Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, vorlon είπε

Αυτό απαντάει την ερώτηση γιατι δεν είναι συμβατο το DS4 με τα games του PS5, που μας είχαν ζαλίσει κάποιοι

 

31 λεπτά πριν, vorlon είπε

Οταν βγήκε το 4, τα controller του 3 λειτουργουσαν με το 4? Οχι. Και να λειτουργούσαν μπορείς να συγκρίνεις το controller του 4 με του 3? Καμία σχέση. Δηλαδή αν στο FIFA πχ αν πατήσεις το R1 και κάνει ποιο δυνατό σουτ πως θα μπορουσες να κάνεις το ίδιο και με το DS4. Σαν να εχεις τηλεκοντρολ TV και να θέλεις στην νέα σου TV να κανεις λειτουργίες με το κοντολ της παλίας που δεν τις υποστηριζει

brad keselowski thumbs up GIF by NASCAR

Να πάμε κι λίγο πιο παλιά. Του 1 έπαιζαν στο 2; Oh wait...  Μια χαρά μπορούσαν να είναι συμβατά τα DS4, αλλά δεν θέλουν. Επίσης δεν έχει σημασία τι έκαναν παλιά. Υποτίθεται πρέπει να βελτιώνεται η κατάσταση, όχι να γίνεται χειρότερη.

  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, stafftw είπε

Μα θα υπάρχει η έκδοση χωρίς αυτό στα υπόλοιπα (xbox, pc κτλ) γιατί να μην υπάρχει και στο ps5? 

Επίσης με το κοντρόλ της παλίας tv μου μπορώ να χειριστώ τη νέα, απλά δεν έχει το netflix και το youtube πλήκτρο, σύμφωνα με τη λογική σου δε θα έπρεπε να μπορώ επειδή απουσιάζουν αυτά τα 2...

ξεκάθαρα η sony πιέζει όλους τους 3rd party να τα χρησιμοποιήσουν πχ dirt5,nba2k1,immortals,watchdog etc

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

brad keselowski thumbs up GIF by NASCAR

Να πάμε κι λίγο πιο παλιά. Του 1 έπαιζαν στο 2; Oh wait...  Μια χαρά μπορούσαν να είναι συμβατά τα DS4, αλλά δεν θέλουν. Επίσης δεν έχει σημασία τι έκαναν παλιά. Υποτίθεται πρέπει να βελτιώνεται η κατάσταση, όχι να γίνεται χειρότερη.

+1 Γενικά πέρα απο το Haptic Feedback / Resistant Triggers, Δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ που να κάνει τα DS4 ασύμβατα σε αυτήν την γενιά. Μακάρι να βγάλουν κάνα patch γιατί έχω ήδη 2 έξτρα DualShock που εφόσον δώσω το PS4,  είναι πλέον άχρηστα. Καταλαβαίνω την κίνηση όταν αλλάζει button layout ή μπαίνει κάτι καινούριο στην εξίσωση όπως τα triggers back in the day. Τώρα όμως είναι ξεκάθαρο άρμεγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα να δεις που υπάρχουν άνθρωποι που στεναχωρήθηκαν επειδή αποδεικνύεται πόσο next-gen και cool είναι το νέο dualsense του PS5 και βγήκαν να γκρινιάζουν για πολλοστή φορά για το ότι δεν δουλεύουν στις προηγούμενες κονσόλες 😝

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μετα απο τα previews του dualsense/astrobot ειναι ξεκαθαρο οτι τo dualsense ειναι οντως nextgen χειριστηριο με τις τοσες  λειτουργιες που εχει.Ομως να πω και για το hd rumble του switch που στην αρχη λεγανε ποσο γαματο ειναι και που τελικα  σχεδον κανενας δεν το αξιοποιει.Οχι μονο τα 3rd party αλλα και απο την ιδια την nintendo.Oποτε να περιμενουμε να δουμε στην συνεχεια ποσο θα ειναι ενσωματομενες ολες αυτες οι ωραιες λειτουργιες του dualsense στα μελλοντικα παιχνιδια.Μακαρι αλλα τα βλεπω σαν gimmicks που θα ξεχαστουν αρκετα γρηγορα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Daredevil είπε

ξεκάθαρα η sony πιέζει όλους τους 3rd party να τα χρησιμοποιήσουν πχ dirt5,nba2k1,immortals,watchdog etc

Και δεν μπορούν να το απενεργοποιούν αν δεν το υποστηρίζει το controller όπως κάνει πχ το ...switch? Επίσης ξαναλέω για τα multiplatform υπάρχει η έκδοση χωρίς αυτά τα features άσχετα αν κάποιος θέλει να το προσθέσει και αυτή και είναι σε ΟΛΑ τα υπόλοιπα (consoles, pc, κινητα κοκ) γιατί λοιπόν εγώ που έχω το ds4 να μην μπορώ να τοπαίξω από τη στιγμή που δεν άλλαζει τίποτα άλλο στο gamepad ουσιαστικά και επίσης μου επιτρέπεις να το συνδέσω και να παίξω....games του ps4....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, music_lover είπε

Κοίτα να δεις που υπάρχουν άνθρωποι που στεναχωρήθηκαν επειδή αποδεικνύεται πόσο next-gen και cool είναι το νέο dualsense του PS5 και βγήκαν να γκρινιάζουν για πολλοστή φορά για το ότι δεν δουλεύουν στις προηγούμενες κονσόλες 😝

Το ανάποδο.

5 λεπτά πριν, stafftw είπε

Και δεν μπορούν να το απενεργοποιούν αν δεν το υποστηρίζει το controller όπως κάνει πχ το ...switch? Επίσης ξαναλέω για τα multiplatform υπάρχει η έκδοση χωρίς αυτά τα features άσχετα αν κάποιος θέλει να το προσθέσει και αυτή και είναι σε ΟΛΑ τα υπόλοιπα (consoles, pc, κινητα κοκ) γιατί λοιπόν εγώ που έχω το ds4 να μην μπορώ να τοπαίξω από τη στιγμή που δεν άλλαζει τίποτα άλλο στο gamepad ουσιαστικά και επίσης μου επιτρέπεις να το συνδέσω και να παίξω....games του ps4....

Αυτό - νομίζω είναι απο τα πράγματα που με λίγο bullying παίζει να το πατσάρουν το πράγμα και να αφήσουν DS4 στο ps5 αν παίξει κράξιμο. Αλλα με τα reactions που παίζουν δεν το βλέπω να το παλεύει και κανένας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, chncynic είπε

Το ανάποδο.

Αυτό - νομίζω είναι απο τα πράγματα που με λίγο bullying παίζει να το πατσάρουν το πράγμα και να αφήσουν DS4 στο ps5 αν παίξει κράξιμο. Αλλα με τα reactions που παίζουν δεν το βλέπω να το παλεύει και κανένας

Και εγώ αυτό είπα, λογικά θα το επιτρέψουν, εδώ αφήνει η Νintendo να συνδέσεις και να χρησιμοποιήσεις άλλα-πέραν των official- (έστω και με adapters) που όλοι ξέρουμε ότι δε γουστάρει τέτοιες πρακτικές 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stafftw είπε

Και εγώ αυτό είπα, λογικά θα το επιτρέψουν, εδώ αφήνει η Νintendo να συνδέσεις και να χρησιμοποιήσεις άλλα-πέραν των official- (έστω και με adapters) που όλοι ξέρουμε ότι δε γουστάρει τέτοιες πρακτικές 😋

Ναι μακάρι γιατί πούλησα και το PC και πλέον τα DS4 είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ άχρηστα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chncynic είπε

Ναι μακάρι γιατί πούλησα και το PC και πλέον τα DS4 είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ άχρηστα. :D

Δουλευει στο x-cloud επομένως μπορεί να το χρειαστείς στην tv σου μελλοντικά 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, chncynic είπε

Το ανάποδο.

Αυτό - νομίζω είναι απο τα πράγματα που με λίγο bullying παίζει να το πατσάρουν το πράγμα και να αφήσουν DS4 στο ps5 αν παίξει κράξιμο. Αλλα με τα reactions που παίζουν δεν το βλέπω να το παλεύει και κανένας

Όχι, προσωπικά δεν θέλω να πατσάρουν τίποτα. Τα DS4 μένουν με το PS4. Θέλω να ασχοληθούν μόνο με το πώς θα χρησιμοποιηθούν όσο το δυνατόν καλύτερα και περισσότερο τα νέα features του dualsense στο PS5. Πισωγυρίσματα δεν θέλω. Next-gen ή τίποτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα ξαναπω κ το ds4 λενε ότι λειτουργεί αλλα δε λειτουργεί οπως πρέπει στο xcloud, ναι μπρος πισω παει αλλα τα r2 l2 δεν ειναι σωστα οπως κ κανα 2 ακόμα λειτουργείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, stafftw είπε

Δουλευει στο x-cloud επομένως μπορεί να το χρειαστείς στην tv σου μελλοντικά 😁

Μέχρι στιγμής το controller του Xbox μου κάθεται απείρως καλύτερα στο χέρι... Τα DS4 τα χρησιμοποιούσα μόνο για Tekken στο PC λόγω legacy συνήθειας (έπαιζα σε PS απο tekken 3 μέχρι και 7 ). Τώρα χωρίς PC,  απλά ελπίζω να τα κάνουν συμβατά γιατί αν δεν με βολέψει το καινούριο και δεν σε αφήσουν στα επόμενα tekken να έχεις ds4 θα μου κάτσει δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/17v0a85RS6uOO8Im5UFH6EhIiHxUZ6Azja2qv7gpLgtE/htmlview

Ελλάδα και Αφγανιστάν σε δρόμους αντίθετους..στην δε Ιαπωνία η σφαγή του Δράμαλη..🤣

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...