Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και εγώ μάγκες έκανα μια χθες στ mm , ο Κωτσόβολος τον καλείς 10 φορές και σου λένε 11 διαφορετικά πράγματα. ΕΛΕΟΣ. 

Επεξ/σία από venomawakens7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Θέλω formula 1 με dualsense, αυτό περιμένω για να δω πως θα δουλέψει! Με τα kerbs, τις επιταχύνσεις, τις αλλαγές ταχυτήτων στο όριο, προσπεράσεις κτλ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, ShadowSora94 είπε

Ενημέρωση από Κωτσόβολο, μου απάντησαν στο support επιτέλους, βέβαια εντελώς τυπικά και δεν είπαν κάτι για την αλλαγή ημερομηνίας της προπαραγγελιας που τους αναφέρω.

(10 λεπτά μετά που άνοιξε το preorder παραγγείλα αλλά φαίνεται με πήγαν στις 26/9 με την προκαταβολή.)

Λένε ότι θα παραλάβουν 19 του μήνα και θα μας ενημερώσουν για την παράδοση συν ότι θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας.

Τι φάση με Sony Hellas, δεν υπάρχει περίπτωση ΟΛΑ τα καταστήματα να παραλάβουν στις 19.

Όλα τα μεγάλα καταστήματα όπως και η Sony Hellas έχουν παραλάβει τις κονσόλες στις αποθήκες τους από την Δευτέρα 9/11.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, back15220 είπε

Όλα τα μεγάλα καταστήματα όπως και η Sony Hellas έχουν παραλάβει τις κονσόλες στις αποθήκες τους από την Δευτέρα 9/11.

Ε ΝΑ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ!!!! 😛

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Ε ΝΑ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ!!!! 😛

Επειδή έγιναν διάφορα τραγελαφικά με τα Xbox Series X που πολλά παραδόθηκαν μέρες νωρίτερα από το επίσημο launch και τσίνιξε η Microsoft έχει δοθεί ρητή εντολή από Sony Hellas να μην αναφέρει κανένα κατάστημα πως έχουν παραλάβει τις κονσόλες και να λένε πως θα έρθουν 18 η 19/11 🙂

Επεξ/σία από back15220
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, music_lover είπε

Θέλω formula 1 με dualsense, αυτό περιμένω για να δω πως θα δουλέψει! Με τα kerbs, τις επιταχύνσεις, τις αλλαγές ταχυτήτων στο όριο, προσπεράσεις κτλ.

Θα μπορουσαν τα dualsense features αραγε να προστεθουν στο F1 2020 που κυκλοφορει με καποιο patch ή θα πρεπει να περιμενουμε PS5 version?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, back15220 είπε

Επειδή έγιναν διάφορα τραγελαφικά με τα Xbox Series X που πολλά παραδόθηκαν μέρες νωρίτερα από το επίσημο launch και τσίνιξε η Microsoft έχει δοθεί ρητή εντολή από Sony Hellas να μην αναφέρει κανένα κατάστημα πως έχουν παραλάβει τις κονσόλες και να λένε πως θα έρθουν 18 η 19/11 🙂

ναι οκ το καταλαβαίνω, αλλα σκέψου και τις καημένες κονσόλες μόνες και έρημες στις παγωμένες αποθήκες :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, back15220 είπε

Επειδή έγιναν διάφορα τραγελαφικά με τα Xbox Series X που πολλά παραδόθηκαν μέρες νωρίτερα και τσίνιξε η Microsoft έχει δοθεί ρητή εντολή από Sony Hellas να μην αναφέρει κανένα κατάστημα πως έχουν παραλάβει τις κονσόλες και να λένε πως θα έρθουν 18 η 19/11 🙂

Λογικό παιδιά. Μέχρι και τις 19.11.2020 γίνονται καθημερινά βελτιώσεις παχνιδιών από τα studios και αλλαγές στο firmware της κονσόλας έτσι ώστε να είναι όσο το δυνατόν καλύτερο το launch.

1 λεπτό πριν, stcp είπε

Θα μπορουσαν τα dualsense features αραγε να προστεθουν στο F1 2020 που κυκλοφορει με καποιο patch ή θα πρεπει να περιμενουμε PS5 version?

Καλή ερώτηση! Κράτα μικρό καλάθι για το 2020, για την Codemasters μιλάμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aν είναι από 9/11 στις αποθήκες οι κονσόλες θα μπορούν να κάνουν ταυτόχρονο launch στη Ευρώπη με τις άλλες περιοχές. Το firmware είναι έτοιμο όπως και τα παιχνίδια γιατί κυκλοφορούν σήμερα.  

Τέλος πάντως μια βδομάδα έμεινε.

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Mediamarkt αντικαταβολή παραγγελία σήμερα το πρωι.Προφανως λέει βλακείες,αλλά εάν μου το φέρουν 19 η νωρίτερα θα τους στείλω γλυκά...

! Το εκτιμώμενο χρονικό διάστημα παραλαβής της είναι απο 13-Νοε-20 εως 17-Νοε-20 . Θα ενημερωθείς εκ νέου μόλις η παραγγελία σου είναι έτοιμη προς παραλαβή/αποστολή.

Επεξ/σία από nyne
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Aν είναι από 9/11 στις αποθήκες οι κονσόλες θα μπορούν να κάνουν ταυτόχρονο launch στη Ευρώπη με τις άλλες περιοχές. Το firmware είναι έτοιμο όπως και τα παιχνίδια γιατί κυκλοφορούν σήμερα.  

Τέλος πάντως μια βδομάδα έμεινε.

Είναι από τις 9/11 στις αποθήκες γιατί λόγω του τεράστιου όγκου προπαραγγελιών χρειάζονται μέχρι την Παρασκευή χρόνο τα καταστήματα να κάνουν allocation των παραγγελιών με τα διαθέσιμα κομμάτια,ΜΕΤΑ να επιβεβαιώσουν τις αντικαταβολές και τέλος να καλέσουν τους πελάτες που είχαν παραλαβή ΑΠΟ κατάστημα να τα γυρίσουν σε αποστολή στο σπίτι.

Και Δευτέρα 16/11 να γίνουν οι δρομολογήσεις στα κατά τόπους καταστήματα όπου αυτά τα ίδια θα παραδώσουν μετά τις κονσόλες στα courier της περιοχής τους στις 18-19/11 για να παραδωθούν στους πελάτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, nyne είπε

Mediamarkt αντικαταβολή παραγγελία σήμερα το πρωι.Προφανως λέει βλακείες,αλλά εάν μου το φέρουν 19 η νωρίτερα θα τους στείλω γλυκά...

! Το εκτιμώμενο χρονικό διάστημα παραλαβής της είναι απο 13-Νοε-20 εως 17-Νοε-20 . Θα ενημερωθείς εκ νέου μόλις η παραγγελία σου είναι έτοιμη προς παραλαβή/αποστολή.

Εμενα παραδοση12-16 μου εβγαλε!😄

Ειμαι στο μπαλκονι κ περιμενω...😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι έχω καταλάβει δεν ξέρουν ακόμη τι τους γίνεται άλλες εταιρίες έχουν παραλάβει μερικά κομμάτια άλλες ακόμη τίποτα από όσο λένε άντε να δούμε κανονικά πρέπει αυτές τις μέρες το πολύ να έχουν φτάσει οι κονσόλες στις αποθήκες για να αρχίσουν να ενημερώνουν σιγά σιγά. Αν είναι να καταλάβουν την ίδια μέρα η καμιά μέρα πριν τις κονσόλες θα γίνει μπαχαλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...