Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Βασικά επειδή έγραψες ότι την γιγαντωνει το ανέφερα. Δεν διαφωνώ ότι θα είναι τέλειο για τους weebs. O Travis άργησε λίγο γιατί τα PS5 έχουν γίνει ήδη καπνός. 

Τα παπουτσια(ps5 x nike low dunks) που λιγο τα δειξανε, αναμενονται πιο πολυ απο τα nike air dior που κοστιζαν 1.000 ευρω retail. O ανθρωπος οτι ακουμπαει βγαζει χρυσο, στο fortnite εκανε μια ωρα "live" και χεστηκανε στο ταληρο. Οποτε περιμενω skins σε παιχνιδια, virtual concerts και τετοια. 

Αυτη τη στιγμη ειναι ο νουμερο 1 influencer παγκοσμιως, γ αυτο ειπα οτι θα τη γιγαντωσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Το haptic feedback  kai ta adaptive  triggers  θα μπορουν να απενεργοποιηθουν .

https://www.sie.com/en/blog/empowering-all-abilities-of-gamers/

Πολύ καλό αυτό για την μπαταρία. Αν βέβαια γίνει τόσο καλό implementation όσο στο Astrobot, ποιος τρελός θα τα απενεργοποιήσει; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

60fps στο ps5 και πλήρη αξιοποίηση των features του dualsense κατά δήλωση των developers.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρείται κάποια αυθεντία o RGT που ποστάρεται στο νήμα; Εγώ αυτό που παρατηρώ είναι μπόλικο wishful thinking και αυθαίρετες ονοματοδοσίες. Χωρίς concrete data  επίσημα από την εταιρία (Sony στην προκειμένη).

Η εταιρία (SONY) έχει μιλήσει για την GPU της κονσόλας της με μεγαλύτερη λεπτομέρεια; Αν έχει περισσότερα πράγματα να προσφέρει σε σχέση με μία full RDNA 2 υλοποίηση, είναι μόνο προς το συμφέρον της να μιλήσει για αυτό. Αντιθέτως εγώ παρατηρώ μόνο αοριστολογία και κόσμος (όπως ο RGT παραπάνω) να προσπαθεί να βρει ψύλλους στα άχυρα, αυθαίρετα, με βάση ενδεχόμενες προτιμήσεις του ή ό,τι άλλο. Το ότι δεν είναι transparent σε αυτό η μητρική εταιρία εμένα δεν με προδιαθέτει θετικά.

 

 

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 ώρες πριν, chncynic είπε

Τι διαφορά εχει αν κάτι είναι 1.5RDNA ή 2.138888 RDNA που θα μπεί στο 3 :) Βλακείες που δεν έχουν καμία σημασία μέχρι η Sony να πεί κατι. Όχι θα έχει καμία σημασία πουθενά βέβαια και να πει κάτι, ούτε κάν στους developers :)

Τα πιστευεις αυτα που γραφεις?Τι εννοεις δεν θα εχει σημασια για τους developers ενα τετοιο γεγονος?

Οσο ποιο εξελιγμενο  hardware  εχουν στην κατοχη τους,τοσο και μεγαλυτερη ελευθερια τους δινει το συγκεκριμενο γεγονοε,πανω στη δημιουργια ενος νεου παιχνιδιου

 

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, music_lover είπε

60fps στο ps5 και πλήρη αξιοποίηση των features του dualsense κατά δήλωση των developers.

 

shadow of the colossus clone, πρεπει να εχει βγει εδω και καιρο σε early access στο pc...μετριάτζα μου φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, xavier είπε

shadow of the colossus clone, πρεπει να εχει βγει εδω και καιρο σε early access στο pc...μετριάτζα μου φαίνεται...

Είναι πολύ μικρό το studio, 3 άτομα νομίζω. Παρόλαυτα ο μικρός αριθμός τους δεν τους εμποδίζει να ενσωματώσουν features του dualsense. Θέλω να πω, αν το κάνουν αυτοί, τι εμποδίζει την ubi που έχει χιλιάδες υπαλλήλους να το κάνει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω κ στο nba 2k κάπου διάβασα οτι οσο κουράζετε ο παίχτης τόσο θα σκληρενει η σκανδάλη  , γενικά καλο είναι να το υιοθετούν οσο περισσότεροι για να μην εγκαταλειφθεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.eurogamer.net/articles/2020-10-30-sony-set-to-buy-crunchyroll-for-nearly-usd1bn

Επιβεβαιώνεται η είδηση για αγορά της crunchyroll για $ 1bn..πλέον θα κατέχει και αυτήν μαζί με την funanimation.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Τα πιστευεις αυτα που γραφεις?Τι εννοεις δεν θα εχει σημασια για τους developers ενα τετοιο γεγονος?

Οσο ποιο εξελιγμενο  hardware  εχουν στην κατοχη τους,τοσο και μεγαλυτερη ελευθερια τους δινει το συγκεκριμενο γεγονοε,πανω στη δημιουργια ενος νεου παιχνιδιου

Προγραμματιστής είμαι. Το αν κάτι λέγεται 1.5 ή 2.33 δεν έχει καμία σημασία πέρα απο φανμπόηδες. Σημασία έχει να δώσουν σοβαρό API που να αξιοποιεί τις δυνατότητες που προσφέρει η κάθε αρχιτεκτονική. RDNA2 = DX12U. O προγραμματιστής του XBOX θα γράψει σε dx12u. Άν η σόνυ βαφτίσει την αρχιτεκτονική της μήτσο και το api κούλα, δεν τους νοιάζει τους προγραμματιστές. Στα παπάκια τους πώς θα βαφτίσει ο κάθε γιουτούμπερ στο υπόγειο τα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

https://www.eurogamer.net/articles/2020-10-30-sony-set-to-buy-crunchyroll-for-nearly-usd1bn

Επιβεβαιώνεται η είδηση για αγορά της crunchyroll για $ 1bn..πλέον θα κατέχει και αυτήν μαζί με την funanimation.

@Edel ετοιμασου

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με τα public τηλεφωνικά (με κάλεσαν γιατί τους είχα στείλει email) και με ενημέρωσαν πως θα παραλάβω κανονικά την ημέρα της κυκλοφορίας. Όσοι έκαναν παραγγελία μέχρι τις 19/9 μου είπε θα παραλάβουν κανονικά. Τώρα κατα πόσο ισχύει....αφήστε με να έχω τις αμφιβολίες μου. Μακάρι να μην μου έλεγε κάτι στον αέρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...