιπλα των καταναλωτών στην οριζόντια τοποθέτηση, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο (πέραν και του κόστους πιο "smart" λύσεων).

Όσον αφορά στο Dualsense, επιτέλους έχουμε βελτίωση της εργονομίας, στα χνάρια της υπόλοιπης αγοράς εδώ και πολλά χρόνια. Είχα μεγάλο θέμα με τους προηγούμενους controllers στη συνεχή χρήση (αναισθητοποίηση του αντίχειρα). Εδώ φαίνονται να έχουν λυθεί σε μεγάλο βαθμό τα εργονομικά ζητήματα. Θα μου άρεσε να τολμούσαν και ασύμμετρα joysticks, αλλά ΟΚ, κατανοώ.

19/11 is close enough πλέον για να μην χαλάω και το hype!

Επεξ/σία από johnnypatras
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, johnnypatras είπε

Πραγματικά στον τομέα του engineering (όσον αφορά στο cooling και τον χωροταξικό σχεδιασμό) είναι απογοητευτικό το αποτέλεσμα. Δεν είχαν πιο έξυπνες λύσεις για efficient cooling, έπρεπε να καταφύγουν στο να το κάνουν τόσο τεράστιο (size beats thinking λογική); Ειλικρινά θα έχω πρόβλημα τοποθέτησης στον χώρο μου (για να μην σχολιάσω το αισθητικό κομμάτι, που είναι όμως υποκειμενικό). Χωρίς διάθεση vs (πρέπει να υπάρξει κάποια αντιπαραβολή για να στηρίξω το επιχείρημά μου, sorry, δεν γίνεται αλλιώς), το αντίπαλο δέος σαν όγκος είναι πολύ πιο συμμαζεμένο με μεγαλύτερη "ιπποδύναμη" κιόλας. Πέραν του να ήθελαν πάση θυσία να διαφυλάξουν το ύψος της κονσόλας για να χωρά στα έπιπλα των καταναλωτών στην οριζόντια τοποθέτηση, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο (πέραν και του κόστους πιο "smart" λύσεων).

Όσον αφορά στο Dualsense, επιτέλους έχουμε βελτίωση της εργονομίας, στα χνάρια της υπόλοιπης αγοράς εδώ και πολλά χρόνια. Είχα μεγάλο θέμα με τους προηγούμενους controllers στη συνεχή χρήση (αναισθητοποίηση του αντίχειρα). Εδώ φαίνονται να έχουν λυθεί σε μεγάλο βαθμό τα εργονομικά ζητήματα. Θα μου άρεσε να τολμούσαν και ασύμμετρα joysticks, αλλά ΟΚ, κατανοώ.

19/11 is close enough πλέον για να μην χαλάω και το hype!

Έχει περιορισμένο χώρο το έπιπλο της τηλεόρασης σου? Δλδ δεν χωράει ούτε επάνω του ούτε σε κάποιο ράφι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@music_lover υπερβάλλω ελαφρώςγια να δείξω το point μου. Ειλικρινά όμως είναι πολύ intrusive στο TV setup μου. Κάνει statement η συσκευή, για αυτό έβαλα και τον υποκειμενικό παράγοντα του αισθητικού αποτελέσματος.... (αν αισθητικά ήμουν ΟΚ, δεν θα είχα πρόβλημα να κάνει statement). Ίσως το λύσω μεταγενέστερα με άλλο χρώμα καπακιών.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Υπερβολικά καλός μήνας. Νομίζω βέβαια δεν έχουν δώσει το Mordor, αλλά και πάλι..

Μετά το είδα το bugsnax. Αυτό και αν δεν το περίμενα

Επεξ/σία από stevenfins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι το bugsnax θα μπορείς να το ενεργοποιήσεις ακόμη και αν δεν έχεις πάρει το 5 έτσι? Απλώς ότι δεν θα μπορείς να το παίξεις στο 4, ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Υπερβολικά καλός μήνας. Νομίζω βέβαια δεν έχουν δώσει το Mordor, αλλά και πάλι..

Μετά το είδα το bugsnax. Αυτό και αν δεν το περίμενα

Αν δεν εχουμε στα χερια μας το Ps5 Λογω έλλειψης κτλ το χανουμε το bugsnax?

δειτε τι γραφει

members who own a PlayStation 5 console will receive Bugsnax

Εdit

Bugsnax (PS5 version) will be available to PlayStation Plus members beginning on Thursday, November 12*** until Monday, January 4, 2021.

It says “PS5 console only” because there is also a PS4 version of Bugsnax which isn’t included with ps plus. But you will be able to add it to your library via the web store or ps app

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...