Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Wolftub21 είπε

Παιδιά ηλίθια ερώτηση! Όταν έχω upgrade του FIFA 21 και του NBA 2K21 όλο το παιχνίδι θα μπει στον ssd του PS5 λογικά έτσι; Τη βάψαμε μόνο το demon souls θα χωρέσει επιπλέον!

Μην ανησυχείς, δε θα καταδέχεται ΚΑΝ να μπει το Demon's Souls στον ίδιο δίσκο με FIFA και ΝΒΑ! :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Όσο για τις κούριερ και τα τηλεφωνικά κέντρα δουλειά τους είναι , δε τους ζήτησα να δουλέψουν υπερωρία ούτε τσάμπα τους ζήτησα να με εξυπηρετήσουν έγκαιρα όπως εγγυόνται στα site τους και τις διαφημίσεις τους τόσο καιρό.   

Φίλε κυνήγα τους γιατί αλλιώς δε βγαίνει άκρη.Εγώ με το series χ μόνο μετά απο πρήξιμο παρέλαβα

και μάλιστα μια μέρα μετά το launch. Αν δεν τους είχα πρήξει ακόμα θα το περίμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, venomawakens7 είπε

Σωστός , μ' αρέσεις . Επίσης δεν καταλαβαίνω τη λογική κάποιων με σύνθημα "εδώ ο κόσμος καίγεται και εσάς το μόνο που σας πρόβλημα είναι πότε θα παραλάβετε το Playstation." Να σας ενημερώσω ότι έχουμε και άλλα προβλήματα αλλά στο ΙΝΣΟΜΝΙΑ φίλοι μου το μεγαλύτερό μου πρόβλημα είναι το PS5 και ο Κωτσόβολος που δε δείχνει τον ίδιο ενθουσιασμό να με εξυπηρετήσει όπως έδειξε όταν μου τράβηξε από τη κάρτα πόσα λεφτά δύο μήνες πριν. Σε τεχνολογικό site τα λέω στο thread της κυκλοφορίας της κονσόλας δε πήγα να τα πω στη πλατεία του χωριού μου. Όσο για τις κούριερ και τα τηλεφωνικά κέντρα δουλειά τους είναι , δε τους ζήτησα να δουλέψουν υπερωρία ούτε τσάμπα τους ζήτησα να με εξυπηρετήσουν έγκαιρα όπως εγγυόνται στα site τους και τις διαφημίσεις τους τόσο καιρό. 

Υ.Γ. Επικοινώνησα με Sony Hellas όταν ενημερώθηκε ο Κωτσόβολος ότι μίλησα μαζί τους ξαφνικά οι προκαθορισμένες ρομποτικές απαντήσεις έγιναν ανθρώπινες και για πρώτη φορά μου είπαν  θα προωθήσουν το αίτημά μου στους υπεύθυνους  .

και τι σου απαντησαν απο τους υπευθυνους του κωτσοβολου,τι ανθρωπινες απαντησεις ελαβες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, h3342 είπε

και τι σου απαντησαν απο τους υπευθυνους του κωτσοβολου,τι ανθρωπινες απαντησεις ελαβες?

Στο live chat μου έλεγαν για άλλη μια φορά τα δικά τους με  άκυρες απαντήσεις που δεν είχαν καμία σχέση με αυτό που τους έλεγα. Όταν είπα στο κλείσιμο "Ευχαριστώ πολύ για τη κακή εξυπηρέτηση και για τις τυποποιημένες απαντήσεις που συνεχίζετε να  μου δίνετε αλλά να ξέρετε για τη κατάσταση έχει ενημερωθεί η Sony Hellas ή οποία με προέτρεψε να έρθω σε επικοινωνία μαζί σας. Θα ενημερωθεί εκ νέου για τις απαντήσεις που πήρα." Έκανε να απαντήσει ένα τέταρτο , όταν απάντησε είπε για πρώτη φορά συγνώμη , ότι θα προωθήσουν άμεσα το αίτημά μου στους υπεύθυνους για τη προτεραιότητα στις κρατήσεις και πως να περιμένω απάντησή τους . 

Επεξ/σία από venomawakens7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Video Analysis απο το push square χωρις πολλες τεχνικές φιοριτουρες, υπό την οπτική γωνία ενός μεσου χρηστη..

PS5 BACKWARDS COMPATIBILITY TESTED: The Good, the…: https://youtu.be/7y7kdi6EzpQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EuphangeL είπε

Noo music, μην το θέτεις έτσι και μπερδευτεί κανείς. Το οτι μερικές οθόνες / monitor διαθέτουν downscaler και δέχονται 4K input δεν ισούται με "1440p ouput". Η σωστή τοποθέτηση είναι  "υπάρχουν 1440p οθόνες με 4k input για να γλυτώσεται από το 1080p upscaling - το internal upscaling από το game engine resolution σε 4k αντί για 1440p δεν το γλυτώνετε"

Έχεις δίκιο, υπέθεσα ότι θα το γνωρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update Κωτσόβολος (Digital προπαραγγελία στις 17/9 16.30 χωρίς προκαταβολή)

Κώτσο:Καλησπέρα σας. Πως μπορώ να σας εξυπηρετήσω;

Εγώ: Καλησπέρα σας.Δεν έχω καμία ενημέρωση για την ημερομηνία παραλαβής της παραγγελίας  - ps5 digital. Όλοι οι υπόλοιποι retailers (public, Πλαίσιο) έχουν ενημερώσει
μίλησα και με τη sony hellas και μου είπε να απευθυνθώ σε εσάς

Κώτσο:Βλέπω πως είστε στο πρώτο κύμα παραλαβών

Κώτσο:Θα λάβετε σχετική ενημέρωση για την παραλαβή εφόσον τα τεμάχια είναι ετοιμα προς αποστολη
 

Επεξ/σία από wdaman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, wdaman είπε

Update Κωτσόβολος (Digital προπαραγγελία στις 17/9 16.30 χωρίς προκαταβολή)

Κώτσο:Καλησπέρα σας. Πως μπορώ να σας εξυπηρετήσω;

Εγώ: Καλησπέρα σας.Δεν έχω καμία ενημέρωση για την ημερομηνία παραλαβής της παραγγελίας  - ps5 digital. Όλοι οι υπόλοιποι retailers (public, Πλαίσιο) έχουν ενημερώσει
μίλησα και με τη sony hellas και μου είπε να απευθυνθώ σε εσάς

Κώτσο:Βλέπω πως είστε στο πρώτο κύμα παραλαβών

Κώτσο:Θα λάβετε σχετική ενημέρωση για την παραλαβή εφόσον τα τεμάχια είναι ετοιμα προς αποστολη
 

Ωραίος φίλε , μια χαρά😀 . Με τρελαίνεις όμως μεσημεριάτικα γιατί εμένα δε μου είπαν ποτέ "είστε στο πρώτο κύμα παραλαβών "🤣🤣

Επεξ/σία από venomawakens7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, wdaman είπε

Update Κωτσόβολος (Digital προπαραγγελία στις 17/9 16.30 χωρίς προκαταβολή)

Κώτσο:Καλησπέρα σας. Πως μπορώ να σας εξυπηρετήσω;

Εγώ: Καλησπέρα σας.Δεν έχω καμία ενημέρωση για την ημερομηνία παραλαβής της παραγγελίας  - ps5 digital. Όλοι οι υπόλοιποι retailers (public, Πλαίσιο) έχουν ενημερώσει
μίλησα και με τη sony hellas και μου είπε να απευθυνθώ σε εσάς

Κώτσο:Βλέπω πως είστε στο πρώτο κύμα παραλαβών

Κώτσο:Θα λάβετε σχετική ενημέρωση για την παραλαβή εφόσον τα τεμάχια είναι ετοιμα προς αποστολη
 

Εχθές μιλούσα με φίλο και μου είπε οτι πέρα απο τις Courier κάποια άτομα που είναι σε αναστολή θα επιστρέψουν για να κάνουν παραδόσεις.

Άρα φαντάζομαι θα βελτιωθεί το θέμα παράδοσης των παραγγελιών.

Spoiler

Το αν τώρα είναι καταχρηστικό να μετατρέψουν τους υπαλλήλους τους απο πωλητές σε delivery δεν το συζητάμε μιας και είμαστε στο ινσομνια!

 

Επεξ/σία από JLEE
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα courier διαβάζω και από το xbox νήμα ότι γενικά τον πίνουν αυτές τις μέρες και ότι καθηστερούν τις παραδόσεις λόγο φόρτου. Δλδ είναι σίγουρο ότι θα το δούμε και την μέρα της κυκλοφορίας του ps. 

Tώρα η εταιρεία που κάνει την διανομή της vodafone πρώτη φορά την ακούω.Πιστεύω αυτή λόγο ότι είναι μικρότερη να μπορεί να κάνεις τις παραδόσεις ποιο γρήγορα.

Στην αμερική διαβάζω έχει ανοίξει από σήμερα η πώληση του ps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, chek2fire είπε

 

Στην αμερική διαβάζω έχει ανοίξει από σήμερα η πώληση του ps

Στην Αμερική η επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας ήταν Χθες . Στην Ευρώπη είναι στις 19/11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις επικοινώνησαν από Κωτσόβολο να μου απαντήσουν σχετικά με αυτά που έγραψα πιο πάνω για Sony Hellas κτλ.  Τα νέα είναι καλά αλλά κρατάω μικρό καλάθι. 

Μου είπαν ότι σε όσους άλλαξαν την ημερομηνία της day 1 παραγγελίας τους με νέα ημερομηνία όταν τους ζητήθηκε προκαταβολή θα παραλάβουν κανονικά. Στο σύστημα όπως μου είπαν κοιτάζουν κωδικό πελάτη εκεί φαίνεται η αρχική ιντερνετική παραγγελία όχι ακυρωμένη όπως τη βλέπουμε εμείς αλλά τροποποιημένη. Με λίγα λόγια μπορεί εμείς τώρα να βλέπουμε 23/9 και τις λοιπές ημερομηνίες που καταθέσαμε τα λεφτά αλλά αυτοί βλέπουν τις original στις 17 του μήνα τροποποιημένες. Άκουσα για πρώτη φορά να μου λέει κάποιος ξεκάθαρα με όνομα και επίθετο ότι θα παραλάβω πρώτη μέρα . Ξαναλέω , κρατάω μικρό καλάθι αλλά νομίζω μετά τις πιέσεις μας κάναμε ένα βήμα.        

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...