Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

51 λεπτά πριν, nekrik είπε

Godfall Reviews metacritic. Ψιλομούφα φαίνεται. 

https://www.metacritic.com/game/playstation-5/godfall?ref=hp

Μάτι έβγαζε ότι είναι μια τα ίδια αδιαφορίλα  από το πρώτο βίντεο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Παιδιά χρειάζομαι τη γνώμη σας για επιλογή αναβάθμισης, έγραψα και στο ποστ για το XSX και δεν βοηθήθηκα ιδιαίτερα οπότε γράφω και εδώ για να πάρω παραπάνω γνώμες!

Αρχικά να πω πως έχω PC με gtx 1060 και ι5 6600κ, άρα παίζει ακόμα αλλα κάποια στιγμή θα χρειαστεί αναβάθμιση. Επίσης έχω PS4 Pro με καμία 20ρια παιχνίδια σε δίσκους και online αγορασμένα, αρκετά απο αυτά μη τερματισμένα λόγο έλειψης χρόνου και PC gaming.

Έρχονται οι γιορτές και θέλω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου οπότε προσπαθώ να αποφασίσω ανάμεσα σε κονσόλα + κάποια παιχνίδια για όποια κονσόλα πάρω (υπολογίζω γύρω στα 650-700) ή πούλημα τον υπολογιστή και αγορά νέου (υπολογίζω γύρω στα 1200).

Οι επιλογές που μου έρχονται στο μυαλό είναι οι εξής, 

1) κρατάω PS4 και αγοράζω xbox για το game pass και σιγά σιγα τερματίζω παιχνίδια του ps4 (αν τα παίζω ακομα) και μετά το πουλάω και ίσως αναβαθμίζω PC προς Πάσχα που θα έχει βγει και η 3060.

2) πουλάω PS4 και παίρνω xbox αγοράζοντας ξανά ό,τι δεν έχω τερματίσει εκει και τα απολαμβάνω σε καλύτερα γραφικα και μετά πάλι παίζει η επιλογή αναβάθμισης PC.

3) κάθομαι με το PS4 και αναβαθμίζω PC τώρα τα Χριστούγεννα.

4) πουλάω PS4 και πάω σε PS5 για να τερματίσω εκεί τους τίτλους που έχω ήδη αγορασμένους.

Γενικά είμαι τρομερά αναποφάσιστος οπότε ΒΟΉΘΕΙΑ!! :P 

η μόνη απάντηση είναι ότι αναβαθμίζεις την πλατφόρμα που έχει τα περισσότερα παιχνίδια που εσύ παίζεις... αφού λες ότι άφησες του ps4 για να παίζεις στο pc δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να πας σε ps5 ... οπότε χώνεις στο pc ή στο ΧΒΟΧ αν έχει εκεί παιχνίδια που θέλεις και δε θα βγούνε σε pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mike0402 είπε

σε πηραν για επιβεβαιωση?

Σχόλιο μου από πριν:

Ενημέρωση για Public. Μόλις με πήραν τηλέφωνο, όλες οι Day one παραγγελίες θα φύγουν από τα αντίστοιχα καταστήματα με ACS της περιοχής με σκοπό να παραδοθούν την ίδια μέρα. Όσοι έχουν βάλει αντικαταβολή θα πληρώσουν μετρητά ή με κάρτα στον courrier. Good luck

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικά screenshots απο Demon Souls. Last gen τελικά με μετριότατα γραφικά όπως θεωρούν κάποιοι fanboys του διαδικτύου  😝

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nekrik είπε

Μερικά screenshots απο Demon Souls. Last gen τελικά με μετριότατα γραφικά όπως θεωρούν κάποιοι fanboys του διαδικτύου  😝

Νομίζω οτι το θέμα ήταν οτι δεν είναι native 4Κ. Δεν νομίζω να ειπε κανένας οτι δεν δείχνει ωραίο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johnnyman είπε

To public βλέπω έχει ανοιχτές τις παραγγελίες.. Τι γίνεται ρε παιδιά? 

Βγάζει όμως μπανερακι που λέει πως δεν υπάρχουν διαθεσιμα τεμάχια τώρα. 
 

κανει παιδομάζωμα για την επόμενη φουρνιά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πήρανε από ΠΛΑΙΣΙΟ για το Demon's ότι παραλάβανε και αύριο θα γίνει αποστολή

για τις κονσόλες ότι σίγουρα έχουνε μόνο όσες είναι και οι προπαραγγελίες και ότι ακυρώσεις γίνουν ή γίνει και παραλαβή έξτρα τεμαχίων θα ανοίξουν τις πωλήσεις στο site αλλά από τις 19 και μετά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chncynic είπε

Νομίζω οτι το θέμα ήταν οτι δεν είναι native 4Κ. Δεν νομίζω να ειπε κανένας οτι δεν δείχνει ωραίο :D

Εχει native 4K/30 :D 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, malawi είπε

Βγάζει όμως μπανερακι που λέει πως δεν υπάρχουν διαθεσιμα τεμάχια τώρα. 
 

κανει παιδομάζωμα για την επόμενη φουρνιά!

Διαθέσιμο από 19/11 γράφει.. 

Που το είδες το συγκεκριμένο banner φίλε μου? 

Screenshot_20201111-154507.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μπορει να λεει διαθεσιμο απο 19/11 αλλα μολις ανοιξεις την αγγελια, σου πεταει banner οτι ολο το στοκ εχει τελειωσει και οτι αν παραγγείλεις, θα παραλαβεις οταν ερθει καινουργιο. κοινως, μπαχαλο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...