Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, back15220 είπε

Ακόμα και το boxart του κουτιού πανέμορφο είναι:

0E3ACE52-013A-4225-A891-3FDBDBA8F60B.jpeg

C222A56E-B9C3-42A0-A6C6-D946058906DC.jpeg

Δεν βλέπω να έχει αλλαξει κάτι εκτός το logo PS5 σε ασπρο background και λιγο ποιο μικρό το κουτι του PS5

 

 

Untitled-design-9-560x315.jpg

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, markoliaz είπε

ετοιμαστειτε για την απολυτη ξενερα...lockdown, και οι παραγγελιες ολες 1+μηνα καθυστερηση και ουτε τα λεφτα θα μας δωσουν πισω....απο το 2021 η παραλαβη....

Σιγα μην γινει και πυρηνικος πολεμος !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, dream21 είπε

Δεν βλέπω να έχει αλλαξει κάτι εκτός το logo PS5 σε ασπρο background και λιγο ποιο μικρό το κουτι του PS5

Untitled-design-9-560x315.jpg

Φίλε καλοπροαίρετα πιες καφέ να ανοίξουν τα μάτια.

Μόνο το marvel Spiderman είναι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Σιγα μην γινει και πυρηνικος πολεμος !

Βασικα θα γινει...

 

Spoiler

Στο call of duty το καινουργιο...Εξου και το σποιλερ :P πλακα κανω δεν ξερω φανταζομαι οτι ετσι θα γινει γιατι call of duty χωρις πυρηνικο πολεμο δεν λεει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, sndev είπε

οπως λειτουργούσαν τα courier στο προηγούμενο Lockdown θα λειτουργούν κ τώρα κ αντε δε θα παραλαβεις 19 θα παραλαβεις 21. που βασικά τα μεγάλα μαγαζιά δε χρεισημοποιουν καν courier αλλα δικα τους φορτηγάκια..

Επειδή επικοινώνησα με κωτσοβολο άμα έχετε βάλει παράδοση στο σπίτι δεν θα έχετε θέμα καθώς θα τα στείλει με courier οι οποίες θα είναι ανοικτές σε περίπτωση lockdown και οχι με φορτηγακια του καταστήματος οπότε θα το πάρουμε no worries

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Kostas282 είπε

Επειδή επικοινώνησα με κωτσοβολο άμα έχετε βάλει παράδοση στο σπίτι δεν θα έχετε θέμα καθώς θα τα στείλει με courier οι οποίες θα είναι ανοικτές σε περίπτωση lockdown και οχι με φορτηγακια του καταστήματος οπότε θα το πάρουμε no worries

οντως τωρα ? θα με κανεις να τους παρω 10 τηλεφωνα να τους σπασω τα νευρα ποτε θα παραλαβω 🤣

εαν κανουν τη μαλακια κ τα στείλουν με courier( που επιμένω χλομο το βλέπω να πληρώνουν τοσα έξοδα καθώς ειναι 5 κιλα έκαστο κ επιπλέον ο acs speedex ktl δε μπορουν να ξοφλησουν το υπολοιπο της προκαταβολης ,που κ να το κανουν θα ζητανε επιπλεον χρηματα υπηρεσιας στο καθε κοτσοβολο) .. τοτε με lockdown δε θα παραλαβουμε ουτε καλες 30 του μηνα κ μαλιστα θα βρισκουμε χαρτακι οτι περασε κ δε μας βρηκε (αλλο μαγικο σε lockdown na ne ολοι σπιτια κ να μη τους βρισκουν τα courier ) κ να παμε στο πλησιέστερο καταστημα οπως εγινε στο προηγούμενο lockdown, οπου ειχαν κ 30 ατομα ουρα..

 

Edit : ναι,  κ εμένα μου παν courier 😪😪😭 , πήγα να ρωτήσω αν έχουν νεα με τη παραλαβή στις αποθήκες τους κ πριν τελείωσω τη πρόταση είπε κάθετα οχι 🤣

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Φαντάζομαι τι "κλαμα" θα πεσει εδω, όταν κάποιοι θα ποσταρουν ότι έχουν πάρει τις κονσόλες τους και οι άλλοι θα πάνε από κανά Γενάρη.....

Γι'αυτο εγω θα παω απευθειας για Γεναρη και θα λεω πως το εκανα απο επιλογη. :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, music_lover είπε

Και εκεί που δεν αφαιρούνται τα καλύμματα θα βγουν themed skins... Βλέπω την dbrand να βγάζει χρήμα για τα μαύρα skins της κονσόλας και του controller, ειδικά δε αν κυκλοφορήσουν από 3ες εταιρίες custom skins θα γινει της τρελής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή θα έχω την κονσόλα κατά κύριο λόγο στο δωμάτιό μου και πέρα του ότι είναι ανθυγιεινό δεν χωράει κιόλας μια τηλεόραση 49 ή 55 ιντσών με 120 hz έχετε να προτείνετε κανένα monitor που να υποκαθιστά έστω μια τέτοια tv και ας μην έχει 2.1 hdmi . Σε λογική τιμή εννοώ πάντα και ίσως να περιμένω και black friday. Εχω δει κάποια άρθρα από ξένα site αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστα. Ευχαριστώ για την προσοχή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Wolftub21 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή θα έχω την κονσόλα κατά κύριο λόγο στο δωμάτιό μου και πέρα του ότι είναι ανθυγιεινό δεν χωράει κιόλας μια τηλεόραση 49 ή 55 ιντσών με 120 hz έχετε να προτείνετε κανένα monitor που να υποκαθιστά έστω μια τέτοια tv και ας μην έχει 2.1 hdmi . Σε λογική τιμή εννοώ πάντα και ίσως να περιμένω και black friday. Εχω δει κάποια άρθρα από ξένα site αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστα. Ευχαριστώ για την προσοχή!

Ps5 σε non HDMI 2.1 και 55 Tv = :cry:

Άλλαξε δωμάτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολις μιλησα με mediamarkt και μου ειπαν οτι η διαθεσιμοτητα του ps5 θα ειναι γυρω στις 15 του μηνα!λετε να ερθει νωριτερα?

βεβαια ο υπαλληλος μπορει να ηταν ασχετος και να μην ηξερε οτι θα βγει επισημα 19/11

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Wolftub21 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή θα έχω την κονσόλα κατά κύριο λόγο στο δωμάτιό μου και πέρα του ότι είναι ανθυγιεινό δεν χωράει κιόλας μια τηλεόραση 49 ή 55 ιντσών με 120 hz έχετε να προτείνετε κανένα monitor που να υποκαθιστά έστω μια τέτοια tv και ας μην έχει 2.1 hdmi . Σε λογική τιμή εννοώ πάντα και ίσως να περιμένω και black friday. Εχω δει κάποια άρθρα από ξένα site αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστα. Ευχαριστώ για την προσοχή!

Καταρχήν μην ακούς τι λένε εδώ και εκεί. Το hdmi 2.1 είναι πολυτέλεια που δεν πρόκειται να αξιοποιηθεί σε καμία από τις 2 next gen κονσόλες. Εδώ με το ζόρι βγάζουν 4κ60fps και χωρίς RT και ξαφνικά βλέπεις σχόλια ότι είναι must κτλ. Ε λοιπόν κατά την γνώμη μου δεν χρειάζεται. Κοίτα να βρεις ένα  οικονομικό μόνιτορ που να υποστηρίζει HDR στα 4k60 και θα είσαι οκ. Το θέμα είναι με πόσες ίντσες βολεύεσαι και τι χρήματα διαθέτεις. Υπάρχουν φθηνά και ακριβά με παρόμοια χαρακτηριστικά και με διαφορετικούς τύπους panel.

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κάτι σε VA panel για να αποφύγεις διάφορα θεματάκια τύπου light bleeding κτλ και να κάνεις μία χαρούλα το κέφι σου.

 

Edit:  Ρίξε και μια ματιά σε αυτή την TV η οποία για τα χρήματα της είναι πολύ καλή και προτείνεται και για gaming. 

https://www.skroutz.gr/s/22630794/Samsung-QE43Q60T-Smart-4K-UHD-43.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q60-q60t-qled

Επεξ/σία από cocous
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...