Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε είναι επος.Γκουμουτσα μεν,ωραίο design δε..Το χειριστήριο φοβερό,στην αρχή με ξενέρωσε μου φαινόταν περίεργο σαν χαλασμένη δόνηση.Ε δώστε μισή ώρα κ θα πάθετε σοκ.Η ακρίβεια η λεπτομέρεια στη δόνηση η αντίσταση στις σκανδαλες δεν υπάρχει,δεν μπορεί να περιγραφεί με λόγια.Επισης λόγο δόνησης αισθάνεσαι κ αλλαγή βάρους όπου θέλει το παιχνίδι... Ταχύτητα loading μετά από θανατο δύο δευτερόλεπτα...interface γρήγορο και elegant...Αυτά προς το παρόν...Α και θόρυβος σχεδόν τίποτα ένα ελαφρό ζζζ όταν πας κοντά κ κολλήσεις το αυτί σου πάνω (in game λέω)...

Επεξ/σία από nyne
  • Like 13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dinocrisis είπε

Εχει παραλαβει κανεις απο sony τον ανταπτορα για την καμερα?

Στειλανε email την περασμενη εβδομαδα για 3 με 6 εργασιμες αλλα ακομα τιποτα.

Τελικά ήρθε .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mολις ηρθε  και δωρακι απο τα Media Markt μπρελοκ ps  controler   ,κριμα που δεν μπορουμε να ανεβασουμε φωτο θα βαλω μολις ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια !

 

 

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε τωρα ας φτιαχτει και ενα θεμα για το κλαμα που θα πεσει σε οσους εφαγαν ακυρο απο τις προπαραγγελιες και εχουν προπληρωσει ολο το ποσον η τα 50αρικα.

Ιν αδερ νιους εχει ακουστει τιποτα περι Last of us 2 και αν θα εχει perfomance patch ψαχνω στο ιντερνετ και δεν βρισκω κατι.Βεβαια δεν ειμαι και δικτυωμενος παντου οσον αφορα κοινωνικα δικτυα οποτε αν εχει ακουσει καποιος κατι ας το ποσταρει.Ενα 2ο η μαλλον 3ο Playthrough θα παιχτει ειδικα αν βγαλει με 60αρι καρε.

13 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Mολις ηρθε  και δωρακι απο τα Media Markt μπρελοκ ps  controler   ,κριμα που δεν μπορουμε να ανεβασουμε φωτο θα βαλω μολις ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια !

Ωραιος αντε καλο λιωσιμο και το λεω ειλικρινα γιατι πραγματικα παιζει εσυ και κανα 2 αλλοι να εισαι απο τους πιο καυλωμενους εδω μεσα οσον αφορα την αποκτηση της κονσολας day one.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys εγώ μπορώ να πω ότι είμαι λίγο απογοητευμένος από αυτό που μας παρουσίασε η SONY σε συσκευασία αλλά και την κονσόλα την ίδια, σε design, μέγεθος και ποιότητα υλικών. Σαφώς ανώτερο το SeriesX στα προαναφερόμενα. Το χειριστήριο φαίνεται πολύ καλό, θα το δοκιμάσω στο ASTRO φυσικά. Και μετά έχει επικό Miles Morales. 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TzinoGR είπε

Guys εγώ μπορώ να πω ότι είμαι λίγο απογοητευμένος από αυτό που μας παρουσίασε η SONY σε συσκευασία αλλά και την κονσόλα την ίδια, σε design, μέγεθος και ποιότητα υλικών. Σαφώς ανώτερο το SeriesX στα προαναφερόμενα. Το χειριστήριο φαίνεται πολύ καλό, θα το δοκιμάσω στο ASTRO φυσικά. Και μετά έχει επικό Miles Morales. 

απλη λυτη κ ουσιαστικη θα έλεγα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάλι καλά που όταν είχα παραγγείλει το έπιπλο τηλεόρασης ο επιπλοποιός μπερδεύτηκε και άφησε διπλάσιο ύψος στο "ράφι" από αυτό που ζήτησα. Παλιά εκεί είχα ps4 και switch με το dock. Τώρα χωράει το ps5 άνετα. Αλλά δεν κολυμπάει κιόλας. 

Επεξ/σία από kax54638
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nyne είπε

Ήρθε είναι επος.Γκουμουτσα μεν,ωραίο design δε..Το χειριστήριο φοβερό,στην αρχή με ξενέρωσε μου φαινόταν περίεργο σαν χαλασμένη δόνηση.Ε δώστε μισή ώρα κ θα πάθετε σοκ.Η ακρίβεια η λεπτομέρεια στη δόνηση η αντίσταση στις σκανδαλες δεν υπάρχει,δεν μπορεί να περιγραφεί με λόγια.Επισης λόγο δόνησης αισθάνεσαι κ αλλαγή βάρους όπου θέλει το παιχνίδι... Ταχύτητα loading μετά από θανατο δύο δευτερόλεπτα...interface γρήγορο και elegant...Αυτά προς το παρόν...Α και θόρυβος σχεδόν τίποτα ένα ελαφρό ζζζ όταν πας κοντά κ κολλήσεις το αυτί σου πάνω (in game λέω)...

Ετσι ακριβως εντελως αθορυβο οταν παιζεις(εβαλα το god  of war) που εκανε αρκετο θορυβο στο ps4 pro.Και δεν ακουω κιχ

Αλλα θελω να το τεσταρω και στα περισσοτερα παιχνιδια για να εχω μια ποιο ολοκληρωμενη αποψη

Μια παρατηρηση μονο,οταν εβαλα να δοκιμασω το killzone shadowfall απο δισκακι το ντραιβ συνεχιζε να διαβαζει

Κανονικα δεν επρεπε να σταματαει μετα απο λιγο και να το τρεχει μονο απο τον ssd δισκο?στο ps4  παντα ετσι δουλευε απο οσο θυμαμαι.Εχει δοκιμασει κανεις να τρεξει στο ps5  παιχνιδι για να μου αναφερει μετα απο ποσα περιπου λεπτα σταματαει να διαβαζει απο το bluray drive ?

33 λεπτά πριν, TzinoGR είπε

Guys εγώ μπορώ να πω ότι είμαι λίγο απογοητευμένος από αυτό που μας παρουσίασε η SONY σε συσκευασία αλλά και την κονσόλα την ίδια, σε design, μέγεθος και ποιότητα υλικών. Σαφώς ανώτερο το SeriesX στα προαναφερόμενα. Το χειριστήριο φαίνεται πολύ καλό, θα το δοκιμάσω στο ASTRO φυσικά. Και μετά έχει επικό Miles Morales. 

Συγνωμη αλλα η ποιοτητα των πλαστικων μου φανηκε ακρως ανωτερη απο του ps4 pro

Στιβαρη χωρις να νιωθεις οτι οταν την πιεσεις λιγο,θα ακουσεις τα πλαστικα να τριζουν

Ακομα και ο μοχλος ειναι σαφως ανωτερος σε ολα απο τον dualschock 4

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@spartan29grΤο υλικο του πλαστικου που ειναι γυαλιστερο στην μεση γιατι μου φαινεται οτι ειναι ψιλομουφα και κακης ποιοτητας?Τουλαχιστον οσο μπορω να καταλαβω απο τα βιντεο που εχουμε δει εδω και εκει.Τι λεει απο κοντα ειναι καλυτερα η ισχυει αυτο που λεω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Ετσι ακριβως εντελως αθορυβο οταν παιζεις(εβαλα το god  of war) που εκανε αρκετο θορυβο στο ps4 pro.Και δεν ακουω κιχ

Αλλα θελω να το τεσταρω και στα περισσοτερα παιχνιδια για να εχω μια ποιο ολοκληρωμενη αποψη

Μια παρατηρηση οταν εβαλα να δοκιμασω το killzone shadowfall απο δισκακι το ντραιβ συνεχιζε να διαβαζει

Κανονικα δεν επρεπε να σταματαει μετα απο λιγο και να το τρεχει μονο απο τον ssd δισκο?στο ps4  παντα ετσι δουλευε απο οσο θυμαμαι.Εχει δοκιμασει κανεις να τρεξει στο ps5  παιχνιδι για να μου αναφερει μετα απο ποσα περιπου λεπτα σταματαει να διαβαζει απο το bluray drive ?

Συγνωμη αλλα η ποιοτητα των πλαστικων μου φανηκε ακρως ανωτερη απο του ps4 pro

Στιβαρη χωρις να νιωθεις οτι οταν την πιεσεις λιγο θα ακουσεις τα πλαστικα να τριζουν

Ακομα και ο μοχλος ειναι σαφως ανωτερος σε ολα απο τον dualschock 4

Guys σε σχέση με το seriesX είπα. Έβαλα λίγο το ASTRO και οκ τα σπάει το controller...Αθόρυβη η κονσόλα και ταχύτατη στα πάντα. Καλό gaming σε όλους και χωρίς fanboyism!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, icenex είπε

@spartan29grΤο υλικο του πλαστικου που ειναι γυαλιστερο στην μεση γιατι μου φαινεται οτι ειναι ψιλομουφα και κακης ποιοτητας?Τουλαχιστον οσο μπορω να καταλαβω απο τα βιντεο που εχουμε δει εδω και εκει.Τι λεει απο κοντα ειναι καλυτερα η ισχυει αυτο που λεω?

Κοιτα τελικως απο τα βιντεακια σε ξεγελαει αρκετα(και εγω νομιζα οτι θα ηταν καπως ετσι)

Η ποιοτητα των πλαστικων δεν εχουν ουδεμια σχεση με αυτα του playstation pro που ειχα πριν στην κατοχη μου.Και το ενδιαμεσο που ειναι γυαλιστερο το νιωθεις πολυ δεμενο με τα λευκα πλαστικα γυρω του.Μονο και μονο που νιωθεις το βαρος στα χερια σου οταν την βγαζεις για πρωτη φορα απο το κουτι,καταλαβαινεις μια ποιο premium συσκευασια στα χερια σου

6 λεπτά πριν, TzinoGR είπε

Guys σε σχέση με το seriesX είπα. Έβαλα λίγο το ASTRO και οκ τα σπάει το controller...Αθόρυβη η κονσόλα και ταχύτατη στα πάντα. Καλό gaming σε όλους και χωρίς fanboyism!

Εγω αναφερομουν σε σχεση με το  ps4 pro(οι κονσολες της microsoft γενικως παντα ειχαν καλυτερα και ποιο δεμενα πλαστικα)

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, h3342 είπε

παιδια playstation plus απο που να αγορασουμε?

allkeyshop USA account να υπάρχει μέσα στην κονσόλα και κάνεις gaming με το κανονικό σου account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...