Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, alexpaleoroutas είπε

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις με πήρε το Πλαίσιο να με ενημερώσει ότι η παραγγελία μου δε θα είναι στην πρώτη φουρνιά αλλά στη δεύτερη (που δεν ξέρουν πότε θα φτάσει). Και αυτό γιατί θα τηρηθεί "αυστηρά η σειρά προτεραιότητας". Το θέμα είναι ότι έβαλα την παραγγελία 16:58 στις 17/09, 20 λεπτά αφού άνοιξαν οι προπαραγγελίες του Πλαισίου... Έχουν πάρει κανέναν από εσάς??

Το πλαίσιο ξεκίνησε τις προπαραγγελίες στις 14.00, εγώ έκανα την δική μου στις 14.09, οπότε μέχρι τις 17.00 είναι τρεις ολόκληρες ώρες παραγγελιών..υπομονή παλίκαρε! Θα έρθει 2η φουρνιά λίγες μέρες μετά!

58 λεπτά πριν, Daredevil είπε

κάποια στιγμή έστελναν sms και ενημέρωnαν αυτούς που θα πάρουν d1

Εγώ έλαβα τηλέφωνο από plaisio για υποβολή μικρής προκαταβολής και λίγες μέρες μετά ένα sms ότι θα παραλάβω day1, για να δούμε..

52 λεπτά πριν, avenger είπε

Καλά το πλαίσιο πρέπει να έχει πάρει τα λιγότερα xbox και ps5..Το xbox πχ το έδειχνε εξαντλημένο

όταν ο κώτσο ίσως και άλλοι  μέχρι και προχθές που παρήγγειλα είχε ακόμα.Τέλος πάντων shitshow θα είναι η κατάσταση

με τα ps5 θα πέσουν οι αποστολές φουλ μέσα στο lockdown που έρχεται.

Ο Κωτσόβολος είναι μέλος των Dixons, ίσως είχε μεγαλύτερο απόθεμα, κανείς δεν ξέρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ την έκανα την προ παραγγελία στον Κωτσόβολο στις 16:07 την ίδια μέρα. Τώρα τι ώρα ανοίξανε όμως δεν ξέρω. Και μάλιστα πλήρωσα όλο το ποσό στο κατάστημα. Τώρα αν με το καλό έρθει πως θα παραλάβω σκέφτομαι. Ελπίζω να το κάνουν αποστολή σε περίπτωση καραντίνας. Αλλά δεν έχω μέχρι τώρα κάποια ενημέρωση πέρα από τηλεφωνικές υποσχέσεις για day one που εγώ πήρα και ενόχλησα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, kax54638 είπε

Λογικά όσοι έκαναν εξόφληση όλου του ποσου προκαταβολικά θα είχαν προτεραιότητα. Μετά ίσως να κοιτούν και το μέγεθος της προκαταβολής. Αλλά μπορεί και να έχουν μπλέξει τα μπούτια τους. 

Η λογική λέει ότι πρέπει να ξεκινήσουν με τον αριθμό παραγγελίας επειδή δηλώνει την σειρά προτεραιότητας. Συνεπώς εξαρτάται από την ώρα και την ημέρα που αυτή έγινε. Μετά με τις προκαταβολές ή τις εξοφλήσεις ή τις ακυρώσεις που τυχόν έγιναν.

Δεν δουλεύει κανείς  σε κανένα από αυτά τα μαγαζιά να μας πει? 😝

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και γω πλαίσιο 17/9 στης 4 το μεσημέρι... αλλά το παιδί μου πε ότι μετράει ποτέ έβαλες την προκαταβολή και πήρες το κουπόνι. και μένα πάντως μου έχει έρθει το μήνυμα για day one για να δούμε... επίσης ενημέρωση πήρα τώρα Πλαίσιο λόγο ότι είχα βάλει παραλαβή απο κατάστημα και μου είπαν ότι όλες οι παραγγελίες λόγο lock down θα γίνουν στο χώρο σας και θα με πάρουν τηλέφωνο. 

Επεξ/σία από elessar86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, cocous είπε

Καταρχήν μην ακούς τι λένε εδώ και εκεί. Το hdmi 2.1 είναι πολυτέλεια που δεν πρόκειται να αξιοποιηθεί σε καμία από τις 2 next gen κονσόλες. Εδώ με το ζόρι βγάζουν 4κ60fps και χωρίς RT και ξαφνικά βλέπεις σχόλια ότι είναι must κτλ. Ε λοιπόν κατά την γνώμη μου δεν χρειάζεται. Κοίτα να βρεις ένα  οικονομικό μόνιτορ που να υποστηρίζει HDR στα 4k60 και θα είσαι οκ. Το θέμα είναι με πόσες ίντσες βολεύεσαι και τι χρήματα διαθέτεις. Υπάρχουν φθηνά και ακριβά με παρόμοια χαρακτηριστικά και με διαφορετικούς τύπους panel.

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κάτι σε VA panel για να αποφύγεις διάφορα θεματάκια τύπου light bleeding κτλ και να κάνεις μία χαρούλα το κέφι σου.

Edit:  Ρίξε και μια ματιά σε αυτή την TV η οποία για τα χρήματα της είναι πολύ καλή και προτείνεται και για gaming. 

https://www.skroutz.gr/s/22630794/Samsung-QE43Q60T-Smart-4K-UHD-43.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q60-q60t-qled

Καλα, χρυσα οσα γραφεις και η τιβι που προτεινεις πολυ τιμια αλλα απο ΗDR δεν...

Και συμφωνω το 2.1 ας πουμε σε μπατζετ καταστασεις δεν θα πρεπει να καιει κανενα, το HDR ομως ειναι ενα feature που ειναι καλο να υπαρχει. Σαφως οποιος δεν μπορει ή το αξιολογει ως σχετικα χαμηλης διαβαθμισης ανετα κανει τη δουλεια του με την προτεινομενη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gialantzis είπε

Καλησπέρα παιδιά εγω πηρα την oled 65" lg b9s τι γνώμη έχετε βεββαια για να μαζέψω τα λεφτα εδωσα λαπτοπ ps4 κ πολλα παιχνιδια

Ότι καλύτερο υπάρχει για να κουμπώσεις τις νέες κονσόλες... εγώ έχω 65 C9! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, kostiger είπε

Καλα, χρυσα οσα γραφεις και η τιβι που προτεινεις πολυ τιμια αλλα απο ΗDR δεν...

Και συμφωνω το 2.1 ας πουμε σε μπατζετ καταστασεις δεν θα πρεπει να καιει κανενα, το HDR ομως ειναι ενα feature που ειναι καλο να υπαρχει. Σαφως οποιος δεν μπορει ή το αξιολογει ως σχετικα χαμηλης διαβαθμισης ανετα κανει τη δουλεια του με την προτεινομενη. 

Μιλάμε πάντα για οικονομική λυση και η συγκεκριμένη είναι αρκετά καλή για τα λεφτά της. Μετά σε μόνιτορ θα πάει και για μικρότερο σε ιντσες, 32αρι ας πούμε και χειρότερο σε HDR διότι υστερούνε λιγάκι.

Αλλά οι κριτικές του Rtings είναι αρκετά καλές για την αξία της.

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...