Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, KITSOS2662 είπε

Εγώ έχω κάνει προπαραγγελία από πλαίσιο την digital έκδοση στις 17/09 16:45 και είχα βάλει και 50 ευρώ προκαταβολή και με πήραν τηλ πριν δυο εβδομάδες και μου είπαν πως δεν θα είμαι στη πρώτη παρτίδα,από τότε κανένα νεο

Θα φάμε καλή πίκρα εμείς με τα digital 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nekrik είπε

Godfall Reviews metacritic. Ψιλομούφα φαίνεται. 

https://www.metacritic.com/game/playstation-5/godfall?ref=hp

Αυτό το καταλάβαμε με το πρώτο gameplay video 😝

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mike0402 είπε

αν τιμολογησουν 19 τοτε οι κονσολες θα δοθουν απο τις 20 και μετα..αρα κανεις δεν θα παρει στην ουσια day 1?

Αν κρίνω από τη δουλεια μου σε άλλο αντικείμενο ,απόγευμα της προηγούμενης μπορούν να κοπούν παραστατικά με την αυριανή ημερομηνία και να δρομολογηθούν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, venomawakens7 said:

Ακριβώς το ίδιο φίλε μου. Όσες φορές τους έχω πάρει τηλ μου λένε μην ανησυχείς αφού σε πήραμε να πληρώσεις τότε σημαίνει ότι είσαι day one. Τους λέω "παιδιά ανησυχώ γιατί λέτε ότι θα κρατήσετε αυστηρή σειρά προτεραιότητας σύμφωνα με την ημ. παραγγελίας , εγώ ενώ την έκανα 17/9 μου την αλλάξατε και τη πήγατε 23/9. Έτσι κάναμε μου λέει σε όλους επειδή η αρχική τιμολόγησή ήταν 499 , έπρεπε να αλλάξουμε τη παραγγελία γιατί πλέον θα πληρώσετε 449 αφού μας βάλατε τα 50. Πρώτη μέρα μην ανησυχείς . Παρόλα αυτά ανησυχώ ! 

Μακάρι παιδιά, εμένα μια μου τα μασάνε μια μου λένε θα είμαι από τους πρώτους. 

Δεν νομίζω να ξέρουν ακριβώς τι θα γίνει ακόμα.

Πάντως ελπίζω να μην ξενερώσω που δεν πήρα από public. Φαίνεται ότι όσοι προπαραγγειλαν day one public παραλαμβάνουν και day one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις δεχτηκα τηλεφωνο απο ΠΛΑΙΣΙΟ. Θα ερθει σπιτι 19 του μηνα με sms για 2ωρη παραδοση. Παραγγελια με 50€ προκαταβολη 17/9 14:25. Ελαβα και sms για day1 παραλαβη επισης. Τα γραφω για να καθυσηχασω του πλαισιο παραγγελιες. Τελος ελαβα τηλεφωνο απο κινητο cosmote.Αυτα

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Μολις δεχτηκα τηλεφωνο απο ΠΛΑΙΣΙΟ. Θα ερθει σπιτι 19 του μηνα με sms για 2ωρη παραδοση. Παραγγελια με 50€ προκαταβολη 17/9 14:25. Ελαβα και sms για day1 παραλαβη επισης. Τα γραφω για να καθυσηχασω του πλαισιο παραγγελιες. Τελος ελαβα τηλεφωνο απο κινητο cosmote.Αυτα

Με πήραν πριν λίγο για τα games, ελπίζω να με πάρουν και για την κονσόλα τώρα τότε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Μολις δεχτηκα τηλεφωνο απο ΠΛΑΙΣΙΟ. Θα ερθει σπιτι 19 του μηνα με sms για 2ωρη παραδοση. Παραγγελια με 50€ προκαταβολη 17/9 14:25. Ελαβα και sms για day1 παραλαβη επισης. Τα γραφω για να καθυσηχασω του πλαισιο παραγγελιες. Τελος ελαβα τηλεφωνο απο κινητο cosmote.Αυτα

Την προκαταβολή την εδωσες 17/9 η αργοτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απο πλαισιο μόνο μήνυμα για day one είχα λάβει αυτό Digital edition. Είχα βάλει και 50€ που με είχαν πάρει τηλ από τότε κανένα νέο ελπίζω να με πάρουν σήμερα η αύριο κανένα τηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χρειάζομαι τη γνώμη σας για επιλογή αναβάθμισης, έγραψα και στο ποστ για το XSX και δεν βοηθήθηκα ιδιαίτερα οπότε γράφω και εδώ για να πάρω παραπάνω γνώμες!

Αρχικά να πω πως έχω PC με gtx 1060 και ι5 6600κ, άρα παίζει ακόμα αλλα κάποια στιγμή θα χρειαστεί αναβάθμιση. Επίσης έχω PS4 Pro με καμία 20ρια παιχνίδια σε δίσκους και online αγορασμένα, αρκετά απο αυτά μη τερματισμένα λόγο έλειψης χρόνου και PC gaming.

Έρχονται οι γιορτές και θέλω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου οπότε προσπαθώ να αποφασίσω ανάμεσα σε κονσόλα + κάποια παιχνίδια για όποια κονσόλα πάρω (υπολογίζω γύρω στα 650-700) ή πούλημα τον υπολογιστή και αγορά νέου (υπολογίζω γύρω στα 1200).

Οι επιλογές που μου έρχονται στο μυαλό είναι οι εξής, 

1) κρατάω PS4 και αγοράζω xbox για το game pass και σιγά σιγα τερματίζω παιχνίδια του ps4 (αν τα παίζω ακομα) και μετά το πουλάω και ίσως αναβαθμίζω PC προς Πάσχα που θα έχει βγει και η 3060.

2) πουλάω PS4 και παίρνω xbox αγοράζοντας ξανά ό,τι δεν έχω τερματίσει εκει και τα απολαμβάνω σε καλύτερα γραφικα και μετά πάλι παίζει η επιλογή αναβάθμισης PC.

3) κάθομαι με το PS4 και αναβαθμίζω PC τώρα τα Χριστούγεννα.

4) πουλάω PS4 και πάω σε PS5 για να τερματίσω εκεί τους τίτλους που έχω ήδη αγορασμένους.

Γενικά είμαι τρομερά αναποφάσιστος οπότε ΒΟΉΘΕΙΑ!! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακαλώ σχόλια  εδώ μεχρι 19/11

μόνο

τις ανησυχιες αν τα λαβουμε day 1

αν πηραν τηλ καποιον απο το public ή τον κωτσοβολος, ποια ταχυδρομικη θα στειλει τις κονσολες, τι λενε οι  πωλητες για το πότε θα παραλαβουμε, τις ωρες και την μερα που καναμε παραγγελια..

κτλπ

😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Παιδιά χρειάζομαι τη γνώμη σας για επιλογή αναβάθμισης, έγραψα και στο ποστ για το XSX και δεν βοηθήθηκα ιδιαίτερα οπότε γράφω και εδώ για να πάρω παραπάνω γνώμες!

Αρχικά να πω πως έχω PC με gtx 1060 και ι5 6600κ, άρα παίζει ακόμα αλλα κάποια στιγμή θα χρειαστεί αναβάθμιση. Επίσης έχω PS4 Pro με καμία 20ρια παιχνίδια σε δίσκους και online αγορασμένα, αρκετά απο αυτά μη τερματισμένα λόγο έλειψης χρόνου και PC gaming.

Έρχονται οι γιορτές και θέλω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου οπότε προσπαθώ να αποφασίσω ανάμεσα σε κονσόλα + κάποια παιχνίδια για όποια κονσόλα πάρω (υπολογίζω γύρω στα 650-700) ή πούλημα τον υπολογιστή και αγορά νέου (υπολογίζω γύρω στα 1200).

Οι επιλογές που μου έρχονται στο μυαλό είναι οι εξής, 

1) κρατάω PS4 και αγοράζω xbox για το game pass και σιγά σιγα τερματίζω παιχνίδια του ps4 (αν τα παίζω ακομα) και μετά το πουλάω και ίσως αναβαθμίζω PC προς Πάσχα που θα έχει βγει και η 3060.

2) πουλάω PS4 και παίρνω xbox αγοράζοντας ξανά ό,τι δεν έχω τερματίσει εκει και τα απολαμβάνω σε καλύτερα γραφικα και μετά πάλι παίζει η επιλογή αναβάθμισης PC.

3) κάθομαι με το PS4 και αναβαθμίζω PC τώρα τα Χριστούγεννα.

4) πουλάω PS4 και πάω σε PS5 για να τερματίσω εκεί τους τίτλους που έχω ήδη αγορασμένους.

Γενικά είμαι τρομερά αναποφάσιστος οπότε ΒΟΉΘΕΙΑ!! :P 

Αναβάθμιση πισι με game pass 3 χρονια(70€ μεσω Brazil vpn) οποτε δε χρειάζεται το xbox.

Και κρατας πσ4 για τα αποκλειστικά (horizon forbidden west Spiderman miles morales)

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...