Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαστε στην τελικη ευθεια ,απο βδομαδα θα εχουμε μακελειο !

Ο πρωτος που ποσταρει φωτο  απο την κονσολα του και κατι που να πιστοποιει οτι ειναι αυτος ο κατοχος , θα κερδισει τον τιτλο του Επιτιμου Προεδρου σε αυτο το thread !

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ειμαστε στην τελικη ευθεια ,απο βδομαδα θα εχουμε μακελειο !

Ο πρωτος που ποσταρει φωτο  απο την κονσολα του και κατι που να πιστοποιει οτι ειναι αυτος ο κατοχος , θα κερδισει τον τιτλο του Επιτιμου Προεδρου σε αυτο το thread !

Φτιαξε ενα club και γινε εσυ αυτοδικαιως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έριξα κ μια παραγγελία στο media(αντικαταβολή),αν με πιστολιασει ο κωτσος ελπίζω να το πάρω από εκεί.Αν έρθει μήνυμα κ για τα δύο θα ποσταρω εδώ μήπως θέλει να παραλάβει κάποιος που δεν πρόλαβε κτλ(κερνάω κ καφέ).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, nyne είπε

Έριξα κ μια παραγγελία στο media(αντικαταβολή),αν με πιστολιασει ο κωτσος ελπίζω να το πάρω από εκεί.Αν έρθει μήνυμα κ για τα δύο θα ποσταρω εδώ μήπως θέλει να παραλάβει κάποιος που δεν πρόλαβε κτλ(κερνάω κ καφέ).

και γω καπως ετσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επόμενη εβδομάδα θα δούμε.Αν από τη προηγούμενη πάρουμε sms πχ από δύο μεριές τότε καλό θα ήταν να ποσταρουμε εδώ κ οποίος προλαβει να έρχεται να παραλαμβάνει το δεύτερο (κωδικός 4 παροχή βοήθειας 😀).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nekrik είπε

Εδώ άλλοι πρασινοφρουροι των Twitter και YouTube  παραμιλούσαν όχι μόνο για 30% έως 40% πιο ισχυρό μηχάνημα (βγάζαν άσχετους τους devs) αλλά και πιο γρήγορο ssd  (είδαν τις συγκρίσεις σε BC βλέπεις 😅). Τελικά δυο cross gen games βγήκαν optimized στις δυο κονσόλες, τα AC και DMC και το ps5 είναι γρηγορότερο στα loading times και στα δυο  (και ας είναι 1s μόνο μπροστά στο dmc 😜) με μικρή διαφορα υπέρ του Xbox στο performance του DMC σχεδον σε ολά τα modes. Από την άλλη, φαντάσου  το XSX να είχε ένα κατοστάρικο παραπάνω με αυτήν τη διαφορα στο performance, θα γελούσε και ο Craig. Εν κατακλείδι, τα μηχανήματα είναι πολύ κοντά στο performance με τις δυο εταιρείες να επιλέγουν διαφορετικές προσεγγίσεις, η μια με πιο wide gpu ( brute force) με όμως  κάποια bottlenecks και η άλλη πιο narrow gpu αλλά με μεγαλύτερη συχνότητα λειτουργίας  συν κάποιες smart πινελιές. Πραγματικά, εάν  δεν «προσπαθούσα» (ένα ευχαριστώ στην Nvidia εδώ ) να  φτιαξω αυτόν το καιρό το next gen killer pc μου 😂θα πήγαινα σε XSX για το gamepass  και στο PS5 για exclusives 

Μην βγαζεις τοσο ασφαλη συμπερασματα  τοσο γρηγορα και ειδικα για ενα japan studio με οτι αυτο συνεπάγεται που εφτιαξε το normal mode na τρεχει καλητερα απο το perfomance στο xbox.

 Την επεξεργαστικη ισχυ μην περιμενεις να την δεις προχωροντας σε ενα σοκακι χωρις npc.

Δες αυτη την στιγμη στο boss που οντως χρειαζεται δυναμη για να κρατησει frames και την ωρα που πεφτει το κτηριο.βαριεμαι να μπω σε αντιπαραθεση. Δεν δουλευουν ομως ετσι οπως τα σκεφτεστε. Σε game που θα χρειαστει full power η σε απαιτιτικη σκηνη το ενα θα κρατησει 70frames και το αλλο 55 η θα ριξει την αναλυση. Η 62 με 49 οπως οταν πεφτει το κτηριο που χρειζεται να σπρωξει οτι εχει η κονσολα

Το boss κολλημενο σε ολο το fight μονιμη διαφορα στα 30%; 

Ειναιν πολυ νωρις ακομα αλλα οποιος ξερει 5 πραγματα περι hardware και πως δουλευουν μπορει να βγαλει ενα συμπερασμα

 

Screenshot_20201111-221107_YouTube.jpg

Screenshot_20201111-173115_YouTube.jpg

31 λεπτά πριν, nyne είπε

Έριξα κ μια παραγγελία στο media(αντικαταβολή),αν με πιστολιασει ο κωτσος ελπίζω να το πάρω από εκεί.Αν έρθει μήνυμα κ για τα δύο θα ποσταρω εδώ μήπως θέλει να παραλάβει κάποιος που δεν πρόλαβε κτλ(κερνάω κ καφέ).

Τωρα αλλαξε σε αναμενεται συντομα. Για να δουμε.μυνημα επιβεβαίωσης εχει ερθει παντος και λεει οτι οι ανθρωποι δουλευουν σκληρα 😁

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

Αν και ξερω πως ειναι δυσκολο, καλο θα ηταν να αποφύγουμε να γινει ενα VS thread με comparison απο νουμερακια :) 

Ειναι ανουσιο το ξερω.δεν περιγραφω αλλο που λεει.οποιος γουσταρει θα παρει την κονσολα που θελει να παιξει

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω κανει προπαραγγελια σε 3 καταστηματα την κονσολα,συμβολικος αριθμος το ξερω,αλλα ελπιζω στην vodafone. 😆

Τωρα απο παιχνιδια σιγουρα θα λιωσω το astro και σκεφτομουν για ενα επιπλεον παιχνιδι.Λογικα παω για demon souls αλλα ρε γαμωτη το εχω ξαναγραψει παλιοτερα,μετα το sekiro ολα τα soulsborne μου φαινονται πολυ αργα.Δυσκολευομαι πολυ να τα παιξω.Βεβαια να πω οτι δεν το εχω παιξει ποτε το DS .

Μετα ειναι το miles morales,το 1ο spiderman το απολαυσα στο ps4,πολυ ωραιο παιχνιδι.

Για δωστε τα φωτα σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Λοιπον εχω κανει προπαραγγελια σε 3 καταστηματα την κονσολα,συμβολικος αριθμος το ξερω,αλλα ελπιζω στην vodafone. 😆

Τωρα απο παιχνιδια σιγουρα θα λιωσω το astro και σκεφτομουν για ενα επιπλεον παιχνιδι.Λογικα παω για demon souls αλλα ρε γαμωτη το εχω ξαναγραψει παλιοτερα,μετα το sekiro ολα τα soulsborne μου φαινονται πολυ αργα.Δυσκολευομαι πολυ να τα παιξω.Βεβαια να πω οτι δεν το εχω παιξει ποτε το DS .

Μετα ειναι το miles morales,το 1ο spiderman το απολαυσα στο ps4,πολυ ωραιο παιχνιδι.

Για δωστε τα φωτα σας.

Δώσε μας ένα top5 ps4 games να σε βοηθήσουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Λοιπον εχω κανει προπαραγγελια σε 3 καταστηματα την κονσολα,συμβολικος αριθμος το ξερω,αλλα ελπιζω στην vodafone. 😆

Τωρα απο παιχνιδια σιγουρα θα λιωσω το astro και σκεφτομουν για ενα επιπλεον παιχνιδι.Λογικα παω για demon souls αλλα ρε γαμωτη το εχω ξαναγραψει παλιοτερα,μετα το sekiro ολα τα soulsborne μου φαινονται πολυ αργα.Δυσκολευομαι πολυ να τα παιξω.Βεβαια να πω οτι δεν το εχω παιξει ποτε το DS .

Μετα ειναι το miles morales,το 1ο spiderman το απολαυσα στο ps4,πολυ ωραιο παιχνιδι.

Για δωστε τα φωτα σας.

Το DeS ειδικά είναι το πιο methodical και αργό από όλα τα souls. Με cling/thief ring παίζεις και δε σε παίρνει για καουμποϊλίκια αν δεν έχεις μάγο. Ακόμα πονάει ο πWπός μου από κάτι pure black ng+ που επιχείρησα πρόσφατα για πλάκα.😁

P.S. αν είναι να πάρεις ένα ps4 game αυτή τη στιγμή, Ghost Of Tsushima από μένα με κλειστά τα μάτια. Ειδικά 60 fps master race ps5 θα γίνει χαμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Μην βγαζεις τοσο ασφαλη συμπερασματα  τοσο γρηγορα και ειδικα για ενα japan studio με οτι αυτο συνεπάγεται που εφτιαξε το normal mode na τρεχει καλητερα απο το perfomance στο xbox.

 Την επεξεργαστικη ισχυ μην περιμενεις να την δεις προχωροντας σε ενα σοκακι χωρις npc.

Δες αυτη την στιγμη στο boss που οντως χρειαζεται δυναμη για να κρατησει frames και την ωρα που πεφτει το κτηριο.βαριεμαι να μπω σε αντιπαραθεση. Δεν δουλευουν ομως ετσι οπως τα σκεφτεστε. Σε game που θα χρειαστει full power η σε απαιτιτικη σκηνη το ενα θα κρατησει 70frames και το αλλο 55 η θα ριξει την αναλυση. Η 62 με 49 οπως οταν πεφτει το κτηριο που χρειζεται να σπρωξει οτι εχει η κονσολα

Το boss κολλημενο σε ολο το fight μονιμη διαφορα στα 30%; 

Ειναιν πολυ νωρις ακομα αλλα οποιος ξερει 5 πραγματα περι hardware και πως δουλευουν μπορει να βγαλει ενα συμπερασμα

Screenshot_20201111-221107_YouTube.jpg

Screenshot_20201111-173115_YouTube.jpg

Τωρα αλλαξε σε αναμενεται συντομα. Για να δουμε.μυνημα επιβεβαίωσης εχει ερθει παντος και λεει οτι οι ανθρωποι δουλευουν σκληρα 😁

Οταν θελει minimum για 4Κ 60fps τα 9TFLOP , τα 10.2TFLOP ειναι οριο.

Το XBOX με 12TFLOP ειναι 30% πανω απο τις minimum απαιτησεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...