Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω εριξα μια επιτιδες στα mediamarkt προχθες που ελεγε το κουλο για παροδοση 12 με 16.

Και ηρθε αυτο

20201114_151638.jpg

Εμενα παντως δεν μου ηρθε τιποτα απο αυτους και εκανα και εγω τοτε την παραγγελια.

Απο περιεργια σε τι αριθμο τελειωνει εσενα (3 ψηφια πες) να δω αν ειναι πιο πριν η πιο μετα η δικια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να τελειώνει αυτή η ανοησία που διακινείτε και που πάνω σε αυτήν κάνουν ότι κάνουν.

Σύμφωνα με την ευρωπαϊκή ένωση οποίο προϊόν πωλείτε στην Ευρωπαϊκή αγορά έχει δύο χρόνια εγγύηση.

Όποιος παραβιάζει αυτό το κανόνα απλά παρανομεί και θα πρέπει άμεσα να γίνει καταγγελία και απαίτηση του καταναλωτή για να συμμορφωθούν. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πολλές διαβάζω πολλές αναφορές και πολύ θορυβώδη drives! Έχει γεμίσει το YouTube... Έχουν αρχίσει και με χώνουν τα φίδια γιατί και με το launch του ps4 είχα περάσει πολλά....Για να δούμε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κάποιος που έκανε προπαραγγελια 18/9 από κωτσόβολο και ενημερώθηκε ? έχω προπληρώσει όλο το ποσό και δεν έλαβα κάποια ενημέρωση σήμερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

30 λεπτά πριν, chek2fire είπε

για να τελειώνει αυτή η ανοησία που διακινείτε και που πάνω σε αυτήν κάνουν ότι κάνουν.

Σύμφωνα με την ευρωπαϊκή ένωση οποίο προϊόν πωλείτε στην Ευρωπαϊκή αγορά έχει δύο χρόνια εγγύηση.

Όποιος παραβιάζει αυτό το κανόνα απλά παρανομεί και θα πρέπει άμεσα να γίνει καταγγελία και απαίτηση του καταναλωτή για να συμμορφωθούν. 

thats the truth. και για να τελειωνει το ζητημα, ειχα θεμα παλια με Playstation, λιγους μηνες πριν περασουν τα δυο χρονια απο την αγορα. Μιλησα με Sony Hellas, τους το εστειλα, το εφτιαξαν και τελος. Ουτε παζάρι, ουτε παρακάλια ουτε τιποτα. 2 χρονια ειναι η εγγυηση κ με καλυψαν διχως να πουν κουβεντα.

 

  

5 λεπτά πριν, metallica 13 είπε

Παιδιά πολλές διαβάζω πολλές αναφορές και πολύ θορυβώδη drives! Έχει γεμίσει το YouTube... Έχουν αρχίσει και με χώνουν τα φίδια γιατί και με το launch του ps4 είχα περάσει πολλά....Για να δούμε.. 

το internet ειναι η φωνακλάδικη μειοψηφία. αν στα εκατομμύρια πωλήσεων, ειναι 500 drives που εχουν θεμα, δεν ειναι προβλημα. αν ειναι 50.000,  και παλι πεφτεις μεσα στο 1% production fault που ειναι αποδεκτο σε νεες κατασκευες. αν δουμε παραπανω ειναι που αγχωνομαστε. Για την ωρα, οπως δεν πρεπει να μας πιανει πανικος με τα βιντεο καπνου του Xbox, ουτε πρεπει κ με τα βιντεο αεροπλανου εδω. υπομονη και ολα θα τα δουμε! 

 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφήνω αυτό εδώ για να δείτε τι χαμό έκανε το PS5 στις USA ώστε να σταματήσουμε να ρωτάμε τρεις την ώρα πότε θα παραλάβω την κονσόλα μου. Δείτε μόνο τα 5 πρώτα λεπτά, αρκεί για να μπείτε στο πνεύμα. Είναι ο Lewis από το Unbox Therapy.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, music_lover είπε

Αφήνω αυτό εδώ για να δείτε τι χαμό έκανε το PS5 στις USA ώστε να σταματήσουμε να ρωτάμε τρεις την ώρα πότε θα παραλάβω την κονσόλα μου. Δείτε μόνο τα 5 πρώτα λεπτά, αρκεί για να μπείτε στο πνεύμα. Είναι ο Lewis από το Unbox Therapy.

Με λιγα λογια δεν εμεινε σαλιο

spacer.png

Φανταστειτε απο εβδομαδα να μας στελνει ο κωτσοβολος τετοιες συσκευασιες ps5😝

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 minutes ago, metallica 13 said:

Παιδιά πολλές διαβάζω πολλές αναφορές και πολύ θορυβώδη drives! Έχει γεμίσει το YouTube... Έχουν αρχίσει και με χώνουν τα φίδια γιατί και με το launch του ps4 είχα περάσει πολλά....Για να δούμε.. 

Εγώ πάντως στην προηγούμενη γενιά τα αντιμετώπισα όλα. Και θορυβώδες drive, και θέμα συντονισμού (coil whine) και προφανώς θέμα με τα fan. Το προβληματικό με το drive μου το αντικατέστησαν άμεσα. Για το fan είναι ότι σου κάτσει από λοταρία δεν μπορείς να κανείς κάτι. Στο Ps4 pro που ειχα coil whine μου το αντικατέστησαν με τα χίλια ζόρια.... ο τεχνικός της cometron με έβγαλε τρελό ότι ο ήχος συντονισμού είναι της φαντασίας μου και μου παρουσίαση την αντικατάσταση ως χάρη. Πάλι καλά ήμουν από τους πρώτους με ps4 pro και δεν υπήρχε στοκ σε ανακατασκευασμένα όποτε και μου έδωσαν νέα κονσόλα. Βέβαια ήμουν και στην συνέχεια άτυχος γιατί αγόρασα πάλι Ps4 pro.... "το και καλά αθόρυβο" που έκανε και αυτό σαν αεροπλάνο ενώ γνωρίζω περιπτώσεις άλλων με το αθόρυβο που όντως δεν ήταν τόσο θορυβώδες. Τεσπα να δω τώρα τι θα μου κάτσει αν και έχω καιρό ακόμα... είμαι στο second wave.

 

Επεξ/σία από DJTaurus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Με λιγα λογια δεν εμεινε σαλιο

spacer.png

Φανταστειτε απο εβδομαδα να μας στελνει ο κωτσοβολος τετοιες συσκευασιες ps5😝

Δεν το λες και άσχημο πακέτο! Έχει την τηλεόραση, την κονσόλα και όλα τα αξεσουάρ της!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, music_lover είπε

Αφήνω αυτό εδώ για να δείτε τι χαμό έκανε το PS5 στις USA ώστε να σταματήσουμε να ρωτάμε τρεις την ώρα πότε θα παραλάβω την κονσόλα μου. Δείτε μόνο τα 5 πρώτα λεπτά, αρκεί για να μπείτε στο πνεύμα. Είναι ο Lewis από το Unbox Therapy.

Τι λεει ορε αυτος μια ωρα ; εχει ιδεα τι ειμαστε εμεις; αυτο το εστειλε φιλος

Screenshot_20201114-184405_Messenger.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Εγώ πάντως στην προηγούμενη γενιά τα αντιμετώπισα όλα. Και θορυβώδες drive, και θέμα συντονισμού (coil whine) και προφανώς θέμα με τα fan. Το προβληματικό με το drive μου το αντικατέστησαν άμεσα. Για το fan είναι ότι σου κάτσει από λοταρία δεν μπορείς να κανείς κάτι. Στο Ps4 pro που ειχα coil whine μου το αντικατέστησαν με τα χίλια ζόρια.... ο τεχνικός της cometron με έβγαλε τρελό ότι ο ήχος συντονισμού είναι της φαντασίας μου και μου παρουσίαση την αντικατάσταση ως χάρη. Πάλι καλά ήμουν από τους πρώτους με ps4 pro και δεν υπήρχε στοκ σε ανακατασκευασμένα όποτε και μου έδωσαν νέα κονσόλα. Βέβαια ήμουν και στην συνέχεια άτυχος γιατί αγόρασα πάλι Ps4 pro.... "το και καλά αθόρυβο" που έκανε και αυτό σαν αεροπλάνο ενώ γνωρίζω περιπτώσεις άλλων με το αθόρυβο που όντως δεν ήταν τόσο θορυβώδες. Τεσπα να δω τώρα τι θα μου κάτσει αν και έχω καιρό ακόμα... είμαι στο second wave.

Παρεπιπτοντως ο ανεμιστηρας μια χαρα δουλευει στο συγκεκριμενο ps5.Αλλά δυστυχως εxει  το γνωστο προβλημα που ειχα και εγω παλαιοτερα με το ps4 pro(coil whine)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, music_lover είπε

να σταματήσουμε να ρωτάμε τρεις την ώρα πότε θα παραλάβω την κονσόλα μου. 

Θα δεις απο την επομενη εβδομαδα τι εχει να γινει.

Μετρα σελιδες που θα γραφτουν τις επομενες 1-2εβδομαδες.

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...