Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λεω να βαλω την digital στον Κωτσο να υπαρχει σαν παραγγελια. Δηλαδη προτεινετε να βαλω και τα 70 ευρω για 4 χρονια υποστηριξη?

Παντως ως Ευρωπη δεν νομιζω οτι ειμαστε και τοσο day 1 beta testers με την Αμερικη να ειναι 1 εβδομαδα μπροστα απο εμας

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Λεω να βαλω την digital στον Κωτσο να υπαρχει σαν παραγγελια. Δηλαδη προτεινετε να βαλω και τα 70 ευρω για 4 χρονια υποστηριξη?

Στην ουσία αγοράζεις 2 επιπλέον έτη για 70 ευρώ, δλδ 35 ευρώ τον χρόνο, δεν τα λές και πολλά για 500 ή 400 ευρώ μηχάνημα.

Εγώ δεν έβαλα τίποτα πάντως, μου αρέσει ο τζόγος 🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, venomawakens7 είπε

Όσοι δε πήρατε το Demon's souls δε πειράζει.. Την άλλη εβδομάδα στις αγγελίες θα γίνει χαμός... 

Απόσπασμα απ' το reddit 

-"I died while a spirit or whatever and when I went back to retrieve the souls that I dropped, they are nowhere to be seen.

Am I missing something? I had almost 9,000 souls."

- "You lose them if you die on the way to them. That's the risk in the game"

- "Well shit... That sucks. Wow. Fuck me. Should I just restart the game? I was only on 1-2."

axaxxaaxax πολλοί δεν έχουν ιδέα τι τους περιμένει... 

Is this 2009? 😁 Άσε που ειδικά demons ξεκλειδώνεις μέσα στο πρώτο μισάωρο (και πολύ λέω) 4-2 και αρχίζεις να φαρμάρεις 5-6k την φορά - ένα λεπτό υπόθεση. Και με τα loading του ps5 και το γεγονός ότι μπορείς να γυρίζεις επιτόπου στην archstone και να τα κάνεις respawn όλα πάλι μέσα από τα game cards, χωρίς να χρειάζεται να κάνεις evacuate (αν το έχεις αλλιώς backtrack στην archstone)->nexus->4.2 όπως ήταν στο OG και με τα τραγικά loading times. Αν ειδικά έχεις πάρει και το ring of avarice από 3-2 τότε κάνεις party κυριολεκτικά, μέσα σε μια-δυο ώρες θα έχεις πάει sl60 που λέει ο λόγος και βγάζεις για πλάκα όλο το ng. Από όλα τα souls είναι το πιο γρήγορο για powerfarm. Στα άλλα τουλάχιστον χρειάζεται να πας mid to late game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Χαχαχα

Τον μπερδεψε οταν ειχε βαλει την κονσολα οριζοντια

Συμβαινουν αυτα μερικες φορες μωρε.😛

δεν φταιει ρε ο  καλιφας, αν την εχεις ορθια τη κονσολα, λογικα υποθετεις οτι το drive ειναι απο τη πανω μερια ως συνηθως, στο ps5 ειναι απο κατω...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Αν και έχω παίξει αρκετά souls παιχνίδια το Demon's δεν το είχα παίξει. Τί πρεπει να ξέρω; :D

Να πάω τυφλά για να απολαύσω το μέγιστο πόνο; :D 

Αν κάνεις blind run πρώτη φορά DeS σε ζηλεύω. Είναι ίσως το πιο αργό και μεθοδικό από όλα. Δεν είναι δύσκολο, αλλά έχει περίεργα mechanics και πρέπει να τα συνηθίσεις. Δε μπορώ να πω παραπάνω πράγματα γιατί θα spoilάρω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες και ένα ακόμα να ρωτήσω. Όλα τα ps4 pro enhanced games είτε έχουν hdr είτε τρέχουν 4κ/2κ είτε έχουν 60ρια στο ps5 στο BC θα τρέχουν σαν ps4 pro εκδόσεις σωστά??? 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, xavier είπε

δεν φταιει ρε ο  καλιφας, αν την εχεις ορθια τη κονσολα, λογικα υποθετεις οτι το drive ειναι απο τη πανω μερια ως συνηθως, στο ps5 ειναι απο κατω...

 

Εγώ το πρόβλημα δεν βλέπω, πάντα έτσι έμπαινε το δισκάκι και σε ps2/ps3/ps4 όταν τα έχεις όρθια (με την σωστή πλευρά προφανώς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

Παίδες και ένα ακόμα να ρωτήσω. Όλα τα ps4 pro enhanced games είτε έχουν hdr είτε τρέχουν 4κ/2κ είτε έχουν 60ρια στο ps5 στο BC θα τρέχουν σαν ps4 pro εκδόσεις σωστά??? 

ή και καλύτερα. Δηλαδή όπου ένα παιχνίδι ps4 έχει dynamic resolution ή ανοιχτό  frame rate το ps5 θα παίζει καλύτερα. Πχ το Sekiro είναι καρφωμένο στα 60fps με το ps5 από εκεί που ήταν κοντα στα 45 με ps4 pro.

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία που έχω είναι πόσο πιο γρήγορα θα τρέχουν τα ps4 games όσον αφορά στο loading στο ps5 από τον εξωτερικό δίσκο αν αυτός είναι ssd αντί για hdd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

ή και καλύτερα. Δηλαδή όπου ένα παιχνίδι ps4 έχει dynamic resolution ή ανοιχτό  frame rate το ps5 θα παίζει καλύτερα. Πχ το Sekiro είναι καρφωμένο στα 60fps με το ps5 από εκεί που ήταν κοντα στα 45 με ps4 pro.

Πολύ σημαντικό πλεονέκτημα που περνάει και λίγο αθόρυβα. Στην ουσία εγώ που είχα το basic μοντελο θα μπορώ να βλέπω τα παιχνίδια σε καλύτερη κατάσταση τεχνικα. Και εδώ φένεται ότι η δουλειά που έκανε η σονι στο pro έπιασε τόπο και στη ps5 γενιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Εγώ το πρόβλημα δεν βλέπω, πάντα έτσι έμπαινε το δισκάκι και σε ps2/ps3/ps4 όταν τα έχεις όρθια (με την σωστή πλευρά προφανώς).

ελα ρε, ειναι λογικο να υποθετεις οτι διαβαζει απο τη μερια  που ειναι ο κυριος ογκος του μηχανηματος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Εγώ το πρόβλημα δεν βλέπω, πάντα έτσι έμπαινε το δισκάκι και σε ps2/ps3/ps4 όταν τα έχεις όρθια (με την σωστή πλευρά προφανώς).

Οχι. Εχω το pro ορθιο (προφανως βιδωμενο με την ειδικη θυρα για αυτο) και το δισκακι μπαινει με την ετικετα δεξια. Εχει να κανει ξεκαθαρα με το πως "στεκεται" οταν ειναι ξαπλωμενο. Στο ps5 οταν ειναι ξαπλωμενο, πρεπει να βαζεις το cd με την ετικετα να την βλεπεις, αρα απο την μερια που υπαρχει το logo του ps, δλδ αριστερα

Στο ps4 pro οταν ειναι ξαπλωμενο παλι βαζεις το cd με την ετικετα πανω, αρα το logo του ps οταν ειναι ορθιο ειναι δεξια

Spoiler

PlayStation 5: Sony announces price and release date - The Verge

PS5 specs, release date, price and more

PlayStation 4 Pro Review: Comparing PS4 vs. PS4 Pro | WIRED

Sony PlayStation 4 Pro 1 TB HDD - Newegg.com

 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά επειδή μπδερδεύτξα λίγο, υπάρχει περίπτωση η τηλεόρασή μου να μην υποσητρίζει το ps5? είναι 1080p, έχει από πίσω δύο θήρες που γράφουν HDMIVI και μια άλλη μεγάλη σαν αυτή που έμπαινε το 2. Χρειάζομαι κάποιο καλώδιο άραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, vag.patrick είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

spacer.png

Ελπιζω αυτο να μην τυχει σε κανεναν μας.... 🤣

Απενταντίας θα φύγει για ebay 1000€ ως συλλεκτικό! :D

4 λεπτά πριν, lactate είπε

ρε παιδιά επειδή μπδερδεύτξα λίγο, υπάρχει περίπτωση η τηλεόρασή μου να μην υποσητρίζει το ps5? είναι 1080p, έχει από πίσω δύο θήρες που γράφουν HDMIVI και μια άλλη μεγάλη σαν αυτή που έμπαινε το 2. Χρειάζομαι κάποιο καλώδιο άραγε;

Αν έχει θύρα HDMI θα παίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...