Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, chncynic είπε

Η φάση είναι να δώσει η Sony το crunchyroll σαν υπηρεσία στο PS Plus? Εγώ anime πάντα απο τον θείο κατεβάζω - είναι ακριβό σαν υπηρεσία?

Δεν εχω ιδέα φίλε. Θα απαντήσουν τα παιδιά που ασχολούνται. Δεν θα μπορούσα να ειμαι περισσοτερο αδιάφορος και αναρμοδιος επακολουθως, για να απαντήσω στο ερώτημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, chncynic είπε

Η φάση είναι να δώσει η Sony το crunchyroll σαν υπηρεσία στο PS Plus? Εγώ anime πάντα απο τον θείο κατεβάζω - είναι ακριβό σαν υπηρεσία?

8 euros κανει το απλο πακετο, 10 ευρω κανει το φουλ με offline read/watch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chncynic είπε

Η φάση είναι να δώσει η Sony το crunchyroll σαν υπηρεσία στο PS Plus? Εγώ anime πάντα απο τον θείο κατεβάζω - είναι ακριβό σαν υπηρεσία?

Έχει πάρει τις δύο μεγαλύτερες anime streaming υπηρεσίες. Αν τις ενοποιήσει και τις βάλει ένα πακέτο θελκτικο, όπως είναι το game pass πχ, αυτόματα η κονσόλα από gaming center γινεται και τρελό media center. Για μένα που βλέπω ανιμε με το κιλό, αυτό, ν ανοίγω τη πενηντάρα και να χω ότι θέλω στο πιάτο μου, μέσω κονσόλας, είναι απλά win win. Βέβαια το τι σκέφτομαι από το τι θα κάνει η σονυ ίσως απέχει έτη φωτός. Αλλά δε βλέπω γιατί να μη χρησιμοποιήσει κι αυτό το χαρτί. Έτσι και στηρίζεις τη βιομηχανία των anime, πληρώνοντας ένα μικρό αντίτιμο και τα χεις όλα μαζεμένα, νέες παλιές κυκλοφορίες δίχως να πέφτεις σε αμφιβόλου ποιότητας μεταφραστικά γκρουπ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, icenex είπε

Ποσες φορες πατησα loading πηγα για χεσιμο και μεχρι να γυρισω δεν ειχε φορτωσει το game.. true story :P :lol: 

Εξαρτάται από το πόσο δυσκοίλιος είσαι.😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

8 euros κανει το απλο πακετο, 10 ευρω κανει το φουλ με offline read/watch

το free πακετο τι περιορισμους εχει? (μετά κραζεις για τα offtopic)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mike0402 είπε

παιδια καλημερα!μια ερωτηση να κανω αν παρω το ps5 μπορω να αγορασω για παραδειγμα το the last of us του ps4 και να το παιξω κανονικα?

Καλύτερα πάρε ps+ το έχει μέσα και ένα σωρό άλλα επικά παιχνίδια. Εκτός αν εννοείς το part 2.Οπότε σε αυτήν την περίπτωση.

😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Edel είπε

Έχει πάρει τις δύο μεγαλύτερες anime streaming υπηρεσίες. Αν τις ενοποιήσει και τις βάλει ένα πακέτο θελκτικο, όπως είναι το game pass πχ, αυτόματα η κονσόλα από gaming center γινεται και τρελό media center. Για μένα που βλέπω ανιμε με το κιλό, αυτό, ν ανοίγω τη πενηντάρα και να χω ότι θέλω στο πιάτο μου, μέσω κονσόλας, είναι απλά win win. Βέβαια το τι σκέφτομαι από το τι θα κάνει η σονυ ίσως απέχει έτη φωτός. Αλλά δε βλέπω γιατί να μη χρησιμοποιήσει κι αυτό το χαρτί. Έτσι και στηρίζεις τη βιομηχανία των anime, πληρώνοντας ένα μικρό αντίτιμο και τα χεις όλα μαζεμένα, νέες παλιές κυκλοφορίες δίχως να πέφτεις σε αμφιβόλου ποιότητας μεταφραστικά γκρουπ. 

Ναι ωραίο φαίνεται - βεβαια δεν κολλάει καθόλου με το PS5 brand. Επειδή προσωπικά μου φαίνεται να γίνεται στροφή της sony σε 'Nintendo like' καταστάσεις, θα ήταν πολύ καλό να αρχίσει να έχει περισσότερο access σε anime fans και να εκμεταλευτεί το crunchyroll brand για να φτιάξει ίσως και κάνα τίτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, xavier είπε

το free πακετο τι περιορισμους εχει? (μετά κραζεις για τα offtopic)

αφου ρωτανε να μην απαντησω :P εχει διαφημισεις το free που σπανε μπαλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, chncynic είπε

Ναι ωραίο φαίνεται - βεβαια δεν κολλάει καθόλου με το PS5 brand. Επειδή προσωπικά μου φαίνεται να γίνεται στροφή της sony σε 'Nintendo like' καταστάσεις, θα ήταν πολύ καλό να αρχίσει να έχει περισσότερο access σε anime fans και να εκμεταλευτεί το crunchyroll brand για να φτιάξει ίσως και κάνα τίτλο.

Θα συμφωνήσω, όντως φαίνεται μια μικρή στροφή προς nintendo like καταστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, Edel said:

Έχει πάρει τις δύο μεγαλύτερες anime streaming υπηρεσίες. Αν τις ενοποιήσει και τις βάλει ένα πακέτο θελκτικο, όπως είναι το game pass πχ, αυτόματα η κονσόλα από gaming center γινεται και τρελό media center. Για μένα που βλέπω ανιμε με το κιλό, αυτό, ν ανοίγω τη πενηντάρα και να χω ότι θέλω στο πιάτο μου, μέσω κονσόλας, είναι απλά win win. Βέβαια το τι σκέφτομαι από το τι θα κάνει η σονυ ίσως απέχει έτη φωτός. Αλλά δε βλέπω γιατί να μη χρησιμοποιήσει κι αυτό το χαρτί. Έτσι και στηρίζεις τη βιομηχανία των anime, πληρώνοντας ένα μικρό αντίτιμο και τα χεις όλα μαζεμένα, νέες παλιές κυκλοφορίες δίχως να πέφτεις σε αμφιβόλου ποιότητας μεταφραστικά γκρουπ. 

Επίσης έχει και ταινίες η Sony. 

Δεν βλέπω όμως να τις έχει βάλει μέσα σε κάποιο πακέτο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NickTG είπε

Επίσης έχει και ταινίες η Sony. 

Δεν βλέπω όμως να τις έχει βάλει μέσα σε κάποιο πακέτο. 

Απλά τα anime είναι μια από τις κορωνίδες της geek κουλτούρας στην Ιαπωνία μαζί με το gaming, γι αυτό ίσως εδώ δούμε ένα τέτοιο πάντρεμα με την ύπαρξη ενός ουλτρα πλας πακέτου. Να προσπαθήσει η σονυ να το φέρει και εδώ αυτό το πράγμα, μιας και η anime industry έχει ανέβει πολύ τα τελευταία χρόνια στη δύση. 

Βέβαια αυτά είναι geek ευσεβείς πόθοι, θα δούμε τι σημαίνει γενικά αυτή η εξαγορά του κριντσι από τη σονυ. Εδώ θα μαστε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, xavier είπε

τι εννοειτε nintendo like καταστασεις?

Από ορισμένα nintendo like παιχνιδάκια (από τα trailers που είδα μέχρι στιγμής).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Από ορισμένα nintendo like παιχνιδάκια (από τα trailers που είδα μέχρι στιγμής).

+ Το βάρος που φαίνεται να δίνει στο dual sense

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Edel said:

Απλά τα anime είναι μια από τις κορωνίδες της geek κουλτούρας στην Ιαπωνία μαζί με το gaming, γι αυτό ίσως εδώ δούμε ένα τέτοιο πάντρεμα με την ύπαρξη ενός ουλτρα πλας πακέτου. Να προσπαθήσει η σονυ να το φέρει και εδώ αυτό το πράγμα, μιας και η anime industry έχει ανέβει πολύ τα τελευταία χρόνια στη δύση. 

Βέβαια αυτά είναι geek ευσεβείς πόθοι, θα δούμε τι σημαίνει γενικά αυτή η εξαγορά του κριντσι από τη σονυ. Εδώ θα μαστε 

Τι να πω. 

Μακάρι να τα βάλει γιατί και εγώ βλέπω αλλά δεν μου έχουν δώσει τέτοια εντύπωση μέχρι τώρα. 

Ίσως ο ανταγωνισμός τους αλλάξει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...