Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, cocous είπε

Καταρχήν μην ακούς τι λένε εδώ και εκεί. Το hdmi 2.1 είναι πολυτέλεια που δεν πρόκειται να αξιοποιηθεί σε καμία από τις 2 next gen κονσόλες. Εδώ με το ζόρι βγάζουν 4κ60fps και χωρίς RT και ξαφνικά βλέπεις σχόλια ότι είναι must κτλ. Ε λοιπόν κατά την γνώμη μου δεν χρειάζεται. Κοίτα να βρεις ένα  οικονομικό μόνιτορ που να υποστηρίζει HDR στα 4k60 και θα είσαι οκ. Το θέμα είναι πόσες με ιντσες βολεύεσαι και τι χρήματα διαθέτεις. Υπάρχουν φθηνά και ακριβά με παρόμοια χαρακτηριστικά και με διαφορετικούς τύπους panel.

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κάτι σε VA panel για να αποφύγεις διάφορα θεματάκια τύπου light bleeding κτλ και να κάνεις μία χαρούλα το κέφι σου.

Off-topic

Spoiler

Έχεις καμιά πρόταση σε tv (43-49" θα έλεγα, για δωμάτιο) κάπου στα 450 (βασικά εκεί ελπίζω με το BF για να βάλω και επέκταση εγγύησης.

Για την ώρα για ps4 (phat) / ταινίες / σειρές το θέλω και όταν πάρω και το ps5 (όχι σύντομα).

Ότι έχω δει μου βγαίνει κατώτερη από την τωρινή Sony full hd που έχω στο σαλόνι (VA, direct led, δεν μετράω την ανάλυση).

Το σύνηθες είναι IPS + Edge Led (άντε που και που κάνα Direct) και μετά VA με edge led. Ιδανικά το θέλω με Android ώστε να παίξω με το Kodi για να στριμαρω από το rpi.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Τελικά τα παιχνίδια που δεν θα είναι συμβατά με το ps5 από το 4, είναι αυτά ε? Πχ έχω spider man, ratchet and clank, fall guys κτλ. Θα είναι οκ? 

Επισης, δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί ήδη (μέσω κινητού έχει @@ αναζήτηση το νέο φόρουμ), αν πάρω το miles morales, θα εχω δωρεάν upgrade στην έκδοση του 5? Η αλήθεια είναι μόλις τελείωσα το ng+ του SM 18 και θέλω να συνεχίσω την ιστορία. 

Ναι 

Και ναι

As we’ve mentioned, Spider-Man: Miles Morales launches on both PS4 and PS5 on November 12. The good news? Buying this standalone expansion on PS4 grants you a free PS5 upgrade. I

 

https://www.gamesradar.com/spider-man-ps5-upgrade-miles-morales/

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Off-topic

  Απόκρυψη περιεχομένων

Έχεις καμιά πρόταση σε tv (43-49" θα έλεγα, για δωμάτιο) κάπου στα 450 (βασικά εκεί ελπίζω με το BF για να βάλω και επέκταση εγγύησης.

Για την ώρα για ps4 (phat) / ταινίες / σειρές το θέλω και όταν πάρω και το ps5 (όχι σύντομα).

Ότι έχω δει μου βγαίνει κατώτερη από την τωρινή Sony full hd που έχω στο σαλόνι (VA, direct led, δεν μετράω την ανάλυση).

Το σύνηθες είναι IPS + Edge Led (άντε που και που κάνα Direct) και μετά VA με edge led. Ιδανικά το θέλω με Android ώστε να παίξω με το Kodi για να στριμαρω από το rpi.

Κοίτα στην απάντηση που έδωσα στον φίλο μας πιο πάνω.  Την θεωρώ πολύ τίμια αγορά και οικονομική. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cocous είπε

Κοίτα στην απάντηση που έδωσα στον φίλο μας πιο πάνω.  Την θεωρώ πολύ τίμια αγορά και οικονομική. 

Είναι μία από τις επιλογές μου η συγκεκριμένη είναι η αλήθεια.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις με πήρε το Πλαίσιο να με ενημερώσει ότι η παραγγελία μου δε θα είναι στην πρώτη φουρνιά αλλά στη δεύτερη (που δεν ξέρουν πότε θα φτάσει). Και αυτό γιατί θα τηρηθεί "αυστηρά η σειρά προτεραιότητας". Το θέμα είναι ότι έβαλα την παραγγελία 16:58 στις 17/09, 20 λεπτά αφού άνοιξαν οι προπαραγγελίες του Πλαισίου... Έχουν πάρει κανέναν από εσάς??

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alexpaleoroutas είπε

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις με πήρε το Πλαίσιο να με ενημερώσει ότι η παραγγελία μου δε θα είναι στην πρώτη φουρνιά αλλά στη δεύτερη (που δεν ξέρουν πότε θα φτάσει). Και αυτό γιατί θα τηρηθεί "αυστηρά η σειρά προτεραιότητας". Το θέμα είναι ότι έβαλα την παραγγελία 16:58 στις 17/09, 20 λεπτά αφού άνοιξαν οι προπαραγγελίες του Πλαισίου... Έχουν πάρει κανέναν από εσάς??

είχες λάβει μήνυμα ότι θα την έχεις d1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Daredevil είπε

είχες λάβει μήνυμα ότι θα την έχεις d1?

Όχι, μόνο τηλεφωνικά μου το είχαν πει όταν με πήραν για να βάλω προκαταβλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Daredevil είπε

κάποια στιγμή έστελναν sms και ενημέρωnαν αυτούς που θα πάρουν d1

Το θέμα μου είναι ότι δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι ολόκληρο το stock που έχουν διαθέσιμο εξαντλήθηκε μέσα σε 20 λεπτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexpaleoroutas είπε

Το θέμα μου είναι ότι δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι ολόκληρο το stock που έχουν διαθέσιμο εξαντλήθηκε μέσα σε 20 λεπτά...

ανάλογα τα κομμάτια που είχαν δεν είναι απίθανο, πάντως 16:58 που την έκανες δεν είχαν περάσει 20 λεπτά εγώ την είχαν κάνει πολύ νωρίτερα κατά τις 14:00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το πλαίσιο πρέπει να έχει πάρει τα λιγότερα xbox και ps5..Το xbox πχ το έδειχνε εξαντλημένο

όταν ο κώτσο ίσως και άλλοι  μέχρι και προχθές που παρήγγειλα είχε ακόμα.Τέλος πάντων shitshow θα είναι η κατάσταση

με τα ps5 θα πέσουν οι αποστολές φουλ μέσα στο lockdown που έρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά όσοι έκαναν εξόφληση όλου του ποσου προκαταβολικά θα είχαν προτεραιότητα. Μετά ίσως να κοιτούν και το μέγεθος της προκαταβολής. Αλλά μπορεί και να έχουν μπλέξει τα μπούτια τους. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...