Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μίλησα  με εναν τύπο απο την ομαδα ready ... του εκανα την ερωτηση , θα παραλαβω 19/11 ?

με υφος μου απάντησε οτι για αυτο εχουν βαλει την ημερομηνια σε κοκκινο κυκλο 

μονο μ@κα δεν με ειπε, 

 

οκ παρτα τα  499€ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Yolo. Αν εσύ δηλαδή έχεις ψευτο-HDR οθόνη και δεν θες να ενεργοποιηθεί το σάπιο HDR mode της, δεν μπορείς. Μεγάλη μλκια..

Πωπω τύπε μου, αυτή είναι η φάση. Κασέρι στα γενέθλια. Πόσο χρονών είσαι; Σε ζηλεύουμε να ξέρεις

Γιατί να μην απενεργοποιήσεις το HDR mode μέσα από το μενού του παιχνιδιού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα και εγώ την παραγγελία αλλά έχω την αίσθηση ότι μας έχουν πιάσει ομαδικά κώτσους και ότι θα την παραλάβουμε καλή ώρα Φεβρουάριο :D 

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, music_lover είπε

Το θέμα είναι πως η LG NANO99 που δοκίμασε ο Leadbetter ενώ είναι hdmi v2.1 τηλεόραση, δεν περιλαμβάνει όλα τα features του hdmi v2.1, πχ δεν υποστηρίζει VRR, μπορείς να το δεις εδώ αυτό: https://www.flatpanelshd.com/lg_nano99_2020.php

Το ότι μια τηλεόραση διαθέτει θύρα hdmi v2.1 δεν σημαίνει αυτόματα ότι υποστηρίζει όλα τα features της out of the box, πχ και η Sony 9096 πήρε μεν αναβάθμιση για 120hz αλλά VRR ακόμη δεν υποστηρίζει.

Η καλύτερη επιλογή να δοκιμάσεις όλα αυτά είναι η σειρά CX της LG.

Και επεσε σε τέτοια λουμπα; Θα το ερευνησω και θα επανέλθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ίσως επειδή ζητάει όλο το ποσό μπροστά , να μην πάρουν και τόσο πολλές παραγγελίες. Οι περισσότεροι που το θέλανε , εννοείται όχι όλοι, ήδη είχαν μπει στην διαδικασία προπαραγγελιας και προκαταβολής. Από κει και πέρα θα φανεί στην πράξη, ελπίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mike0402 είπε

λεφτα μονο η mediamarkt δεν ζηταει?

Στο Πλαίσιο εγώ έδωσα 50 ευρώ. Ένας χαμός γίνεται. Δεν βγάζεις άκρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς αν η Vodafone είχε βάλει πάλι προπαραγγελίες για PS5 παλιότερα μαζί με τα υπόλοιπα καταστήματα (Public, Κωτσόβολο κλπ)? Ή είναι η πρώτη φορά που βάζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mamis είπε

Γνωρίζει κανείς αν η Vodafone είχε βάλει πάλι προπαραγγελίες για PS5 παλιότερα μαζί με τα υπόλοιπα καταστήματα (Public, Κωτσόβολο κλπ)? Ή είναι η πρώτη φορά που βάζει?

Έχω την αίσθηση ότι είναι πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mamis είπε

Γνωρίζει κανείς αν η Vodafone είχε βάλει πάλι προπαραγγελίες για PS5 παλιότερα μαζί με τα υπόλοιπα καταστήματα (Public, Κωτσόβολο κλπ)? Ή είναι η πρώτη φορά που βάζει?

Ειχε βγαλει 2-3 μερες μετα τους αλλους. Ειχα σκεφτει να κανω τοτε αλλα δεν εδινε εξαρχης δυνατοτητα παραλαβης απο καταστημα, οποτε δεν εβαλα. Νομιζω ζηταγε 50Ε προκαταβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας πω τι παίχτηκε με Vodafone. Απ' ότι κατάλαβα με κουβέντες που είχα με διάφορους του χώρου τα καταστήματα είχαν κρατήσει κάποια κομμάτια για τη βιτρίνα τους και τα ράφια. Μετά την ανακοίνωση της Sony περί μόνο on line πωλήσεων , αναθεώρησαν και έβγαλαν όλα τα κομμάτια διαθέσιμα. Προφανώς και κάποιοι τυχεροί που είχαν παραγγείλει από Κωτσο και Public και ήταν να πάρουν κονσόλα στο δεύτερο κύμα τελικά θα παραλάβουν Day 1. Όσο για τη Vodafone απλά δεν είχαν γίνει αρκετές κρατήσεις εκεί μιας και προτιμήσαμε Public, Κωτσο , Mediamarkt , είχε απούλητα μηχανήματα που τα έβγαλε πρώτη φορά on line . Oι υπόλοιποι μεγάλοι όπως είπα απλά θα εξυπηρετήσουν κάποιους τυχερούς νωρίτερα . 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sndev είπε

μου ρθε μήνυμα από mediamarkt ,όπου δεν έχω δώσει εκεί προκαταβολή καθώς έχω εξοφλήσει στο κοτσοβολο

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

SmartSelect_20201107-110637_Messages.jpg.0c7b1034ce830d9fb8714d1396ae2a14.jpg

Είχες βάλει παραλαβή από κατάστημα; Γιατί και εμένα μου ήρθε,που είχα βάλει παραλαβή από κατάστημα, αλλά πιο πολύ για τυποποιημένο μου φαίνεται. Σαν ενημέρωση για όσους έχουν παραγγείλει οτιδήποτε με αυτήν την επιλογή παραλαβής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά, αυτό είναι τρολλάρισμα... Είναι δυνατόν όλοι να παλεύουν να πάρουν PS5 1η μέρα, να παίρνουν 1000 τηλέφωνα σε Κώτσους, Public, κλπ και να έρχεται η Vodafone και να σου λέει θα πάρεις day 1 άνετα; Είναι για κλοτσιές οι retailάδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...