Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, cocous είπε

Εντελώς διαφορετική φιλοσοφία οι δύο κονσόλες. Η μία  εξυπηρετεί και στην φορητότητα. Τα παιχνίδια της Nintendo αριστουργήματα μεν αλλά με το PS5 αλλάζεις εμπειρία. Η δική μου γνώμη είναι να πάρεις PS5 στο οποίο μπορείς να παίξεις εννοείται και τα παιχνίδια του ps4 κατεβάζοντας τα από το store. Αργότερα θα βρίσκεις και πολύ καλές προσφορές κάτι που στο switch δεν ισχύει. Επίσης η Ελληνική υποστήριξη που έχει η Sony με τους υπότιτλους και την Γλώσσα αξίζει πολύ. Τώρα βέβαια η τελική απόφαση είναι δική σου.

Θα συμφωνήσω μαζί σου

ειχα PS4 πριν μερικά χρονια και αφού το έλιωσα με το bloodborne.

το έδωσα μετά και πήρα το switch day 1 με το zelda,μετά αγόρασα και το mario και πολλά άλλα από το store της νιντεντο π βάζει κατά καιρούς σε καλές τιμές,βρίσκεις καλές ευκαιρίες.

η φορητότητα είναι πολύ βολική Δλδ εκεί π είχα το PS4 στο σαλόνι και κάθε φορά π έπαιζα δεν μπορούσε να δει κάποιος τηλεόραση....ενώ με το switch αράζεις καναμπέ  και λιώνεις με το..civilization π.χ

 

τωρα όμως παράγγειλα το ps5 αφού και καλή τιμή είναι το digital στα 399

και τα περισσότερα παιχνίδια π θέλω να παίξω τάχει δωρεάν στο plus με την αγορά του π.χ tlous2,days gone κτλπ..

Ξέχασα να τονίσω και για την ελληνική υποστήριξη π παρέχει μόνο η Sony στα παιχνίδια της.Πολύ σημαντικό.

 

Επεξ/σία από h3342
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, ilos είπε

 

Δηλαδή υποστηρίζεις ότι με μια rx 580 πιάνεις άνετα 1440p60/1800p60 με τα ίδια settings με το ps5 σε σύγχρονα ΑΑΑ? Ok άμα είναι να κάνουμε ανταλλαγή με την 1080 που έχω, μη μπαίνω σε τζάμπα έξοδα για καινούρια κάρτα.😁

δεν υποστήριξα τπτ τέτοιο σε καμια περίπτωση, ούτε οτι πιανει αυτα τα νούμερα που αναφέρεις,εννοείται οτι το ps5 ειναι ανώτερο σε ιπποδύναμη και τεραφολπς,απλα λέω σε παιχνιδια που έχουν κάλο opt ακομα και σε pc οπως το gears5 ναι επιασα 1080/60φρ και μάλιστα σε high ultra settings,και αν αναλογιστείς οτι ειναι ααα τίτλος του 2019,ε τοτε οχι δεν εντυπωσιαστηκα απο τα 60fr του miles morales σε fhd,απλά περίμενα κάτι ανώτερο στα 60frames  καθώς πάνω κάτω ειχα ανάλογη εμπειρία με την κάρτα μου (υπο προϋποθέσεις πάντα-αναφερομαι ξανά σε αυτο το παιχνίδι το gears 5-φιλος πιο πανω σωστα λεει ποσο ασχημα τρέχει το oddyesy η ιδια καρτα)αλλα ξαναλεω ειναι λογικο λογω crossgen παιχνιδιου πρωιμο σταδιο κονσολας κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, valouris είπε

ια πρώτη φορά έβερ σκέφτομαι σοβαρά να πάρω κονσόλα, και αυτό γιατί έχω χάσει όλα τα exclusive του playstation, που τώρα μου δίνεται η ευκαιρία να παίξω με το PS Plus. Ανησυχητικά πολλά από τα software προβλήματα που εμφανίζονται στην αρχή, αλλά νομίζω ήρθε ο καιρός να παίξω επιτέλους BB, God of War, TLoU και σία, να γίνει πιο γλυκό το λοκντάου.

Φαίνεται να έχουν εξαντληθεί όλα τα αποθέματα που είναι για Ελλάδα στις 19, ή μου φαίνεται; Έχει κανείς καμιά ιδέα αν θα υπάρχει κάπου για αγορά στο σύντομο μέλλον;

μαν μου στην περιπτωση σου δε θα βιαζομουν για ps5 και γιατι το λεω αυτο.τωρα με ολο το hype μπορεις να βρεις ps4 μτχ σε τιμες χωμα και με οσα games θες.αν δεν εισαι τρελλαμενος με τα souls(που για μενα ειναι system seller και για αυτο εχω φαγωθει για day 1).με τα ιδια λεφτα περιπου που θα εδινες για ps5 αν εισαι τυχερος θα παρεις ενα ps4 με απιστευτα πολλα παιχνιδια+ενα switch αν βρεις κανενα να το σκοτωνει.αν εχεις pc,ps4+switch ειναι το ultimate combo για gamers.ετσι και αλλιως απο οτι εχω καταλαβει δεν εχεις κανει προπαραγγελια και δε ξερουμε ποτε ακριβως θα ερθει το 2ο κυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι νάνε λέμε.  5 άτομα μέχρι στιγμής είχαν παραγγείλει από το official PlayStation store της Αμερικής PS5 Digital version και μόλις άνοιξαν το κουτί είχε μέσα την Disk version 😂😂

https://www.reddit.com/r/PS5/

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dream21 είπε

Ότι νάνε λέμε.  5 άτομα μέχρι στιγμής είχαν παραγγείλει από το official PlayStation store της Αμερικής PS5 Digital version και μόλις άνοιξαν το κουτί είχε μέσα την Disk version 😂😂

https://www.reddit.com/r/PS5/

Δεν τους χάλασε.. 😎

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, lactate είπε

Δεν σας θυμίζει μια τεράστια χαλβαδόπιτα;

H.... μούρη του Austin;; ΝΑΙ ! :D

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, venomawakens7 είπε

Παιδιά χαλαρώστε , ζούμε στην εποχή που όλοι έχουν social media και ποστάρουν τα πάντα. Υπάρχει λόγος να σπαμάρει παντού κάποιος video με το μηχάνημά του να λειτουργεί τέλεια ? Οχι.

Απ΄την άλλη πόσα video και αναφορές έχετε δει για coil whine issues , κολλήματα κτλ.. 200 ? 300? 500? 1000? Πολλές λέω.. Σκεφτείτε ότι οι αναφορές αυτές αφορούν μια ολόκληρη ήπειρο. Γνώμη μου είναι ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας. Αγοράστε άφοβα ! 

Εν μέρη έχεις δίκαιο αλλά τα στατιστικά φωνάζουν και αποτρέπει αρκετούς υποψηφίους αγοραστές. Ο ξάδερφος μου μάλλον δεν θα παραλάβει τη κονσόλα με το χαμό που εχει γίνει στο web. Δεν ξέρω πως την είδε η sony με το μηχάνημα. Δεν γίνεται να σκαει ο αλλος 500€ και να του πασαρεις τη κονσόλα σε αυγουλοθηκη. 500€ οχι 50€! Πόσο κοστίζει ενα αφρολεξ;

Ή βιάστηκαν να βγάλουν πολλά τεμάχια ή κανανε εκπτώσεις και μακάρι να μείνανε μόνο στο κουτί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Δεν τους χάλασε.. 😎

Μπα μην το λες εάν ήθελαν την Digital version τους χάλασε. Εγώ είχα παραγγείλει στις αρχες Κωτσόβολο disk version αλλά τελικά καβάτζαρα του ξαδέλφου μου την Digital version. 
Δες εδώ κάτι ακόμη 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...