Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, chncynic είπε

Νομίζω η Ubisoft είναι που τις τελευταίες μέρες κάνει πατάτες στη σειρά. Ούτε η MS ούτε η Sony είπε τπτ .

Και η ubisoft το ανακοινωσε και το xbox 

https://mobile.twitter.com/_XboxNews/status/1322176399445209088?s=20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Ναι τις ειδα τις διαφορες και ειναι πολλες.λογικα με rt on θα παιζει 4κ dynamic 30fps η 60fps σε medium γραφικα

Ναι κάπως έτσι το φαντάζομαι στα παιχνίδια που δεν είναι ακόμα φτιαγμένα καθαρά για τις νέες κονσόλες. ΝΟμίζω σε βάθος χρόνου θα δούμε 60+ray

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το Legion το εχουν πει τωρα το ειδα
Ray tracing, 4k, 30fps on PS5 and Xbox Series X.

Για valhalla λογικα 60 fps χωρις rt,τωρα αν θα ειναι native η dynamic και απλα θα φτανει σε καποια σημεια 4κ κανεις δεν ξερει

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Και η ubisoft το ανακοινωσε και το xbox 

https://mobile.twitter.com/_XboxNews/status/1322176399445209088?s=20

Ναι κι εγώ το έχω ανεβάσει αλλα δεν είναι MS το XboxNews.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις προπαραγγελιες εδω Ελλαδα τι εχει συμβει? Αν πας σημερα ασπουμε να παραγγειλεις απο Κωτσοβολο/Public κλπ θα το εχεις στις 19 Νοεμβριου ή απλα σου δεσμευουν τα χρηματα και οοοποτε ερθει αποθεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, sansara είπε

Με τις προπαραγγελιες εδω Ελλαδα τι εχει συμβει? Αν πας σημερα ασπουμε να παραγγειλεις απο Κωτσοβολο/Public κλπ θα το εχεις στις 19 Νοεμβριου ή απλα σου δεσμευουν τα χρηματα και οοοποτε ερθει αποθεμα?

Δεν υπάρχει περίπτωση να παραλάβεις 19/11 αν προπαραγγείλεις σήμερα, ειδικά σε αυτά τα δύο καταστήματα, για ποιο λόγο να δεσμεύσεις τα χρήματα σου, κάνε μία παραγγελία με παράδοση στο κατάστημα και βλέπεις πως θα πάει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gdal73 είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση να παραλάβεις 19/11 αν προπαραγγείλεις σήμερα, ειδικά σε αυτά τα δύο καταστήματα, για ποιο λόγο να δεσμεύσεις τα χρήματα σου, κάνε μία παραγγελία με παράδοση στο κατάστημα και βλέπεις πως θα πάει. 

τα ιδια λεγανε και για το ps4 Και το πηρα day1 χωρις προπαραγγελια απο τα media markt στη θηβων, μην ψαρωνετε με οτι ακουτε για το hype γινονται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, kalliosmanos είπε

Εγώ φοβάμαι ότι diy επισκευές πάνε περίπατο με τα dualsense. Τα ds4 τα έκανες βίδες και έφτιαχνες τα πάντα με ή χωρίς πατέντες. Τα καινούργια θα εχουν restraining orders 50 μέτρων από τα κατσαβίδια μου απ'ότι βλέπω... 

Ορίστε.

 

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, psi1984 είπε

τα ιδια λεγανε και για το ps4 Και το πηρα day1 χωρις προπαραγγελια απο τα media markt στη θηβων, μην ψαρωνετε με οτι ακουτε για το hype γινονται

Καμία σχέση το τότε με το τώρα με την κυριότερη διαφορά να είναι, το πως έχει επηρεάσει η πανδημία γενικώς την αγορά. Φυσικά υπάρχει ενδεχόμενο σε κάποιο κατάστημα να υπάρξει κάποια ακύρωση της τελευταίας στιγμής και να βρεθεί κονσόλα, αλλά αυτό είναι καθαρά θέμα τύχης. Η ερώτηση του φίλου ήταν αν θα παραλάβει 19/11 κάνοντας προπαραγγελία σήμερα. Αν βρεις κατάστημα που στο εγγυάται αυτό, αν μπορείς στείλε μου ένα pm να μάθω και εγώ. Ειδικά στα Public, κάνοτας προπαραγγελία την 1η ώρα που τις βγάλανε και δίνοτας και την προκαταβολή η μόνη απάντηση ακόμα που δίνουν ακόμα και τώρα είναι ότι θα εξυπηρετηθούμε με σειρά προτεραιότητας...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλέπω ότι ένα σεβαστό ποσοστό παγκοσμίως θα έχει προετοιμαστεί καταλλήλως με κάποιο game καβάτζα, θα έχει αγοράσει νέα τηλεόραση για την μέγιστη απόλαυση αλλά θα του λείπει η κονσόλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενα monitor του pc με αναλυση 1440p και 60hz θα ειμαι ενταξει η πρεπει να αλλαχτει το μονιτορ καλυτερα?tv δεν αλλαζω παντως γιατι την πηρα περυσι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...