Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

AMD tells me it has a new super sampling feature in testing, which is designed to increase performance during ray tracing. The company is promising its super sampling technology will be open and cross-platform, which means it could come to next-gen consoles like the Xbox Series X and PS5. AMD is working with a number of partners on this technology, and it’s expecting strong industry support. Unfortunately, this won’t be ready for the launch of these three new Radeon RX 6000 Series cards.

 

https://www.theverge.com/2020/10/28/21538010/amd-radeon-rx-6800-xt-specs-release-date-price-big-navi-gpu-graphics

 

Για να δούμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 9/10/2020 στις 7:05 ΜΜ, Fotis13 είπε

Τελικα το θεμα με τα saves που το θεωρω πολυ σημαντικο ειναι ετσι οπως το λεγαμε ?Δλδ  τα  saves των  games    του  ps4 σε φυσικη μορφη (δισκακι )   δεν θα μεταφερονται στο ps5? 

Δλδ εγω που παιζω Νο man sky αυτη την περιοδο ,  που ειναι παιχνιδι που θελει  παρα πολλες  ωρες θα χασω το  progression ολο και θα πρεπει να παιξω απο την αρχη  το παιχνιδι  ?

https://blog.playstation.com/2020/10/28/no-mans-sky-the-next-generation/ 

28/10:  Current No Man’s Sky players will receive this PS5 upgrade for free – and be able to transfer their save game between consoles – when they decide to continue to explore their universe on next gen.

εντωμεταξύ .. δινει λεει στο plus το bugsnax για το ps5,  until 04 jan , λέτε να μας τα κάνουν 2μηνο τα παιχνίδια ?

https://blog.playstation.com/2020/10/28/bugsnax-free-at-launch-on-ps5-for-ps-plus-members/

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, psof said:

Μια καλύτερη φωτογραφία θα ήταν μαζί με έναν full tower για να καταλάβουμε το πραγματικό μέγεθός τους.

Πόσοι έχουν full tower για να καταλάβουν το μέγεθος σε σύγκριση με ένα τέτοιο? 

Στη δικιά μου παρέα για παράδειγμα μόνο εγώ έχω. 

Δεν χρειάζεται καν να αναφέρω πως είναι πολύ μεγαλύτερο από το PS5 και με πάνω από το διπλό βάρος άδειο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NickTG είπε

Πόσοι έχουν full tower για να καταλάβουν το μέγεθος σε σύγκριση με ένα τέτοιο? 

Στη δικιά μου παρέα για παράδειγμα μόνο εγώ έχω. 

Δεν χρειάζεται καν να αναφέρω πως είναι πολύ μεγαλύτερο από το PS5 και με πάνω από το διπλό βάρος άδειο. 

Midtower τότε. Βρήκα αυτή τη φώτο.

spacer.png

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, psof said:

Midtower τότε. Βρήκα αυτή τη φώτο.

spacer.png

Η οποία φώτο έχει λάθος και το ύψος του PS5, εκτός και αν η βάση προσθέτει 6 εκατοστά ύψος, καθώς και το ύψος του κουτιού που είναι 46 εκατοστά. 

Λάθος φαίνεται και το πλάτος καθώς το κουτί είναι πιο πλατύ από το Χ και εδώ φαίνεται πρακτικά ίδιο για να μην πω μικρότερο. Αναρωτιέμαι γιατί... 

Και μην ξεχνάμε και το βάθος όπου το κουτί χρειάζεται 15 εκατοστά περισσότερα από το PS5. 

Για σύγκριση το full tower που έχω που δεν είναι στα μεγαλύτερα είναι 14.5 εκατοστά πιο ψηλό από το PS5, 13.1 εκατοστά πιο φαρδύ και 29 εκατοστά πιο μακρύ ενώ ζυγίζει άδειο σχεδόν 12 κιλά. 

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/10/2020 στις 10:24 ΜΜ, Fulgore είπε

Sony Sold as Many PS5 Pre-Orders in 12 Hours as PS4 Did in 12 Weeks in the US

https://www.reuters.com/article/us-sony-playstation-5/sony-seeing-very-considerable-ps5-demand-ahead-of-launch-idUSKBN27C2P5?il=0&source=news_body_link

Ειδες τελικα @najinblue3 οτι παρόλο τα του ιου και της ανεργιας,μια χαρα φευγουν νερακι τα pre orders? :D

Το ειχαμε πει αυτο ,πως η διεθνης συγκυρια   με την πανδημια ευνοει οτι περιστρεφεται γυρω απο το home entertainment και  αρα  το PS5 .Φυσικα θα κανει ρεκορ ολων των εποχων στο λανσαρισμα .Συν το γεγονος  οτι ο μεσος ορος των gamer  ανεβαινει  ηλικιακα απο γενια  σε γενια με  οτι αυτο συνεπαγεται στην οικονομικη ευχερεια και τις αγορες day one .

18 ώρες πριν, music_lover είπε

To video  ειναι επος ,οτι καλυτερο εχω δει  ποτε σε διαφημιστικη καμπανια κονσολας.

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 minutes ago, Fotis13 said:

Πρωτο Ελληνικο 

Όλο το ζουμί τα 4 τελευταία λεπτά για το haptic!! Μπράβο στην Sony που προσθέτει τέτοιες πινελιές στην εμπειρία  💪 🙏

Επεξ/σία από DJTaurus
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...