Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μια βοηθεια γιατι ειμαι out of the loop.

Με το remaster του Spiderman τι παιζει?

Μονο με το ultimate του miles morales?

Εχω το κανονικο σε δισκακι που παιζω τωρα και θα το σταατησω να το παιξω στο 5 σε λιγες μερες (ελπιζω).

Καπου ειχε παρει το ματι μου οτι αν εχεις το παλιο σε δισκακι το κατεβαζεις-αγοραζεις μεσω store?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/11/2020 στις 1:32 ΜΜ, necrothaftis είπε

μαν μου στην περιπτωση σου δε θα βιαζομουν για ps5 και γιατι το λεω αυτο.τωρα με ολο το hype μπορεις να βρεις ps4 μτχ σε τιμες χωμα και με οσα games θες.αν δεν εισαι τρελλαμενος με τα souls(που για μενα ειναι system seller και για αυτο εχω φαγωθει για day 1).με τα ιδια λεφτα περιπου που θα εδινες για ps5 αν εισαι τυχερος θα παρεις ενα ps4 με απιστευτα πολλα παιχνιδια+ενα switch αν βρεις κανενα να το σκοτωνει.αν εχεις pc,ps4+switch ειναι το ultimate combo για gamers.ετσι και αλλιως απο οτι εχω καταλαβει δεν εχεις κανει προπαραγγελια και δε ξερουμε ποτε ακριβως θα ερθει το 2ο κυμα

μαν μου (λολ) είμαι nintendo + pc εξ απανέκαθεν, έχω switch δλδ, και γω έχω κόλλημα με souls, φαντάσου πόσο με τρώει που δεν είχα παίξει ποτέ Demons και ΒΒ. Για αυτό βλέπω value στο PS5, γιατί θα έχω μόνο με τη συνδρομή PSPlus ολα τα παιχνίδια σχεδόν του 4 που με ενδιέφεραν και δεν μπόρεσα ποτέ να παίξω. Δε βλέπω λόγο να επενδύσω σε παλιά κονσόλα για αυτόν τον λόγο. Έχεις δίκιο δεν αξίζει να μπεις με τα μπούνια στην αρχή σε νέα γενιά σχεδόν ποτέ, αλλά τώρα σε 4 τοίχους και μια οθόνη μέσα σε καραντίνα θα ήταν ότι πρέπει,. Αλλά δεν θα κάτσω να σκάσω και αν περιμένω μέχρι και το 2021, κουβέντα κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γιος έχει το monitor 22" https://www.public.gr/product/perifereiaka/othones-kai-aksesoyar/monitors/lg-ips225v-bn-ips/prod1640013pp/ συνδεδεμένο σε υπολογιστή . Πρόκειται για monitor απο το 2012. Έχει θύρα hdmi και υποστηρίζει 1920*1080 στα 60 hz. Η ερώτηση μου είναι αν θα πάει χαμένο ή θα έχει πρόβλημα το ps5 που επιθυμεί διακαώς και σκεφτομαι να του αγοράσω για τις γιορτες.Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Gerara_ είπε

Ο γιος έχει το monitor 22" https://www.public.gr/product/perifereiaka/othones-kai-aksesoyar/monitors/lg-ips225v-bn-ips/prod1640013pp/ συνδεδεμένο σε υπολογιστή . Πρόκειται για monitor απο το 2012. Έχει θύρα hdmi και υποστηρίζει 1920*1080 στα 60 hz. Η ερώτηση μου είναι αν θα πάει χαμένο ή θα έχει πρόβλημα το ps5 που επιθυμεί διακαώς και σκεφτομαι να του αγοράσω για τις γιορτες.Ευχαριστώ

Θα μπορει να παιξει. Προφανως οχι στα βελτιστα γραφικα και μονο μεχρι 1080p 60hz

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή αργότερα θα πάμε για αγορά gaming monitor, αλλα αυτό θα γίνει μαλλον μετα απο εναν χρόνο. Το pc ειναι του 2012 ( τότε ήταν πολύ καλό με με i5 2500k, 8 gb ram ssd),  αλλά πλεον δεν παίζει καν τα νέα games. Για να φτιάξεις καλο pc το κόστος πλεον ειναι υψηλό (600€ - 750€) και έτσι οπως εξελίσσονται μπορει να χρειαστεί αναβάθμιση σε δυο χρόνια. Το ps5 στην  digital έκδοση αποτελεί μια ασφαλή και οικονομικότερη σχετικά λύση για gaming . Περαν του οτι όλοι οι φίλοι του εχουν ps4 και οχι pc...

Η αλλη λύση είναι να περιμένουμε black friday για πτώση τιμής στο ps4 , αλλα δεν ξέρω αν αξίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Gerara_ είπε

Η αλλη λύση είναι να περιμένουμε black friday για πτώση τιμής στο ps4 , αλλα δεν ξέρω αν αξίζει...

Αν δεν πεσει στα 300, δεν θα αξιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HolyMan είπε

Σοβαρο παιχνιδι/εταιρεια διαλεξες για συγκριση!

Αυτή τη στιγμή τα μεγάλα multiplat είναι αυτό και το cod.

Φταίνε οι devs, φταίνε τα devtools, φταίει η κακία η ωρα, το αποτέλεσμα είναι ότι το series x αποδίδει κάτω από τα αναμενόμενα.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Gerara_ είπε

200€ μήπως εννοείς;

Θεωρω οτι το προ στα 300 αξιζει για οσα προσφερει. Στα 200 θα το βρεις (οπως εχει και τωρα) στις αγγελιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, HolyMan είπε

Σοβαρο παιχνιδι/εταιρεια διαλεξες για συγκριση!

Eίναι ακριβώς τα ίδια settings και resolution. 30% διαφορά είναι πολύ περιέργη.

Μάλλον το SDK έχει θέματα στο Series X.

In other news, έκανε το amazon dispatch το PS5 σήμερα, θα το έχω αύριο :D

Επεξ/σία από Spartan117
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οι φετινες υποψηφιοτητες των βραβειων της χρονιας 

https://www.ign.com/articles/the-game-awards-2020-nominees-announced

lol ανετα το AC GOTY

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

lol ανετα το AC GOTY

Δυσκολο να συμφωνησουν πολλοι με αυτο στο εδω θεμα :P

Τις περισσοτερες υποψηφιοτητες δυστηχως δεν τις εχω παιξει ακομα,αρα δεν μπορω να εκφερω προσωπικα αποψη σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...